Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Low Noise

    senior tag

    válasz Sinesol #13 üzenetére

    Olvastam én is valahol, ezt vajon megkapja a 30, 40 es sorozat, vagy majd csak az 50? Tudni erről valamit?
    Ha magkapná a 30 annak nagyon örülnék, mert a 3070TI-m eléggé kispórolt a 8GB-al.

    [ Szerkesztve ]

  • hapakj

    aktív tag

    válasz Sinesol #13 üzenetére

    Hát azért annak a textúra tömörítésnek még ha jól látom elérhetőnek is kell lennie a termékeken és támogatni is kell az adott programnak. Amellett, hogy tényleg nagyon jó cuccnak tűnik, egyáltalán nem az a egyértelmű megváltás. Jelenleg nVidia VGA-knak tényleg úgy látom hogy a VRAM sávszélessége és mennyisége a probléma. 6 éves 1080Ti-om mai napig teljesen jól áll ilyen téren és jól is boldogul 1440p-vel.

    [ Szerkesztve ]

  • hahakocka

    senior tag

    válasz Sinesol #13 üzenetére

    7600xt 7700-7800 is jön hamarosan. Igen abban is pl jobb volt NV de a 7000 es szériánál már javított a videó tömörítés stb az 5000-6000 eshez képest.

  • Yany

    addikt

    válasz Sinesol #29 üzenetére

    Igazad van, de neki is. Fogyasztóellenes az egész VGA-piac és nem tágítok a teóriámtól, hogy az AMD és az NVIDIA összejátszik. Mindenkinek joga van felháborodni az árakon, extra profitokat tesznek el ezek a cégek miközben állítólag "szenved a piac". Teljesen nyilvánvalóan valami nagyon el van cseszve. De igen, én is azt gondolom, hogy ha valamelyik oldal, akkor az NVIDIA már évek óta a VGA piac motorja, az AMD meg beárazott másodikként folyton kullog mögötte. Igen, minőségben is.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • pengwin

    addikt

    válasz Sinesol #39 üzenetére

    Gyanitom hogy nem véletlen, hogy a vártnál kisebb vram-al jönnek ki ezek az uj kártyák.

    Valóban - ezzel sarkallják a fogyasztókat a gyakoribb váltásokra, az egyre ritkábban érkező generációk ellenére.

    Nem csak erőből lehet megoldani valamit, a pirosakal ellentétben, a zöldek szeretnek okos dolgokat fejleszteni.

    Fizetett politikai hírdetésünket olvasták.
    Sose fogom megérteni, hogy miért érez kényszert bárki is arra, hogy védelmezzen egy sokmilliriárd dolláros értékű, sok tekintetben monopol helyzetben lévő vállalatot.

    A piaci helyzetük a vásárlók ellenségévé teszi őket. A konkurenseik is csak azért rendesebbek náluk (de csak a szükséges minimummal), mert rákényszerültek a piaci helyzet miatt.

    Üdv, pengwin

  • opr

    veterán

    válasz Sinesol #39 üzenetére

    "Gyanitom hogy nem véletlen, hogy a vártnál kisebb vram-al jönnek ki ezek az uj kártyák."
    Valoban nem veletlen, az okokat fentebb leirtam.

    Amit linkeltel, az nem rossz, de kozel sem az a szent gral, mint aminek beallitod. Van benne potencial, hogy elterjedjen es hasznos is legyen, de ez nem mostanaban lesz. Plane, hogy igazabol 4k texturafelbontas felett van neki ertelme, ezeket a 8GB kartyakat meg mar kifekteti a picsaba a 2k textura is igazi next-get modellek meg nanite meg stb mellett.

    Szoval, roviden-tomoren, a problema-halmaz azzal az elmeleteddel, hogy majd jon a megvalto tomorites es nem lesz gaz a keves VRAM:
    - Meg az NV szerint is csak kiserleti dologrol van szo, amibol ha lesz is valami, az nem most lesz
    - Mire ebbol lesz valami es megjelennek az elso fecskek is, amik rendesen tamogatjak, a 4060(Ti) 8GB mar csak egy kellemetlen emlek lesz (figyelembe veve, hogy ~2, max 3 ev mulva nem lesz olyan AAA jatek, ahol nem doglik bele a VRAM hianyba)
    - NV-t ismerve teljes mertekben kizartnak tartom, hogy a megjeleneskor a legfrisebb generaciot kiveve barmi is tamogassa ezt a cuccot. Plane, hogy mar most a cikkben is arrol regelnek, hogy valszeg kulon hw-es blokkot fog kapni, de ha mas nem, novelni kell az altalanos feldolgozot, hogy ne legyen dragabb a leves, mint a hus
    - Ez szerintem amugy inkabb architect/film/fotorealisztikus cuccoknal fog eleinte hasznalva lenni, nem jatekoknal a fentiek miatt

    Es kicsit negativabb szemmel nezve:
    - Nem tudom, ki fogja bevallalni az extra mennyisegu szopast, hogy tamogassa ezt a cuccot, meg tesztelgessen meg minden, azert cserebe, hogy az NV sporolhasson ~5-10 dollart egy 600 dollaros VGA gyartasi koltsegein.
    - 8k monitor kell hozza, hogy ugy igazabol legyen a dolognak ertelme. De nagyon minimum 4k.

    Szoval, osszessegeben: Igen, innovacio, igen, lehet ertelme, de nagyon nem olyan idosikon, mint ahogy gondolod, es nem, ennek a generacionak a memoriaproblemait akkor sem oldja meg, ha a letezo legnaivabb, szivecske alaku, ahitatot sugarzo paras szemmel gondolunk erre a tomorito technikara.

    ui.: Az egyetlen, amivel egyetertek az az, hogy jopar eve AMD vga-t venni csak akkor szabad, ha nagyon kiadja a matek ar-ertek aranyban. Mondjuk most pont vannak olyan esetek, hogy kiadja a szamolas vram miatt, de csak amiatt. En nagyon tudnek orulni neki, ha osszekapna magat a voros oldal is egy kicsit, annak meg meginkabb, ha az intel kitartana es beszallna eros harmadiknak es generalna egy valos arversenyt, mert nagyon szar az irany, nem lesz ennek jo vege.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák