Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    válasz copass #32072 üzenetére

    +1!
    Viszont ha olyan a szitu mint nálunk, viheti bárhová, mert olyan sötét van nálunk a legszebb napsütésben is, mint egy barlangban... :DDD El is akarunk költözni az albiból, mert oké, hogy fantasztikusan szép hely, de kirándulóba jönni, és itt élni kicsit más.

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #32079 üzenetére

    Nekem is jobban tetszene úgy a rókás, én is levágnám a kerítést... :)

  • belovary

    senior tag

    válasz Big-Lacos #32102 üzenetére

    Naná, hogy szép, de jól érzed, hogy az előző azért odavág neki... :) Amúgy nekem is kapásból a másik híd tűnt fel, így akkor van benne valami. De szépek a színek!

    @ThodEE: Lefotózzam az egerem? :DDD Van vagy 6-7 éves, el nem tudom képzelni hogyan müxik még, és midnen héten venni akarok, de valahogy mégse... ;] Vicc nélkül, ez tényleg a lustaság netovábbja! :P Ugyanezt nyomom én is... :D Igaz, ha úgy nézzük, akkor ez egy pók! :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz Big-Lacos #32113 üzenetére

    Ú, ne is írd... Egy fotós szemnek, de még egy sima telefonnal kattintgatónak is ez most itt maga a paradicsom. Az elmúlt hónapban amilyen időjárás volt, ami alakította a tájat, az durva! Volt itt nálunk már több mint fél méteres hó a hegy lábánál, elindultam felfelé, és nem tudtam haladni, mert nem volt ilyen szitura felszerelésem. Vagyis azért amikor már a derekamig ér a hó, és 10 lépést 30 perc alatt teszek meg, nem akkora móka. :DDD Aztán erre a hatalmas hóra, hirtelen jött egy 22 fok! Igen, hirtelen jött egy jó kis 25-30 fokkal melegebb idő. Azt hiszem azon a napon volt, amikor a feleségem azt mondta, akkor takarodj haza a szaros gépedért... :DDD Ugyanis vagy 10ezerszer elmondtam, hogy nem hiszem el, hogy nincs nálam gép, mivel a szikrázó napsütésben a rengeteg hó, ahogy olvadt, olyan színek voltak, hogy nem hittem el. Plusz, olyan jelenség volt egész nap, amit igen ritkán látni. Szivárványfelhők vonultak egész nap. A naplemente meg mintha egy másik bolygón lett volna. Most is brutális a hó, és van mit fotózni! Persze ha olyan az idő, hogy esetleg napközben nem esik valami cucc, akkor dolgozom, ha netán szabad vagyok, és nem otthon volnék, akkor mindig esik. Éjszaka meg nincsenek csillagok... ;] Valahogy nem kalkuláltam azzal, hogy a kisfiam 15 hónaposan túltesz rajtam ami a vadállat jelzőt illeti :) eszméletlen miket csinál, és azzal sem, hogy a feleségem újra terhes lesz ilyen hamar... ;] Úgy szűk két hónap múlva érkezik a kistesó, persze Ő is fiú lesz, és mivel a feleségem veszélyeztetett terhes, így jelenleg a munkahelyem a Hawaii! :D Próbálok minden terhet leszedni róla, de így még pislogni sincs szabadidőm, ezért is nem képelek. Kinézek az ablakon, hófehér hegy, brutális napfelkelték, naplementék, akkora jégcsapok mint a ház, stb... De marad a főzés, takarítás, pelenkázás, futok, mert a fiam éppen a sütőbe belemászott, úgy hogy közben még el is indította... és hasonlók... :DDD Közben a rendszervakumat is próbálgatom, de szinte csak a munkahelyemen, meló közben, amikor nincs kuncsaft, hogy talán fejlődök így is valamit. Ez abban merült ki, hogy csináltunk kismama fotózást a feleségemmel, meg a picurral... Na el lehet képzelni, egy rendszervaku, egy szinte alkalmatlan helyen... Szuper volt! Feleségem még véletlenül sem volt együttműködő, a fiam meg folyamatosan a felszerelésemért hisztizett. ;] Ó, bocsi, kicsit OFF, na meg sok is lett, befejezem... :P
    Remélem hamarosan tolhatok fel végre valamit. Terhes fotó? Ultra gagyi módra? :DDD

    @Fandango: Nekem főleg a második tetszik!

    @ThodEE: Na ez már alakul... :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz Colonel993 #32118 üzenetére

    :) Egy pár pillanatig néznem kellett, hogy akkor ez most hogy is van. :DDD Még erős PS-t is beleláttam hirtelen ahogy ránéztem, de gondoltam csak nem... Mindenesetre érdekes pozíció az biztos. :DDD

    @Big-Lacos: Nincs unatkozás, az biztos! :DDD Ma is felkelek, erre szikrázó napsütés, csodaszép felhők... elrendezem a gyereket, stb... azt go dolgozni. De jó ez így, most ez az időszak van. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz StefanBraun #32125 üzenetére

    Te ravaszdi!!! Ez a kép már volt fent, csak akkor másként dolgoztad fel, nem? Figyelek ám! :DDD

  • belovary

    senior tag

    Hali mindenkinek!

    @jjeahh: A képeidet el nézve, nem is értem miért nem lövök ilyeneket. :DDD Azért nem nagyon szoktam, mert olyan oké hogy havas táj meg minden, de amúgy nem egy nagy sztori, de attól hogy még nekem nem az, lehet másnak tetszene. ;]

    @Big-Lacos: Lehet még egy kicsit torzítani, dönteni kéne, és mehet a kép címének: EREDET :DDD

    @StefanBraun: Nekem az első helyszín nagyon bejövős, de valahogy máshogy komponálnám meg, mert így kicsit kesze-kusza nekem. Persze, ezt így könnyű írni, hogy máshogy... hogyan, igaz? :DDD Na ezt nem tudom leírni, mert ott kéne lennem, hogy lássam mit is lehetne belőle, aztán lehet hogy nekem sem menne. Sőt! :)) A másiknál szerintem meg a feldolgozás valahogy nem... Főleg a kép alsó részénél...

    Egy kis rinya :DDD : Szombat délután végre sütött a nap, és kimenőt is kaptam a családtól, így sietve hegyre fel. Naná, hogy lekéstem a naplementét, mivel olyan forgalom volt a hegy környékén, mint ha majális lett volna... Na meg a sok profi vezető ilyenkor... Szóval, mondom ha már lecsúsztam, és amúgy is csak úgy hemzsegtek a "kollégák", akkor várok a csillagokra. Brutálisan szép lett volna, mivel kristálytiszta volt a kilátás, erre hopp befelhősödött. Jajj de klafa, 2 órás semmittevés után haza... Persze kínomban lőttem pár képet, de....
    Vasárnap csoda történt, újra kimenőt kaptam, persze rövidet. Erre 1 óra séta, nulla kép, mert full szürke minden, stb... Hazarendeltek, vigyem ki a gyereket húzni a kis bobjában. Kimentünk, erre a hegy mögül eltűnt a felhő, mögötte a nap, olyan látvány volt, hogy ejj-ha! Mintha felgyulladt volna minden a hegy mögött. Persze még teló sem volt nálam. Aztán azóta csak esett, ma meg kristálytiszta szép idő, napsütés, oltári nagy hó, persze estig meló... :DDD

    Na jóóó, csak rinyáltam egyet, legalább ti átérzitek, nem úgy mint a körülöttem levők... (Jövőre is lesz hó... szedj le a netről képet azt kész, itt a mobilom kapd le azt kész, mit kell ezen fotózgatni... stb... ) :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #32277 üzenetére

    Medvék??? A legjobb téma!!! :DDD Akkor innentől nem a sima havas tájakat publikáld, hanem a medvés képeket!!! ;] Fabrikálj valami lest, ami biztonságos, aztán agy nekik! ;] Itt csak ilyen zerge, őz, szarvas, állítólag sas, meg ilyesmi van, de a 3 év alatt csak egy alkalommal láttam zergét ahogy a sziklafalon kaszkadőrködöt, éppen nálam is volt a gép, de a 135mm arra volt elég, hogy csak felhúzzam magam... :DDD Ilyet hogy sas, meg hasonló ritka dögöt meg kb ötös lottó... Gondoltam, hogy befekszek egy lesbe a hegy lábánál, de nem hiszem, hogy őz vagy ilyesminél durvább szörnybe ütköznék... ;] Medve! Az igen! Az már modell!!! :DDD

    @Malingo: Mit szeretnél fotózni éjszaka? Csillagok, város, vagy mit? Mert ebből a képből nem igazán derül ki, hogy mit is szerettél volna megörökíteni. Zgospel teljesen jól írja, ez így nem.

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #32292 üzenetére

    :Y :Y :Y Az igen!!! Azért a medvére azt írni, hogy nem érdekes... :DDD Nem hiszem, hogy sokan tudnak ilyen képekkel előrukkolni. Főleg ha nálatok még együtt járnak bandázni, meg fosztogatni, meg ilyesmi... Vegyél valami ágyút, amivel tisztes távolságból lőhetsz rájuk, aztán szakosodj erre a témára... :DDD Látod Máté Bence is bevadította magát, aztán úgy néz ki hogy jó felé evezte a csónakot. ;] Medvékre fel! :DD

  • belovary

    senior tag

    válasz StefanBraun #32295 üzenetére

    Nekem speckó ezek a túlkreált képek nem jönnek be. A kép felső része szétesve... De ízlések és pofonok. :DDD Olyasmi hatása van, mint egy effektes telós képnek... :P

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #32310 üzenetére

    Na látod! Azért a 400mm nem kevés! Szóval ha befutsz, akkor ne feledkezz meg ki indította el gondolati síkon a karriered!!! :DDD Mondjuk tényleg nem értem, ha ennyire bejárnak, meg ilyen sokat látni, hogyhogy nem képeltél róluk még. Én sem vagyok egy hős, és 30 után nálam is beindult a paragépezet, mert eddig nem nagyon voltam az a félős gyerek, most meg már olyan lettem mint öreganyám... :W na de én tuti már a farkasok helyett a medvékkel táncolnék... :DDD Tuti vettem volna egy raklap halat, vagy valami fincsit nekik, valami biztos hely, és kattintgattam volna mint gép, ahogy egymást pofozzák a kajáért... :DDD

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Na most, hogy csak hetek óta csak olvasgatlak titeket, gondoltam ügyködök valamit már végre. Mivel nulla időm van magamra, nemhogy a fotózásra... (érkezik a kistesó, és a feleségem kórházból kórházba jár sajnos, így a másfél éves kisfiam eléggé lefoglal... mit szépítek, kész vagyok mint a franc... :DDD ) Szóval ma becsempésztem a melóhelyre a vasat, gyorsan összedobtam valamit, katt-katt, aztán jót röhögtem... eléggé pihent, és biztos kreatívabb is lehettem volna, de hát mégis csak meló, nincs idő bohóckodni. ;]
    A legszebb az egészben, hogy amit kigondoltam, az nem jött össze, viszont rohadt nagy mocskot csináltam vele, így takarítani frankó volt utána. :C

    Persze most vettem észre, hogy jobb oldalon elfordult az egyik, és látni a számokat, na meg nem ilyennek gondoltam ki... A felhőKARCOLÓK... :D

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Köszi! :D Elsőre fektetett volt a szitu, de aztán nem jött össze ahogy akartam. Aztán mindenhogy pakolgattam, bővítettem. Igazából azt akartam ennél is elérni, mintha esne az eső, és ilyen tintás a szitu. Igazából ennél még mocskosabbra akartam, több tintacseppel, de ezek szerint akkor jobb lett volna ha nem. A legszuperebb az volt, hogy állítgattam, eldőlt egy, aztán mint a dominó... na meg csak úgy fröccsent a tinta. A jó kis melegítőmre... ;] Na meg persze, hogy meg is böktem magam, mert amikor dőlt, az ember automatikusan odakap, hogy a munkája nehogy kárba menjen. Biztos egy jó kis UWA-val még durvábbat lehetne, na meg ha lenne még 1 vakum, jobban lehetne játszani a fénnyel. Több verziót is lőttem, de még ez volt a legjobb. Ahol próbáltam esőt imitálni, azok inkább olyanok lettek, hogy a színes tinta úgy néz ki mint egy felkavart pocsolya, a fecskendők meg nem látszanak normálisan. Szóval az nem volt jó vonal. Más szög sem igen adta. Ezek az eszközök vannak csak itt a melóhelyen, így sokat nem tudtam, tudnék variálni. ;]
    Most azon agyalok, mit lehetett volna még jobban, vagy mivel lehetett volna feldobni még. Szerintetek?
    Cseppek nélkül, hogy a fecskendők tiszták legyenek, csak alul legyen a tintafolyás? Más fajta fecskendő is?

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #33076 üzenetére

    Nekem tetszik, de majd aki ért is hozzá, leírja a technikai dolgokat. :DDD Néztem, hogy mit is találok rajta, de a tekintet, meg úgy az egész beszippant, így nem is akarnék rajta fogást keresni. Ment a csillag! :C

  • belovary

    senior tag

    válasz Colonel993 #33285 üzenetére

    Meg lehet nézni nagyobb méretben is? A második nekifutás szerintem jobb lett. Élő pók amúgy?

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz Colonel993 #33288 üzenetére

    Annál is nagyobbra gondoltam. :DDD Mert olvastam Noddy hozzászólását, és mondom, hol látszik ennyire hogy "életlen"? Szét van csúszva? Mondom tuti én nem látok jól, meg kéne néznem nagyban, hogy most tényleg ennyire vak vagyok. Erre most nem csak rápillantottam, hanem el is olvastam normálisan amit írt, szuper jót röhögtem magamon... :C Amúgy nekem első pillantásra egyszerűen jónak tűnt, mármint nem az jött le, hogy ez egy döglött pók, vagy ilyesmi. Nekem bejön.

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Az asztró topikba egy ideje megy erről a csevej. Én már több mint egy hete szórakozom ezzel a dologgal. Megrendeltem az erre való szűrőt, és minden rendben volt, erre kaptam egy e-mailt, hogy nem tudták postázni, mert nincs is ebben a méretben nekik, bocsánatot kérnek. Küldhetnek más méretben? Erre visszaírtam nekik, hogy ideér csütörtökre? Azóta semmi válasz. Igazán kedvesek. Azóta voltam jó párüzletben itt Salzburgban, és kb úgy néznek rám, amikor ilyen fajta szemüveget, vagy hegesztő üveget keresek, mintha azt mondanám, hogy én egy földönkívüli lény vagyok, és éppen az űrhajómat keresem. Egyszerűen el sem akarom hinni, hogy ez a rengeteg ember nem hallotta hogy holnap részleges napfogyatkozás lesz. Én itt külföldi vagyok, nem nagyon nézek, és olvasok itteni dolgokat, mégis a rádió, tv, újság-ban is annyit foglalkoztak vele, hogy itt-ott találkoztam a hírrel. Na mindegy. Ha más nem, esküszöm valami házi ökörséget fabrikálok... :DDD

  • belovary

    senior tag

    El sem hiszem. Sikerült vennem hegesztő védőüveget. Vettem 9-es csomagot, meg 11-est is. 2db van egy csomagban. De szerintem egész Salzburgban már csak ez a két db doboz volt. :DDD Na, de ki is próbáltam. A 9-es sima nézésre nem ajánlatos. A 11-es már jobban szűri, de ha tehetitek erősebbet vegyetek. Én azt hiszem sima nézésre a 11-est fogom használni, jó kis napszemcsivel együtt. :DDD Talán úgy már tuti lesz. ;]
    A gépre úgy néz ki jó lesz a 9-es. Persze a bolttól a rendelésemmel kapcsolatban semmi megkeresés nem érkezett. Hozzátenném, hogy ez az osztrák üzlet honfitársaink üzemeltetik. Elég szomorú a szitu, de nem érdekel már. :) Összeraktam a két 9-est, vizuálisra egész jó. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz sweet122 #33340 üzenetére

    Érdekes, mert nem olyan zöld, mint amire számítottam, valahogy jobban hajlik a sárgához. A nap teljesen király vele, viszont a 9-es abszolút nem jó szerintem erre. Próbálgattam, és akármennyire is beképzelem, de a bal szemem kicsit odavan... :DDD Pedig csak egy pillanatra néztem meg, hogy mi a helyzet. A 11-es már jobb, de sokáig azzal sem lehet. Ha összeteszem a két db 9-est, az meg túl sötét már, de nem tudom a fizikáját, hogy akkor az most duplázódhat, vagy mifene van. Tudom, hogy 13, vagy 14-es kéne, meg fólia, miegymás, de rengeteg időt szántam rá, és sehol nem kapni. Sajnos. Amúgy ezt az üveget itt sehol nem láttam nagyon számmal. A max az 11-es volt. Mindenesetre nem fogom folyamatosan bámulni az tény, próbálok képet készíteni, néha odanézek, addigra odateszem az üveget, aztán remélem élvezhető lesz,mindenféle károsodás nélkül. ;)

  • belovary

    senior tag

    válasz FLx #33342 üzenetére

    Biztos mindenkivel előfordult már, hogy belenézett a napba... szokás így mondani azt hiszem. Szóval biztos óvatosnak kell lennie, és nem is vonom kétségbe senkinek a szavát, miszerint veszélyes, stb... de nem kell azért annyira nem kell pánikolni. :) Amikor volt a teljes napfogyatkozás néztem én mindenhogy, fotóztam, napszemüvegen keresztül, persze volt valamiféle szemüveg, de lehet az jobban húzott inkább a 3D-s szemüveg felé minőségben... ;] Szóval egész jól látok azóta is, és akikkel voltam ők is.
    Úúúú... most látom, hogy ide OFF-olok össze-vissza... :((( Bocs mindenkitől... Gyorsan valaki toljon be egy képet... :DDD

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Gyerekek! Ezt már könyvbe kéne megírnom... :DDD Nem akarlak titeket fárasztani hosszú sztorizással, de azt tény, hogy ennél szétszórtabb már csak akkor lettem volna, ha egy láda vodkát ittam volna mielőtt kezdődik a napfogyatkozás. Szóval. Összeszedtem mindent, előkészültem, és indulás. Vagy 3szor jöttem vissza, hogy jajj, ezt hagytam itthon, jajj, most ezt. :W Aztán elindultam, robogóval. Nem is tudom mi a fenét gondoltam, hogy egy kis Yamaha Jog, hogyan fogja bírni az 1300m magas hegyre való feljutást. :W Már az elején ütöttem a fejem, hogy lekésem a kezdést, mert ugye szerencsétlen gép szenvedett felfelé, egyszer be is adta a kulcsot majdnem, de szerencsére ne adta fel. :) Aztán félúton feladtam, mert már rég lekéstem a kezdést, lepakoltam, helyezkedtem, persze kapkodva, mert mondom nem akarom lekésni az egészet. Erre otthon hagytam a rengeteg gumit, amit félretettem, hogy azzal helyezem fel a védőüveget. Semmivel nem tudtam felrakni. Erre a távkioldóból kifogyott az elem, a kábelt itthon hagytam. :W Hol érzékelte, hol nem. Na gondoltam, akkor innentől lazára kell venni a témát, mert ezen már csak röhögni lehet. Nem szoktam ilyen balfék lenni, de ma sikerült...
    Sok a duma, inkább megosztok veletek pár képet a sok közül. Köszönöm a figyelmet! :R
    Ó kritikát annyira nem is kérek, (tudom hogy milyen) és elnézést a profiktól, tudom, hogy nem éppen üti meg a szintet. :B

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz copass #33362 üzenetére

    Ide volt készítve minden... Csodásan összeszedve! ;] Aztán a 3 hetes kisfiam állandóan lefoglalja az Anyukáját, engem pedig a másik fiúnk, aki 19 hónapos. Szóval nagy harcot vívtam, hogy a szépen összerendezett dolgaim, a fiam számára ne elérhető helyekre kerüljenek, így amikor látván mennyi az idő, és megkapva a kiosztásom, miszerint ilyen hülyeségért képes vagyok itt görcsölni :DDD összeszedtem amit tudtam a dugi helyekről, de ezek szerint nagyon lukas volt a kezem... :DDD Nekem is az utolsó tetszik, az első eléggé... szóval ennyi tellett az obitól, na meg tőlem. A második az egy totál véletlen kép, csak érdekesség. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Köszi srácok!
    Vagy 3-szor cseréltem már azt az utolsó képet, de azt hiszem, most már végleges! Be...rás mennyire nincs képbe az ember (legalábbis én) késő éjjel, sötétben, ha akkor dolgozza fel a képeit. Ma reggel nézem, undorító volt a CA, a hó szélein, mintha valami rádióaktív cucc virított volna zölden. :DDD Na meg úgy az egész, a színek... Javítgattam, aztán úgy néz ki hogy jó lesz, de ez a munkahelyi gépem, kb olyan mint egy mikro billentyűzettel... :DDD Csak melegszik, de nem csinál semmit. Otthon meg a gyerkőcök miatt nem lehet bekapcsolni a gépet, csak amikor alvás van. ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz Colonel993 #33419 üzenetére

    Szuper, és egyben tanulságos is... Amúgy nem csak a fotózás világában, hanem minden téren ez van. A gépek rabjai lett az ember...

  • belovary

    senior tag

    Szevasztok!

    Mivel értékelni képeket nem szeretnék ;] időm ugye meg nulla, ezért keveset képelek sajnos. Ma viszont munkába menet a hátamra dobtam a cumót, mondom hátha valami lesz amit gyorsba... :DDD
    Volt két szép madár, megálltam, futottam az erdő felé, de a végére akármennyire is ninja módjára közelítettem, a 135mm igencsak kevésnek bizonyult a képek visszanézése után. Kis hangyák lettek. Amúgy nagyon jól néztek ki, fekete fehér volt a tollazatuk, ilyen fajtát itt még sosem láttam. Aztán találtam egy érdekesebb témát, de kapkodnom kellett, így elég gyengére sikeredett a kompó, de azért dobom be, hogy érdemes visszamennem vagy sem. Van benne valami, vagy kuka. Nekem megtetszett, hogy egy régi merci tűzoltó autó otthagyva, kitéve, mögötte meg dől a füst, mellette a vasút, valahogy olyan tipikus apokalipszis... :DDD De a legdurvább, hogy miközben állítgatom a gépem, és közelítem a helyet, egy hatalmas repülő szelte ketté a kéményből kiáramló füstöt. Csodálkozásomat, és mérgességemet mert lemaradtam róla, pár perc múlva egy újabb repcsi szakította meg, na és erről is lemaradtam. Naná, hogy ezután meg nem jött abból az irányból. :DDD Na mindegy. Szóval tűzoltó autó... mondom belekomponálom ahogy a repcsi kettészeli a füstöt, lepukkant tűzoltó verda, király lesz. Ez így nem jött össze. Próbálkoztam a vonattal is, de az sem tuti. Aztán elbohóckodtam az egyik képpel, és tudom, hogy mindenkinek feláll a szőr a hátán az ilyenektől :D de gondoltam hátha valakinek bejön. Így is lett, de én nem vagyok oda ezekért a szelektív színezős dolgokért. Van amelyik képnek baromira jót tesz, főleg ha jól megvan csinálva, na de ez nem az lesz szerintem... na nem regélek itt. Itt vannak a képek, ja és ezek amolyan csitt-csatt bimm-bumm, szóval ha van benne valami, akkor visszamegyek, ha nem izgi, akkor kuka... ;)

    Ezzel semmit nem csináltam, csak hogy jobban látszódjon a helyszín...

    Próbáltam láttatni a gyárat is...

    Na ezzel meg játszottam picit, ne kövezzetek meg érte... ;)

  • belovary

    senior tag

    válasz freelanced #33697 üzenetére

    Köszi a véleményed!
    Az első képet csak azért töltöttem fel, hogy ez a téma, ez a hely hozzá. Balra és jobbra ennyi, hátrafelé is ennyi. Van olyan kép is, amin lepukkant vonat jön, illetve lepukkantabb, de az éppen a másik irányból érkezik, az valahogy annyira nem jó... Máshogy kellene a vonatoshoz helyezkedni, de akkor a gyár füstje nem látszana. Igen, az idő igencsak ilyen szürkés volt, de virító napsütés sem lenne jó szerintem. Inkább kék óra, vagy ilyesmi... Nem tudom hogy lesz e rá időm, de próbálkozom. Amúgy a 3 képből az utolsónál pont ezért használtam ezt a szelektív színezést, próbáltam olyasmi hangulatot teremteni amit írsz, azt láttad?

    @Ear001:
    Köszi neked is! Mint fentebb írtam, az első képet csak azért tettem fel, hogy szemléltessem a helyet, hogy ebből tudok gazdálkodni. A többi irányba már kuka az egész. Mögöttem autóút, pláza, drót hegyek, stb... Balra is jobbra is... Pedig arra vannak az igazán nagy hegyek. A 3 kép közül egyik sem? Mármint írod hogy emeljem ki a környezetből, de az első csak szemléltető a helyszín miatt, elviekben a második képen úgy éreztem valamennyire kiemeltem, a harmadik meg csak játék a színvilággal, hogy hangulatot teremtsek hozzá. Ezek szerint kuka. :DDD

    Gyorsba csináltam szemből, innen-onnan, de lehet egy profi sokkal többet kihoz belőle, de ha több időm lenne nem vagyok biztos benne, hogy akkor is sokkal jobban sikerülne a kompó. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz Ear001 #33710 üzenetére

    A helyzet az, hogy én meg pont élesre akartam a hátteret is, és a színeket meg nem felhúzni, mert élőben is egy lepukkant, szinte már megfakult járgány. :) Ha egy épp, jó verda lenne, talán, mint ahogy a te képeiden, de ennek, illetve az én ízlésemnek ez a zombis légkör mutat... :D De készítek mosott háttérrel is, ki tudja... ;)

  • belovary

    senior tag

    Hali! Tudja valaki hogy a Vortex Spiral csillagjárást milyen progival lehet elérni. Volt róla szó korábban, de nem találok ilyesmi programot, hogy le tudnám tölteni. Köszi!

  • belovary

    senior tag

    Szevasztok!

    Korábban betettem egy képet egy öreg tűzoltó autóról, amit hazafelé a melóból kaptam le! Aztán kreáltam kicsit zombisabb verziót, nekem bejött az a színvilág. De annyira nem lett érdekes.
    Itt volt: [link]

    Aztán visszamentem 2 alkalommal is, mert az első alkalommal mint kiderült utólag technikai gondok adódtak, így jó pár órás melóm félig sikeredett, és inkább kimentem újra megcsinálni. Sajnos akkor meg a viszonyok nem voltak a legmegfelelőbbek, de legalább technikailag nem volt gondom.

    Tudom, hogy sok hibája van, és rengeteget tanultam belőle, már most sokkal több minden máshogy csinálnék, de mentségemre legyen mondva, hogy iszonyat kevéske időm van jelenleg a fotózásra, és itt is eléggé szoros volt. De legközelebb a hibák miatt már remélhetőleg okosabban fogok hasonló képet készíteni.

    Szóval jöhet hideg-meleg! (A kompó az ilyen, ugyanis reflektor hegyek, meg minden hülyeség zavarta a képet. Se hátra, előre, jobbra balra. Szóval ez adott volt... :((( ) Remélem azért nem szedtek szét teljesen... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz Fandango #33825 üzenetére

    +1

    @CoXeR: Ha ez kell hozzá, akkor én is írok pityergős privit! Sőt, még hiszitni is fogok ha kell! :D :D

  • belovary

    senior tag

    @ cselt: Köszönöm! :) A csillagjárós az 150 képből van. Ezen kívül még úgy kb 30-40 képet készítettem a vakuval. ebből úgy kb 6-8-at használtam még fel a képhez.

    @Novakati: Köszi! Nekem is eszembe jutott a vágás, de amennyit szívtam ezzel a képpel, inkább még hozzáraknék. ;] Sajnos nem tudtam megvenni a betervezett UWA-t pedig itt azzal lett volna az igazi a szitu.

    @Mindenkinek: Megfogadtam, hogy nem fogok többé értékelést írni, mert mindig rosszul sül el, de az is igaz, ha nem értékelek soha, hogy várom el hogy más meg megtegye a sajátomra. Szóval megszakítom ezt az ígéretem, és ha nem is értékes kritikát, de véleményt írok. Mivel nem vagyok szaki, így csak egy lelkes amatőr véleményére kell számítani. :) Viszont attól, hogy lehet nem értékes, és tanulságos, attól még legalább megtisztelem a másikat a véleményemmel! Sértő, bántó, rosszindulatú megjegyzések távol állnak tőlem, így ha ilyesmit éreztek a hozzászólásban, akkor az csak fogalmazási zavar... ;)

    @g.killer : Első ránézésre a kép nekem igen kusza. Úgy értem, hogy a háttér nagyon zavaró így. Valahogy ezt máshogy kellene megközelíteni magát a kompót. Az élesség is a középső hátsó rügyön van, elveszik a körülötte levők között. Vagy ki kellene emelni 1-et, vagy más szögből, de igazán ez a kép így nem mutat semmit. Hozzáteszem, hogy számomra!!! Azért nem írom konkrétan, hogy én hogyan is csinálnám, mert nem ismerem a körülményeket, a helyet. Nekem is van régről hasonló képem, csak én a napot csempésztem bele, persze csak nekem volt érdekes, így utólag rengeteg hibát látok benne. Viszont a rügyeken levő színek, fények nekem bejönnek!

    @ Sir Coop: Bent nem készítettél képeket? Kíváncsi volnék mi van bent. ;]

    @mumk1: Az első kép nekem valahogy fura. Valahogy olyan érzésem van, hogy a háttérben levő zavar, lehet nélküle jobb lenne, és akkor az előtérben levő részt vagy totál sziluettbe, vagy deríteni, mert így meg alexpósnak tűnik nekem. de van valami a képben amúgy... Jó ez a naplementés háttér. A több kép tetszik, én lehet annyit csináltam volna, hogy a hátteret egy picit visszavettem volna színügyileg, de ez az én hülyeségem. :DDD

    @Fotonhámozó: Sajnos ez a tendencia, mármint a színvonal visszaesés mindenhol érzékelhető. Bármelyik csoportot is nézzük! Akár ezt a csoportot is. De ez ellen tudunk tenni, így nem kell rinyálni, hanem nyomassuk normálisan tovább. ;)

    @freelanced: Köszi! :) Kíváncsi voltam, hogy fogsz e írni. :DDD Igen, úgy néz ki megérte ez a sok munka. Igaz, egy jó fotós ezt megoldotta volna sec perc alatt, és sokkal jobban is nézne ki, de majd csak eljutok egyszer én is arra szintre.

    @Mindenkinek a képemről: Voltam kint 2 alkalommal is. Az egyiknél sokkal jobbak voltak a légköri viszonyok, nulla felhő, és a füst is sokkal látványosabb volt, de otthon visszanéztem a képeket, és az időzítőm úgy döntött, hogy úgy 60 kép után kihagy pár expót, majd lassabban teszi a dolgát, így a csillagjárás szakaszos lett. Ronda lett. Nekiláttam az összerakásának, aztán dolgoztam vele 2 napot, amire azt mondtam, nem. Kimegyek újra, mert ez így már nem az igazi megint. Összeretusálni a csillag íveket, meg ilyenek. Kimentem, és most sikerült, nem rontott a gép, viszont az összerakásnál (még most sem értem) pöttyös lett jó néhány csillagnak az íve. Még rá kell jönnöm ez most mi lehet, de ha látnátok, hogy a 150 kép összefűzéséből milyen az eredmény, a végleges képhez képest, jót nevetnétek. Szinte nem is látni a verdát, annyira ki van égve. Rengeteg a fény, így több képből kellett okoskodnom. De elfelejtettem dark frame-t csinálni megint, pedig vagy 6szor eszembe jutott. Na mindegy, a vakut is jobban kellett volna használnom, stb... de okosodtam közben az biztos. Legközelebb ha ilyesmit csinálok kicsit már átgondoltabban készítem az biztos, na meg az útómunkát is!

    Szeretnék köszönetet mondani itt is Matyinak a rengeteg segítségért!!! :R :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz LimaBravo69 #33843 üzenetére

    Mivel abszolút nem ismerem, így nekem nem annyira jön be. Elsőre egy sima ház, a közelebbi oldala romos. Most már értem viszont miért villamos megálló, mert erre már rá is akartam kérdezni. Gondolom más szögből nem igen lehetett, mert amikor betetted a másodikat, egyből írni akartam a pici kép alapján, hogy na, az kemény lett. :DDD Mobilon néztem, aztán gépen már láttam mi a helyzet. Őszintén írom, hogy nem tudom, hogy örökíteném meg, hogy egy olyan embernek is érdekes legyen, akinek ismeretlen. Talán éjszaka, valami frankó megvilágítással már érdekesebb lehetne. Na meg kíváncsi lennék belül milyen lehet. :)) Maga a kép jó, csak a téma nekem annyira nem... De szerencsére ez nem jelent semmit! :B

  • belovary

    senior tag

    válasz LimaBravo69 #33846 üzenetére

    Egy biztos! A képed miatt most megismerhettem az épület történelmét, így köszönöm neked, mert ezzel is gazdagodtam! :R Köszi a linkeket is, nagyon hasznos, és érdekes! :R

  • belovary

    senior tag

    válasz LimaBravo69 #33855 üzenetére

    Nálam bénább biztos hogy nem lehetsz PS-el. :DDD Ráadásul én már nem mai csirke vagyok, szóval sajnos már nem tanulok úgy mint régen. Szita lett az agyam... :DDD Túl sok volt a buli, meg a pia a fősulin, most meg szívom a következményeit. ;] Szóval én azt ajánlom neked, hogy csak nyomasd és nyomasd! Nyisd meg, nyomjál be képeket, találj ki valamit, amit meg akarsz csinálni, azt kész. Én is úgy kezdtem, hogy családi fotókat szerkesztettem állandóan. Ezt ide, ezt oda, jókat röhögtünk. Persze a kivitelezés gagyi volt, nem volt egyik sem szép munka, de laikusoknak simán király volt. Aztán elkezdtem már a fotóimat is babrálni, és próbáltam szebben kijelölni, és addig csináltam, amíg elfogadható nem lett. Persze borzalmas sokat kell még tanulnom, meg fejlődnöm mert mindig azt érzem, hogy semmit nem konyítok még hozzá. Youtube-on rengeteg videó van, kijelölés, vágás, stb... ami nagy segítség! Én is úgy szoktam, hogy van egy "projekt" amir meg akarok csinálni, mondjuk nagyon pontos kijelölés, akkor rákeresek, és próbálom az szerint csinálni. Így ha gyakorlom, rögzül, és megtanulom. :) Na meg persze innen is szokott jönni segítség. Egy biztos! Idő kell hozzá, és sok gyakorlás, mert így autodidakta módon azért nem egyszerű... ;]

    @xXxian: Nem tudom, de ha rákeresel, más fotós oldalon is feltűnik ez a kép. Úgy tűnik, elég sok mindenkié ez a kép... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Szevasztok!

    Újradolgoztam a múltkori képet, mert kicsit olyan... :DDD
    Vélemény? Az igazság az, hogy ez az új sötétebb verzió azért nagyban, normálisan nem csont fekete, szóval így jobban ki van emelve a téma, stb...
    Ez az új verzió:

    Ez meg a régi:

    Most mindegy, hogy más meg ilyesmi, hogy melyik jobb a szemnek... :)

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz LimaBravo69 #33874 üzenetére

    Köszi, akkor már vagyunk ezzel így páran. Azt gondoltam túl sötét, de akkor jó ez így, kiemeli a témát. Ó, nekem 3 gyerek mellett itt külföldön annyi időm van, hogy pisloghatok. :DDD Egy 15 és fél éves kamasz, feleségem első régesrégi házasságából, na ő sem egyszerű eset, és a két kisfiam. A nagyobbik 20 hónapos, a kisebbik 1 hónapos. :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz g.killer #33876 üzenetére

    Köszi! Már töröltem is azt a verziót. Akkor jó ami jó... :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz szentkuti11 #33882 üzenetére

    Mivel készült ez a kép?

    @jjeahh: Még én sem játszottam el ezzel a témával, de lehet nem ártana begyakorolni. :) Amúgy mi a titka annak, hogy ilyen 1000 feletti emberke tekinti meg a Flickr-en a képeket? Akármit csinálok, bármikor is töltök fel, alig 100 emberke nézi meg, abból is egy része innen. Nem értem hogy vannak valakiknek több ezres nézettsége, főleg nem is annyira jó képeknél. Ezt most nem rád értem! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #33886 üzenetére

    Nem igazán értem ezt a csoportozást. 500px-en most már soknak számít mert olyan 200 környékén jár. De tegnap este feltettem, most már nem is lesz több az fix. Mindig ez van. Pár óráig megy, azután nulla. Taggelni naná hogy szoktam, de vagy rosszul csinálom, vagy nem tudom. Ami eszembe jut az tolom be. ;] Csoportokba beléptem, 1-2-be de semmi. Facebook-on is DSLR csoportba szoktam néha betenni, de az egyenlő azzal mintha nem tenném. :DDD Na meg az ismerőseim között, de ott abszolút nem értékelik sajnos, mert ott is most ez a szóvicces baromság a favorit, na azt aztán lájkolják... csak a hülyeség. :)
    Ezt az oldalt amit linkeltél, most látom először. :) Sajnos kevés oldalt ismerek, ahol visszajelzéseket lehetne kapni... Nem a lájkok, meg ezek érdekelnek, csak hogy jó úton vagyok, jó ez amit csinálok. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #33888 üzenetére

