Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fücsök007

    őstag

    válasz Pikari #102018 üzenetére

    Ha a stabilitás fontos, akkor 440BX-es lap javasolt, azoknál jó az ISA, és 800-1000MHz Copper procit viszik is a minőségibb lapok. (Főként Abit, Asus vagy Gigabyte vonalon, mivel egyre nehezebb a még megmaradt OEM alaplapokon kívül egyéb alternatívát találni.) Gyakorlati tapasztalatból írom, hogy régebbi programokhoz jobban jársz ha külön építesz ISA foglalatos PIII-as rendszert, amit szoftveresen tudsz visszafogni, a késői win98SE/win2000-es cuccokhoz már Nortwood magos P4 dukál 865PE chipset mellett vagy S754/S939 AGP-s lapok.
    Elsőhöz a legjobb megoldás Abit AB-BH6, pláne ha szerzel hozzá PCI-os IDE100 esetleg 133-as adaptert, és hozzá CF átalakítót. (SD kártya IDE adapterek nem mindig bootolnak win98 alatt, win2000-nél már nincs velük probléma.) Másodikhoz elég sok cucc elérhető még, manapság inkább az számít sokaknál, hogy mennyi háttértárat ismer fel az alaplap, mert kikopnak majd a régi merevlemezek, és akkor SSD-ről kell bootolni a rendszernek.
    P4 vonalon kedvencem az AI7, mert bár nem támogatja a Gallatin magos P4-et mint az IC7 család, viszont minden más téren jobb és kiforrottabb kékhalál mentes élményt ad Win98SE/win2000/XP alatt is és eddig minden háttértáramat felismerte, S754-nél számomra a jobb lapok képesek kezelni a Mobil Athlon 64 procikat pl. Abit KV8 pro ver. 2.0, viszont nekik az SSD és merevlemez támogatásuk gyatra, nagyon tudni kell mit ismer fel az alaplap. :((( Ram szempontjából 2X256MB SD ram, illetve 2X512MB DDR1 elég, 2GB ramhoz már 2 magos proci dukál. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Pista0001

    addikt

    válasz Pikari #102018 üzenetére

    SB Live szerintem lefedi, amit szeretnék, szóval nem feltétlenül kell ISA nekem. Nem a teljes korszakot szeretném lefedni a lehető legmagasabb szinten, voltak elég nagy kihagyások nálam számítógép használat, és főleg játék szinten. Lehet, hogy ezért megköveztek, de a pre pentium gépbe nem is tervezek hangkártyát, annó se volt, szóval ott nekem a pc speaker hozza a nosztalgiafaktort. Nem feltétlenül szeretnék slotos procit, átalakítőzni meg főleg nem.

Új hozzászólás Aktív témák