Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prezi88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Totál új vagyok a fórumon, ezért az elmúlt szűk 3 órahosszát olvasással töltöttem, de nem találtam olyan topicot, ahol a kérdésem szerepelt volna.
    Nem csak a fórumon, hanem az ACER laptop használók között is új vagyok.

    Típusom: aspire v3-531g, b970proc. 2.3ghz, 8gb ddr3, gt630m 1gb vga,

    Probléma: Röviden és tömören. A GPU eléri a 75 fokos limitet, visszaejti az órajelet (játékokban elviselhetetlen ugrást eredményezve), tudom ilyen a védelmi rendszere ennek a típusnak. 3-4mpen belül visszahűl és megint engedi pörögni a karit. Régebbi játékokban nem zavar, mert nem éri el a hőfokot, de pl veszünk egy mai játékot, ami megy 40-50fpssel, de 30mp-enként leesik 20fps-re, az azért idegesítő.

    Angol fórumokon próbálkoztam, ott azt találtam, hogy ennek a Thermal Throttling a neve. Valami hőmérséklet általi folytás, ha jól fordítom.

    Ahogyan próbáltam megoldani: Vettem hűtőpadot, és vákuumos laptophűtőt is. Jelent valamennyit, de egy izmos játékon nem segít egy két kis ventilátor. Koszos nem lehet, mert új.

    Vélemény: Azt tudjuk, hogy közös a hűtés a proci és a vga között, de mintha a procit nézné a gép saját ventije. Mert bizony, ha a proci nem meleg relatíve, a vga meg igen, akkor nem pörög eléggé a venti. Ezért melegedhet fel annyira a vga.

    Kérdés: Hogy lehet kikapcsolni a hőmérséklet-folytást? Vagy! Hogy lehet a hőmérséklet limitet fentebb emelni?

    Progi nem engedi, hogy a fan-speedet növeljem, inaktív mindenhol. Milyen hűtést csináljak rá, hogy emelkedjen fel 75 fokig sem? Szobaventi? :D Légkondi?

    Megmondom őszintén, a teljesítménye lenyűgöz, amíg nem éri el a 75 fokot. Emiatt csalódott vagyok kicsit, hogy ennyit kifizettem érte. Segítsetek kérlek!!

    Sziasztok! Laci :F

Új hozzászólás Aktív témák