Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nickwaren

    tag

    válasz mdk01 #6525 üzenetére

    Na most hátha megint félreértelek.:D Mintha te egy növényes stílusú (akvakertészes) akváriumra vágynál, ami kevés hal, sok növény, sok fény. Amennyiben igen, akkor a kérdés el is dőlt, legalább is az általánosan elterjedt akvakertész szabály szerint, miszerint kb x10-eresnek kell lennie a szűrési teljesítménynek az akvárium literéhez képest, ők ha jól olvasgattam, akkor ritkán alkalmaznak szűrő akváriumot. Szóval veszel pl két ATMAN AT3338-at (1200 l/h), ez nagyjából jó lenne literre. Ebbe kell valami jó féle anyag, pl Matrix (igaz ez a legdrágább, Ista QGlass-t tesztek után már senkinek se javaslok, én is bánom, hogy vettem, de ez van, ezt használom). Kell még CO2, de ha jót akarsz magadnak, akkor nem élesztős, hanem nagy nyomású. Valamint kell jó sok fény.

    A havi pancsolás minek is? Jó külső szűrővel nincs pancsolás, cső elzár - leköt - fürdőbe kivisz - visszahoz - visszaköt és már megy is, közben meg hetente a 30%-40%-os vízcsere.

    A garnélák haláli figurák, lassan nekem is elkezdték benépesíteni a 160 l-ert.
    Most meg a 2 csigaevő csigám száma nőtt meg, mert sikeresen szaporodtak, úgyhogy most elkezdtek hullani a túlszaporodott maláj és barna csigák. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák