Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fireman67

    tag

    válasz mityku #4 üzenetére

    Üdvözöllek, az elsők között!
    Mint írtam, ezek a különleges repülőtéri gépjárművek, azt hiszem bizton állíthatom, hogy a legmagasabb kategóriába tartoznak a Magyar, de még a világ tűzoltó járművei közt is.
    A reptereket kategóriákba sorolják, forgalmuk, illetve az ott leszálló repülőgépek kategóriája szerint. Pl. Debrecen, az ország második legnagyobb reptere, hetes kategóriában van.
    (Ferihegy 10-es)
    Ez azt jelenti, hogy pl. egy Boeing 737-es kb 160-180 fővel a fedélzetén leszállhat. Ezek a járművek, (már 1 db is) elegendő, hogy tűz esetén hatékonyan beavatkozzon. Mint írtam:
    45 tonnás, 12 000 liter habosított vizet szállít, 135 km órás végsebesség, automata váltó, a fülkéből Joystick segítségével, másodpercek alatt beavatkozik. Az egész járművet számítógép vezérli, tető és orrmonitorok vannak rajta. Az önvédelemre, minden kerékpár mögött, önvédelmi fúvókák vannak, mely a szétfolyt égő kerozint is oltja.
    Had idézzek egy tavaly nálunk leszálló pilótát: "Olyan megnyugtató érzés itt leszállni, látván a gyönyörű tűzoltó kocsikat!"
    Ha lesz további kérdés, szivesen válaszolok!
    Helló!
    Fireman67

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

  • Fireman67

    tag

    válasz mityku #18 üzenetére

    Helló!
    Nagyon jó a meglátás, hiszen egy titán - ötvözet katonai harci jármű alvázára épült!

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

  • Fireman67

    tag

    válasz mityku #23 üzenetére

    Helló!
    Hát, ennek az árán (90 milka. 15 évesen), már vehetsz egy vadi új, teljesen felszerelt,
    "mezei pl. Renault tűzoltó kocsit! Inkább azt ajánlanám, azzal könnyebb parkolni. :DD
    Üdv!
    Fireman67

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

  • Fireman67

    tag

    válasz mityku #93 üzenetére

    Sziasztok!
    Repes a szívem, hogy kezd éledni a szakma!
    Engedjetek meg egy "példabeszédet, amit a Vizsgabiztosunk mondott annak idején alapfokú előtt. Akkor érdekesnek találtam, később rájöttem, használni kell a hallottakat, nem elrakni:
    "Azt mondta, (dióhéjban) hogy a fejlett nyugaton mindenhez megvan a megfelelő előre gyártott eszköz. (Ez érthető, hisz van pénz, és mindíg egy irányba húzták a szekeret)
    Náluk előre be van málházva pl, egy önfelfújós gumicsónak a vízről, jégről mentéshez.
    A MAGYARNAK ez ugye nem nagyon állt, áll rendelkezésére.
    Erre a "paraszt mit talált ki? Befűzött egy erre a célra le vég zárolt, meg szelepelt tűzoltó tömlőt egy alu létra fokaiba és úszott a vizen.
    A józan paraszt ész! Ez a Magyar legnagyobb kincse! Ezt kell mindíg használni, ha az írott szó elfogyott.
    Egy erdélyi barátom egyszer azt kérdezte tőlem: Szerintem, miért a Magyar talál fel majdnem mindent, amit a világ nagyra tart? :F
    Hát azért Józsikám, mert a Magyar szókincse a legnagyobb a világon. Mi tudunk a legtöbb (káromkodást,) vagy a legtöbb kifejezést használni, a tárgyakra, mindenre.
    Éppen ezért az agyunk is fúrmányosan, sokoldalúan közelíti meg a dolgokat. Kreatívabbak vagyunk a többi nemzetnél. Ugye, milyen igaz?
    Nálam tavaly vendégeskedett két Amerikai hölgy. Mint visszább láthattátok, civilben bádogos vagyok. Ezt megtudván bekéresztkedtek a műhelyembe, így megláttak néhány elkészült munkámat. (csekélység) Azt mondták, náluk csak művészek tudnak ilyesmiket, és nagyon gazdagok belőle. Mondtam Nekik, itt még megélni sem lehet ezzel! Nagyon le voltak döbbenve. Hát ez a mi kis Magyar valóságunk.
    Fireman67

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz mityku #93 üzenetére

    Tényleg!Hát van nekünk ilyenünk is!És ez is magyar találmány!Láttam Szeged mellett.Volt ott egy gázkitörés kb. 10 éve.Most lusta vagyok rákeresni.Na ott láttam ezt a gépet.Messziről néztük de látványos volt már maga a lángoszlop is.Sajnos nem láttam amikor leemelték a lángot a kútról az lett volna igazán látványos!De aztán visszagyújtották mert nem tudták elzárni a gázt és veszélyes volt a gázfelhő.Nem semmi a gép!

Új hozzászólás Aktív témák