Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Panther #2 üzenetére

    Nem vagyok igazán illetékes szerver témában, de szerintem erősen gondolkodj el a Linuxon. Nem véletlenül használják azt szerverekben inkább, mint Windowst. Valószínűleg nehezebb lesz beállítani, de ha egyszer megvan, kevesebbet fogsz szívni vele.
    A Windows XP-t különösen nem ajánlom oda, ahol a megbízhatóság fontos, mert sokkal kevésbé kiforrott rendszer (biztonsági hibák, stb.), mint a Windows 2000. Használtam mindkettőt, igaz, nem szervernek, és elég egyértelmű a különbség. Az XP tele van egy halom új szolgáltatással, ami szerverekhez jórészt fölösleges, viszont a rendszer komplexitását lényegesen megnöveli, tehát a hibák előfordulásának az esélye is nagyobb. Ráadásul a Microsoft bizonyította már, hogy ha fel is fedeznek valamilyen hibát, azt képesek hetekig elhallgatni, mert nekik valamiért úgy előnyösebb.
    A netmegosztást a Linuxok alapban tudják kernelből, gyorsan, biztonságosan és hatékonyan. Routert, NAT-routert, bármit lehet csinálni belőlük.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Aktív témák