Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Slack #1 üzenetére

    Az miért nem fáj senkinek, hogy vannak PS exclusive játékok, azt miért nem baj, hogy az nem megy XBOX -ra?

    Mert nem az a kérdés, hogy egy exkluzív miért nem lesz multiplatform, hanem hogy egy multiplatform mikor lesz exkluzív? Nem a Halo-t vagy a Forza-t kifogásolja a Sony, hanem a CoD-t. Valószínűleg ki lett kutatva, hogy a CoD elérhetősége javítja a PS-ök jövedelmezőségét. Meg biztos az is, hogy az MS által ajánlott három év nem elég valami másik hasonló játék felfuttatására és pláne nem a létrehozására.

    Egyébként meg a piaci versenytársakat csesztetni bevett szokás. Akinek van valami hihető ötlete, ami alapján meg tudja rángatni a másikat mérhető piaci előnyért és ki is tudja fizetni a szükséges jogászkodást, miért ne tenné meg?

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Slack #9 üzenetére

    Szerintem meg tök mindegy. Ha az exkluzív nincs rendben, akkor nincs rendben. Mindegy, hogy mi volt előtte.
    Nem vagyok képben a Sony viselt dolgait illetően, szóval a segítségedre lesz szükségem. Biztos megtörtént már, hogy a Sony felvásárolt valami játékfejlesztőt és a multiplatform címét kivezette a konkurens platformokról. Gondolom tudsz ilyet mondani kapásból, vagy ha úgy nem, akkor rövid keresgélés után. Ugye te úgy emlékszel, hogy a konkurencia ennek állva tapsolt? Nem? Akkor miért is baj, ha a Sony próbál hasonló helyzetben valamit csinálni? A melyik fél kezdte az nem érv!

    Jah, az rendbe van, ha a PS jövedelmező, csak XBOX -nál gond. Értem...
    Az remek! Viszont én nem értem. Hol volt erről szó?

    Tegyék meg, de cserébe adni kellene valamit. Írják alá ők is, hogy x,y,z játék menni fog xbox -ra 10 évig. Ez volna a játékosok érdeke, nemigaz?
    Miért is kellene csak úgy adni valamit? Majd ha az ellenfél kialkudja. Ha sikerül neki. Kit érdekel a játékosok érdeke? Melyik műsort tetszett eddig nézni? Ez kőkemény üzlet, semmi más.

    Az a te bajod (és eddig a többieké is), hogy érzelmileg elkötelezett vagy egy bizonyos irányba és nem vagy hajlandó gondolkodásban túllépni az egyszerű ember jogos és normális kis önzésén. Ez a hír csak és kizárólag arról szól, hogy két üzleti vetélytárs hogyan próbál megoldani egy vélt vagy valós versenyproblémát. Itt szó nincs semmiféle nagybetűs igazságról vagy méltányosságról, csak a megszerezhető üzleti előnyökről vagy a megakadályozható veszteségről. És nem is fogja semmilyen mértékben befolyásolni hétköznapi igazságérzet vagy erkölcsi fensőbbség a kimenetelt. Feleslegesen fecséreled az érzelmeidet.

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Neurotoxin #12 üzenetére

    Te papolsz most arról, hogy ki melyik cég felé van érzelmileg elköteleződve, de kőkeményen véded a Sonyt a hozzászólásod első felében?
    Erre kérlek mutass rá hol csináltam! Nem állt szándékomban. Mind a kettőt pont lesz.rom. Nem konzolok, primitív kazuár játékokkal játszom néha.

    Mi a hasonló helyzet?
    Ezt a kérdést nem értem mire vonatkozik.

    Nyilván közben a Micro se hülye, hogy ezt a fejőstehenet kivezesse a konkurens platformról, nem a pénze ellensége.
    Microsemi? micro:bit? Microtik? :DDD Egyébként ezt felelősséggel akkor lehet kijelenteni, ha láttál már erről hiteles elemzést. Egy ilyen kivonuláson rengeteget meg lehet spórolni. Fejlesztési és támogatási költségek, marketing, jogdíjak a Sony-nak. A felszabadult erőforrásokat meg fel lehet használni másra, ami esetleg a későbbiekben jobban fog jövedelmezni. És ezek még csak azok, amiket én hozzá nem értő is látok. A MS sem hülye, végig gondolják mit miért tesznek.

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Slack #15 üzenetére

    Az, hogy másokat érzelgősséggel vádolsz az nem érvelés.
    Nem értem. Úgy tűnik, mintha nem jutottál volna túl az idézett bekezdés első mondatán. Esetleg a többire is valami reakció?

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Neurotoxin #16 üzenetére

    A fenti hozzászólásod teljes első bekezdésében.
    Tehát abban, amiben leírom, hogy szinte biztos vagyok abban a Sony is elkövette már azt a bűnt, hogy felvásárolt egy céget és exkluzívvá tett valamilyen címet? Ahová odaírtam, hogy azok akiket ez hátrányosan érintett, azok nem voltak felhőtlenül boldogok ettől?

    Pontosan tudod, hogy melyik cégről beszélek... :o
    Ja. És pontosan tudom azt is, hogy soha nem hivatkozik így rá senki. Szerintem te sem halnál bele, ha kiírnád végig a Microsoftot vagy MS, esetleg M$ rövidítéssel hivatkoznál rá. Előszörre gondolkodóba estem mégis mi a fenéről beszélsz.

Új hozzászólás Aktív témák