Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne CS3-al kapcsolatban, hogy valamiért egy ideje elcsesződött a kijelölésem. Lehetséges elnyomtam valami beállítást hotkey-el...

    A következő a probléma:

    Ha bármilyen eszközre kattintok, azonnal kijönnek az eszköz variánsai. (Régen ez jobb gombra történt, most 1 kattintás bal egérgombbal) Polygon lassonál pedig képtelen vagyok "befejezni" a kijelölést duplakattal, mert nem köti automatikusan össze a kezdő és végpontot. Csak akkor tudom ha megjelenik egy kis kör a kurzornál, és nagyon közel van egymáshoz a két pont. Dehát ez így fos.

    Hiába telepítettem újra, megjegyezte :(

    Mi lehet ez a beállítás? Sehol sem találtam...Illetve hogy lehet úgy letörölni, hogy a beállítások is elvesszenek?

    Úgy orvosoltam a dolgot, hogy csináltam egy új usert a Windows 7-ben, és ott szűzen indul még a PS... Voilá úgy megy minden ahogy régen. Viszont a régi userben annyi beállítás meg adat van, hogy nincs erőm újrakonfigolni az új usert.

    Előre is kösz, szerintem egy triviális dolog lehet, de nem jövök rá.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Dexter68 #5928 üzenetére

    De akkor miért működik Paint Shop Proban tökéletesen? Illetve másik win 7 userben is a régi? Ott is ugyan azokat az egér, illetve pen- tablet drivereket használja.

    Most már inkább az idegesít, hogy nem lehet úgy letörölni a PS-t hogy ne maradjon valami beállítás nyom... Keresgélek local adatokat de semmi. :(

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Dluinet #5931 üzenetére

    Köszi... lehetséges ez lesz, a tablet és egér beállítás... Már mindent megnéztem. Inkább konfigolom az új usert és megszokom.

    De az viszont tuti hogy a PS maradékot hagy maga után... Mert egyszer régebben valamilyen hotkey elnyomásra, minden eszközre csak a Hand tool jelent meg... Annyira felhúztam magamat, hogy sehogyansem áll vissza... Úrjatelepítettem Ps-t, és ugyan úgy maradt. Aztán kínomban végigpróbáltam az összes billentyűt, mikor kiderült, hogy egy space-el visszaáll :W :D Szóval ezért gyanakodtam erre, hogy valami inverz beállítás vagy nemtudom. Mert összeköti automatikusan lassot, csak ha nagyon közel van. Viszont csak ESC-el lehet deselect-elni.

    Viszont lenne még egy gyors kérdés... A tablet-es tollnál, hol lehet beállítani, hogy nyomásérzékeljen az ecsetnél? Mert tegnap még nyomásérzékeny volt, most meg egér szinten megy csak. Valami elállíthattam itt is :/ ... (Teszt areájában megy a toll nyomásérzékenyen, szóval nem az a rossz)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz ViZion #5933 üzenetére

    Ez biztosan egy beállítás, csak akkor zárja duplaklikkre, ha a kezdőponttól alig van távolabb a kurzor...Engem idegesít személy szerint.. Ha megtalálom akkor leírom miaz :)

    Toll nyomásérzékenységét végre megtaláltam, brush-nál, Other Dynamics

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    Nekem is hasonló kérdésem lenne, bár kicsit más:

    Fotóanimációs filmhez kell karaktereket előkészítenem, úgy hogy le kell vágnom a kezeiket, és a mögötte lévő részt "kitalálni" és megrajzolni a textúrákat, amik a kar mögött látszódnának, hogy lehessen forgatni.

    Nincsen még túl jó kiforrott, hatékony módszerem a kipótlásra, és nem igazán tudom milyen címmel keressek tutorialt....Először szabadkézi tabletes rajzzal megcsinálom körvonalakban, aztán rámásolok textúrákat, skew, distort, forgatás stb... aztán néhol használok stamp-et. Végül liquify-al kicsit megtekerem. Szóval ha van erre egy pró hatékony módszer, vagy tutorial azt szívesen megnézném...

    Előre is köszi!

    Linkelek képet, hogy jobban érthető legyen mi kell. Értelemszerűen ugye a kar alatti részt kellett kipótolni... Ez ilyen minőségben bőven elég, csak elég sok meló volt vele... Szvsz ha van valami kiforrott egyszerű "szabványos" módszer, szívesen venném.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    Sziasztok!

    Egyszer már kérdeztem egy hasonlót...Valaki tudja, hogy hogy lehet kikapcsolni a polygon lasso automatikus dupplakatt összekötését? Piszkosul tud idegesíteni, amikor jobban odanyomok a tollal, már köt is össze.

    Egyszer véletlenül sikerült kikapcsolni valami hotkey-el... Annyira jó volt, de azóta sem sikerült megtalálnom :(

    CS5 prebétát prábálgatom most. Content aware fill, baromi hasznos homogén kitöltésnél...Az új refine edge rendszer eddig nemsokat segít de még tanulgatom.

    Ja meg még egy kérdés: Aki CS5-el foglalkozott eddig, a transformnál nektek nem szürke a warp meg a perspektive? Nekem csak skew-t engedi.. a többi nem megy :( na majd megvesszük úgyis eredetibe...ott talánlesz.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz BonFire #6434 üzenetére

    Pen-t úgy értem hogy a rajztáblám tolla.