    :)) Ki írta, hogy közületek bárkire is értettem? ;] Most szórakozok ezekkel a csoportokkal. De most annyi, hogy belépek egy tonna csoportba, azt kész? Van egy ismerősöm, nem is fotózik, telefonnal nyomatja, össze-vissza mindent, aztán neki is egy képre annyi nézettsége van, mint nekem az összesre és megszorozva 5-el. ;] Na most ha belépek csoportokba, akkor oda külön be kell rakni a képet, vagy hogy müxik ez? Hogyan fogják látni?

    @szentkuti11: Csak azért kérdeztem, mert elsőre azt gondoltam, hogy mobillal lett készítve. A meglátás tetszik, viszont a kivitelezése nem annyira. Nem tetszik ez a sok kiégett rész, most a zajra nem is térek ki, de biztos hogy kísérleteztem volna, hogy másként komponáljam meg ezt a képet. Pl hogy a tükröződés ne pont az illesztésnél legyen, lejjebbről úgy akkor feljebb kerül a szobor. Nem ismerem annyira a helyet, de szerintem több képet csinálnék, és összedolgoznám őket, hogy minden részlet meglegyen.

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #33892 üzenetére

    Canon párti vagyok, de inkább azt írnám, hogy valahogy nekem jobban a kezemre áll. Amúgy nem lennék rosszul, ha egy Nikon is figyelne a tatyómban. :DDD Ebben a pillanatban követ valaki idegen... :DDD Próbálok ilyen csoportokba belépni, de akármennyire megerőltetem magam 40-nél tovább nem hiszem hogy jutok. Most minden helyre meg nem akarok. Hogy müxik ez? Most beléptem, és akkor ha felteszek egy képet, akkor megjelenik a csoportban? Vagy most mindenhová külön fel kell rakni? :DDD Bocsi, de én nem sok időt fordítottam még erre. Jó, meg hülye is vagyok... ;] Néha szoktam keresgélni, de kimagozni hogy mi is érdekel... Szóval ez a követés is így müxik. Hmmm... Értem. Akkor ez ilyen mindegy mi van, csak kattintgatunk, hogy nekünk is sok kattanásunk legyen. :DDD

    @copass: Az tuti, hogy az időzítés nem mindegy! Ezt a képet ha pénteken este, vagy vasárnap este toltam volna fel sokkal többen látták volna az tuti. De most Face-n egy ilyen csillagos képnél nem hiszem hogy akkora rajongótábora lenne, mint egy ismert együttesnek, érted. :) Max ha ott is belépek csoportokba, és mindenhová külön-külön berakosgatom. De annak sok értelme nincs. Minden helyen nyomkodjanak rá... :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz jjeahh #33894 üzenetére

    Na most beléptem ahogy nézem 40 csoportba. Az utolsó képemet be is raktam pár csoportba amelyikbe talán illik. Aztán meg akik követnek, azokat is visszajelöltem, nem is tudtam hogy van ilyen. :DDD Talán ha használtam volna eddig ahogy kéne ezt a Flickr-t akkor nem lennék ilyen sötét hozzá. ;] Na de most kíváncsi vagyok. Megnéztem a csoportokba, de eddig a 161 megtekintés nem nagyon emelkedett még 1-el sem. :D
    Na ennyi, nyomassuk a képeket, az a fontos! :)

  • belovary

    senior tag

    válasz Vyndree #33897 üzenetére

    Egy tény! Azt nem várom, hogy meghízik a májam, vagy jobb képelő lesz belőlem, ha 10ezren megnézik, meg hülyére lájkolják a képeimet. Vagy értékelhetetlen full szarok a képeim, vagy én vagyok hót béna ehhez a megosztós hülyeséghez, mert most már több mint 1 órája eljátszottam itt a csoportokkal, meg mittudomén, és 10-en nézték meg. :DDD Szóval hiába toltam be csoportokba, ennyi. Ok, lehet szar a kép, aláírom, de azért ennél sokkal durvábbak is mennek... Mindegy. Inkább foglalkozok azzal hogy fejlődjek, tanuljak, és jobbak legyenek a képeim, mert úgy néz ki ebben a megosztós dologban elég nagy a bukta. :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #33909 üzenetére

    Ez egyértelmű! ;) Eddig nem is foglalkoztam vele, meg is látszik... ;] Szóval csak most a napokban néztem, hogy itt milyen képek pörögnek, mondom akkor itt valamit én nagyon nem csinálok jól, de már látom mi a pálya. :K

    @jjeahh: Így van, pont így gondoltam én is. Én is ilyen magazinokat próbáltam keresni, mint mondjuk az NG, vagy ilyesmi, de nem nagyon találok hasonlót. Majd kiderül a jövőben, hogy bepörög nekem is, vagy marad így, az biztos, hogy fotózás szempontjából semmit nem számít. :) Na látod, ezeket sem ismerem, amiket utólag tettél be! Köszi! :R

    @ copass: Bárcsak én is be lennék! ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák