Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shade45

    senior tag

    válasz Vegha #8604 üzenetére

    Valóban eltarthat ennyi ideig, én is tapasztaltam!

    Előző munkahely váltás első interjúja egy szeptemberi hónapban történt, és a következő év (!!!) márciusában álltam munkába náluk! :DDD

    A jelenlegi pedig: hétfőn interjú, kedden már csörög a telefon az ajánlat tétel miatt, felmondási idő kitöltése, adminisztratív ügyek intézése, és ott tartok, hogy ~másfél hónap alatt már az új helyen leszek.

    Mind a két esetben multiról beszélünk!

    Szerintem nagyon sok dolog játszhat közre egy-egy kiválasztási folyamat elhúzódásában, mennyire égető a pozíció betöltése, mennyire érnek rá a "legjobb" jelöltet megtalálni, stb. stb.

    A múlthéten volt egy telefonom, hogy a 3 hónappal ezelőtti interjúmmal kapcsolatban keresnének, és szeretnének ajánlatot tenni, érdekel-e a még...? :D Szintén multi, na ott sem kapkodják el! :D

    Vagy másik sztori: 3 körös kiválasztási folyamat (ez is multi), az utolsó egy ún. "hosszú nap", találkozás a csapattal, gyártásban körbevezetnek stb. Majd hetek telnek el válasz nélkül, végül jön az infó, hogy az anyacég befagyasztotta a felvételt, költségcsökkentés címszó alatt, meg kell oldaniuk annyi emberből, amennyi van. (Ez nem a hivatalos kommunikáció volt, van ismerős a cégnél, és egy sörözés alkalmával súgott egy picit :D).

    Szóval elég változatos a dolog, ahány cég, ahány pozíció, annyiféleképpen változhat a felvételi idő hossza.

Új hozzászólás Aktív témák