    De ez a durva, hogy 1-2 hónapja sikerült kikapcsolnom az auto összekötést fogalmam sincs hogy hogyan :( Valami hotkey lehetett ... Akkor meg pont ezért írtam ida, mert nemtudtam mi történt, és hogy hogy kell visszaállítani. A jelenség a következő volt, hiába kattintottam bármilyen gyorsan, nem kötötte össze, csak akkor ha a kezdőpontra visszaért a lasso... de a kezdőpont körül egy kis körben már aktiválódott az összekötés, és a + - jel helyett megjelent egy kis kör a kurzornál. Na akkor összekötötte. Tehát biztos vagyok benne, hogy egy valós fícsör! Így ha visszaértél nagyjából a kezdőpontra akkor tökéletesen összekötötte. Szóval ez előny volt mint hátrány, mert egyértelmű hogy kivágásnál mindig visszaérsz úgyis a kezdetére.

    Ez először zavart, hogy miért van... aztán rájöttem hogy sokkaljobb, mert véletlenül se fordulhat elő olyan, ami rendszeresen... hogy túl erőset nyomsz, vagy gyorsan és idő előtt összeköti, így +os kijelöléssel nehézkesen folytatni kell. Már próbáltam állítgatni a duplakatt érzékenységet, de sajna előfordul így is.

    De hogy semmi nyomát nem találom a beállításnak... ez érdekes (CS3 volt amúgy)

    Na még nyomozok, mert szerintem ez sokakat idegesítő jelenség.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    jah még egy kérdésem lenne:

    Azt nemtudjátok véletlenül, hogyha kivágok valamit és Layer via Cut-ra kattintok, akkor miért lesz egy transparens körvonal mindig? Anti alias-t kikapcsoltam pedig... Egy picit mindig "elmozdul" ... fel nem fogom miért. CS3 és CS5-ben is ugyan ez. Feather 0.

    Ez annyira gáz, mert így Copy-zni kell mindig majd selectiont beszűkíteni és úgy kivágni.. ez 3 lépés +-ban ...

    Csak azért fura mert Paint Shop Pro-ban meg egyáltalán nincs ilyen

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz ViZion #6439 üzenetére

    Huh, köszi mindkettőtöknek a CTRL-Jt :)

    Igazából a feladat annyi, hogy egy képről kivágni minél részletesebben az objektumokat, finomítani az éleket, és rekonstruálni a mögötte lévő hátteret (animáció előkészítés) Itt a content aware fill jól jön eléggé, csak rájöttem hogy nem egybe kell kijelölni... hanem kis részletekben, és akkor elég jó hatásfokkal dolgozik a CS5... Sok időt takarít meg főleg homogén háttereknél.

    Bevallom még a maszkolást nem próbáltam, de sok esetben biztos jó lehet ...majd kipróbálom.

    Mégegyszer köszi :)

  • Ren Hoek

    veterán

    Nem tudja valaki véletlenül, hogy miért nincs PS-ben nincsen autosave?

    Googliztam de nem jártam eredménnyel, csak azt látni hogy sokan hiányolják

    "The Photoshop users have been complaining about the lack of the autosave feature for several years, but Adobe haven't added that yet."...

    Legalább mentene egy árnyékdokumentumot... utóbbi időben fáradt és leterhelt vagyok, többször is előfordult hogy véletlenül bezártam egy képet a sok közül... így elveszett 10-15 perc munkám. Semmi recovery, semmi autosave... áá CTRL-S-t nincs kedvem állandóan nyomkorászni... néha meg belemelegszik az ember a melóba aztán elfelejti. Nekem 10 perc is érték.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz ViZion #6472 üzenetére

    Találtam egy CTRL-s nyomogató programot, ami még "szellem mentéseket" is csinál. Csak egyelőre nem működik :D

    AKkor írni kell egy makrót az agyamba CTRL-s-re :D

    Viszont még mindig azt mondom: lehet felesleges fícsör lenne... de kb egy x-el kikapcsolható és máris nem zavar senkit. Ahogy olvastam googleben, rengetegen kérték már évek óta de Adobe nem figyel rá. InDesign-ben meg tényleg van, ez a vicc.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Syl #6475 üzenetére

    Nemtudom én 150 megás képekkel szoktam dolgozni és ctrl-s egy másodpercet tekeri csak a vinyót. Gondolom a pró grafikusok ennél gyorsabb gépeken dolgoznak. Vagy SSD-s rendszereken. Meg úgyis ctrl-s-t nyomkod az ember, akkor lehetne automatikus is (mondjuk épp eszközváltáskor) Vagy csak a módosítást "patch-eli" rá.

    De minimum egy olyat belerakhattak volna (ez a lefájóbb pont, mert ez aztán tényleg nem zavar senkit) hogy bezáráskor ment egy szellemképet .bak fájlt. Legalábbis a legtöbbször akkor fordult elő ez a baleset, amikor már sok órája dolgozok a képeken, alig látok, 20 kép megvan nyitva... és véletlenül bezárom és elveszik 5-10 perc meló.

    A pró filmvágóknál mindig van ilyen, és elég sokszor hasznát vettem. Vagy Blender 3D-ben pl, mikor kilépek vissza se kérdez (mondjuk ott meg ez a dürhő parasztság) de legalább ment egy restore file-t mindig.

    Ennyit igazán...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz F34R #6479 üzenetére

    El sem jut a beállításokig? Mert ott ki lehetne kapcsolni a GPU gyorsítást... elég komoly van már benne.

    Nekem alaplapi HD4200 128 MB rammal van benne, de szenved vele... Minden eléggé laggolt, szóval ki kellett kapcsolni. CS3-nak nem volt ilyen baja. Régi VGA-val szívhatsz.
    Notin meg a HD3470 256 mega memóriával, gyönyörűen megy GPU gyorsítással

    Szóval ha eljutsz a beállításokig akkor ott érdemes szétnézni.

Új hozzászólás Aktív témák