Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz ReJim #1 üzenetére

    1. Felsorolást tárolni egy mezőben eleve rossz ötlet. Szóval az a minimum, hogy az egyes hobbikat külön sorba rakod, mellette a gyerek nevével.
    Itt szvsz még nincs értelme táblákra szétbontani, de a normalizálás szabályai lehet, hogy megkövetelnék...

    2. Egy szakács több ételt is csinál illetve több szakács is csinálhatja ugyanazt az ételt. Nyilván nincs értelme a szakács által elkészített minden egyes ételnél eltárolni a személyi adatait.
    Tehát személyi adatok egy táblában.

    Hasonlóképp a kajáknál, nincs értelme minden egyes elkészítésnél (más szakács, más mennyiség) eltárolni az étel teljes nevét. (Szöveges adat sok helyet foglal...)
    Szóval egy táblában a kaja kódja, és neve.

    És amivel összekapcsolod a kettőt:
    szakácskód, ételkód, mennyiség (+én betennék egy egyedi azonosítót is a kapcsolótáblába)

    A fajta nem tudom mit takar, valószinűleg az is külön táblába tartozik... :F

    Kulcsok: Ami a rekordot az egyik táblában egyértelműen azonosítja -> Elsődleges kulcs az adott táblában. És ha a kapcsolótáblában ezt használjuk az összekötéshez, akkor ott meg idegen kulcs lesz.

    Pl a személyi adatos táblában a cím vagy név nem egyértelmű azonosító (bár lehet, hogy épp nincs azonos nevű szakács a konyhán), de a személyi szám igen.-> Elsődleges kulcsnak használható, és a kapcsoló táblában viszont idegen kulcs lehet. (Bár én nem ezt használnám, hanem inkább egy generált egyedi kódot...)

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák