Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz nismoka #26011 üzenetére

    "Akkor ott valami nem stimmelt mert MinDig tv adással is nagyon jó a képük a W8-aknak. Persze a müsorok minőségében is nagy a szórás. Sokan használják TV-nézésre is tökéletesen megelégedve... Szerintem szimplán rosszul beállitott készülékeket láttál."

    Ez az eset szinte kizárt. Kérlek, olvasd el még egyszer, amit írtam! (Az abban linkelt SHARP & TOSHIBA teszteket is.)

    A jelforrás lehet ugyan gyenge, viszont az elképzelhetetlen, hogy ugyanazon jelforrást használó több tucat készülék közül, csak és kizárólag a SONY W815-öt érinti a "rossz minőségű adás".

    Az összes készülék a gyári alapbeállításokkal futott. És a fent említett tapasztalatomat főleg az elmúlt félév során tett több személyes tapasztalatomra alapozom, amely tapasztalat során a szóba jöhető jobb készülékek képét én magam is állítgattam, teszteltem.

    Megjegyzem, a W815 akármilyen környezetben volt elhelyezve, TV adással üzemeltetve messziről látszott a gyenge képminősége. A Hyundai, AKAI és hasonló "csodákkal" volt egy szinten.

    Ismétlem: életlen, pixeles, elmosott képet produkált.

    A SONY promoterrel el is beszélgettem erről, aki jött a "hááát... nem ilyen közelről kell otthon nézni" (Megj.: 1,5-2 méterre voltam egy 42 collos W815 készüléktől).. Jót mosolyogtam rajta. :K

    És megint csak ismétlem, a fenti tapasztalatok igazak voltak, attól függetlenül, hogy az ominózus SONY TV-ket milyen csoportban, milyen készülékek társaságában helyezték el.

    Ha csak a TV adással nyújtott kép alapján választanék, soha nem vennék SONY TV-t.

    (Ezért mondjuk szívesen megnéznék egy W815, vagy W955 modellt itthon, a digitális UPC adás mellett is.)

    Gyári default beállítás mellett, bármilyen "konfigurációban" toronymagasan a SHARP 762 és a TOSHIBA 7335 nyert. Megjegyzem, hogy utóbbi is VA panelt használ, és az áruházi "díszkivilágítás" emiatt nem kedvező számára, de így is köröket vert bármelyik másik készülékre.

    Nem beszélve arról, hogy amikor még finomítottam is a kép beállításokon, és több féle forrással is teszteltem, akkor vált világossá, hogy minden területen erős. Igazi "All round", top TV.

    Így, amikor itt a topic-ban bárki "a szüleimnek vennék TV-t, mert lecserélnék a CRT-t", a remek TV adás képminőség miatt, én csak és kizárólag a fenti két modellt javasolnám. (Amíg lehet még kapni őket.)

    Harmadik helyen szoros befutó volt az LG 580-as modellje. Fura, mert 50 Hz-es, mégis folyamatos, elmosódástól mentes képet nyújtott. Ami miatt nem tetszhet mindenkinek, az a meglehetősen harsány színvilága volt.
    Az LG készülékeknek egyébként szerintem ez a fő erőssége. Rendkívül jól képesek visszaadni a természetes színpalettákat, csak a gyári "demo" módban használt, "vevőcsalogató" színvilágot kell kicsit lefinomítani a beállításokkal. Viszont érdekes, hogy jobban tetszett, mint az elvben komolyabb, LG 6xx modellek.

    A SHARP ezzel ellentétben visszafogottabb, de szép természetes színpalettával rendelkezik. Kicsit az én ízlésemnek homályosabb is volt a kelleténél, viszont éles, folyamatos képet jelenített meg SD és HD adás esetén is.

    Az etalon, fémből készült forgatható talpa, az átlátható, letisztult menü, és profán egyszerűségű távirányító ideális készülékké teszi, ha olyan embernek keres valaki TV-t, aki nem ért az elektronikához, "csak" használni szeretne egy jó képminőségű TV-t.

    A TOSHIBA volt az "arany középút", avagy ideális választás, mert - és itt idézem elefant tesztjét a Toshiba L7635 modellről:
    "A tévé egyik legnagyobb erőssége a színkezelés, a színek megjelenítése. A valósághű, gazdag tónusoknak köszönhetően jól esik ránézni a képernyőre. A túlzott, műanyag hatású harsányságnak nincs nyoma, de ahol arra van szükség, ott az árnyalatok kellőképpen élénkek."

    Mint többször elmondtam, nekem ez volt a kedvencem.

    Summa summarum:
    Ha szülőknek kellene CRT után TV-t ajánlani, kifejezetten TV adások megtekintéséhez, akkor azok közül, amiket teszteltem, sorrendben a SHARP 762, LG 580 és TOSHIBA 7335 lennének a befutók.
    (És a kedvencemet csak azért tettem az utolsó helyre, mert a távirányítójának navigáló kereke nagyon rossz kialakítást kapott, így elektronikához nem konyító felhasználók számára szenvedés lehet a kezelése.)

    Mindezt egyébként azért írtam le, mert úgy vettem észre, hogy tekintet nélkül a megfogalmazott céltól, már szinte mindenkinek a SONY W815-öt ajánljátok, ami nem feltétlenül jó döntés.

    Természetesen fogom még tesztelni én is a készüléket (és nem csak azt), viszont a fentiek miatt még nem döntöttem el, hogy a Toshiba, vagy a SONY mellett teszem le a voksomat.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák