Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacafaca

    őstag

    válasz S e t h #75610 üzenetére

    jobbulást nektek és sok erőt hozzá🤞

    [ Szerkesztve ]

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • Soulfly842

    addikt

    válasz S e t h #75610 üzenetére

    Egyébként nem beszélünk el egymás mellett csak más kontextusban közelítjük meg a helyzetet. Nézni kell alulról, s felülről is, hogy hogyan tartható egyben az életünk, a saját és az országos gazdaság, a túlélés lehetőségei.

    Abban igazad van, hogy az olasz nem egy olyan ember, aki neki áll sopánkodni más emberek baján is (mint egy magyar :D ).

    Eszembe jutott, hogy amikor Sziciliában voltam egy-egy olyan szűk utcán Cataniában - olyan, hogy más még kapubeállónak se nézné itt Magyarországon - szembetalálkozik két miniatűr fiatot vezető olasz és akár 10 percig képesek egymással szemben türemkedni, hogy :

    - Nem én megyek
    - Nem én megyek
    -Nem én megyek.

    Közben hevesen integetnek, kezüket rázzák és fennhangon magyaráznak...

    Na, pont egy ilyen olaszt nem fog más érdekelni már csak a dél-európai, dél olasz habitusból kiindulva is, hogy mi lesz mással..

    A népek között vannak mentalistásban jelentős eltérések, de egy biztos, hogy eddig egyik sem vezetett eredményre... se egy svéd, se egy német, se egy olasz, se egy spanyol.

    Mindenkinek kezelnie kell ezt, akkor is ha mutálódik, ha itt lesz velünk egy jó darabig...

    Már az EU is nyárra akkora pénzeket mozdított meg mint soha... olyan hiteleket vett fel, mint még soha, s még ki tudja, hogy hol a vége.

    Mi magyarok, hogy kezeljük? Nem tüzet oltunk, nem százezreket adunk mint Amerika minden embernek, hanem Nagy cégekkel állapodnak meg és próbálják most is építeni azt, hogy milyen cégek, milyen lehetőségek jönnek Oda nyomtak sok pénzt, illetve olyan cégekbe, akiknek van lehetőség exportba, kinti gyárakba fektetni és érvényesülni. Persze, lexarják a többit? Igen. Xarba kerülnek sokan? Igen. Részlegesen támogatják vagy sehogy? Igen.

    Éljük túl valahogy. Majd lesz valami. Ez is egy stratégia. Közben sok ázsiai cég bejött, aksi gyártással kapcsoaltban több cég is, ehhez kapcsolódó háttérgyártás, stb. Ez is tény. Ahogy az is, hogy több ázsiai ország jött ide, akinek EU-ban itt lesz az első gyára. Van ebben is ráció.

    De véleményem szerint eddig olcsón megúsztuk. Hiszen nem állt meg az élet sem olyan szinten, mint más országban.

    Egy ilyen vírusmutálódás felülírhatja-e, hogy lépni kell ténylegesen valamit, vagy többen sülyednek le? (a teljes GDP-t, a gazdasági helyzetet, a munkanélküliséget és mindent felülírva - ha nem lépnek)

    Könnyen meg lehet. Szerintem ezt nézik, elemzik folyamatosan, hogy meddig mehetnek. Ha ott összedölne minden rohadt sok pénz zúdul ránk most az EU-ból, onnan vígan tudnak nagy lépéseket tenni.

    Hidd el, hogy itt is külön válik a kommunikált, a minden egyes élet számít és a tények.
    Hogy mikor fullad be az EÜ, hogy mikor indikál még több halált máshol is, hogy a gazdaság mit bír el, hogy leállhat-e az élet, hogy az milyen károkat okoz, hogy a gazdaság hogyan legyen folyamatos, hogy minél kisebb legyen a visszaesés.

    Csak azért taglalom így neked, mert ha felülről összeomlik, akkor minden összeomlik, ha alulról, akkor csak kicsi tragédiák vannak egy nemzet bukásához képest.

    Nem egyszerű ez. Az olaszoknál meg gazdaságilag is még tovább feszül minden, hogy az éves GDP-jük nagyon nagy százaléka kiesett egy egyébként is rossz helyzetben.

Új hozzászólás Aktív témák