Kétmagos Pentium processzorok tesztje

Renderelés és Photoshop


Pentium EE 840 in action #1 [+]

A 3ds max-ről tudjuk, hogy támogatja a többprocesszoros rendszereket, elég ha csak a renderfarmokra gondolunk (több számítógépet kötnek össze, hogy a számítási kapacitás összeadódjon, így felgyorsítva egyes scene-ek renderelését). A kétmagos processzoroké a főszerep, kétség sem férhet felsőbbrendűségükhöz ebben az alkalmazásban.

Második kedvenc renderprogramunk a Lightwave, mely szintén támogatja az SMT-t, mindez itt is nagyon jól látszik. A Pentium EE 840 ezekben az esetekben az abszolút number one.

Maya alatt sem okoztak csalódást a kétmagos processzorok, az Athlon 64 FX-55-től átvették a vezetést.

A Cinebench 2003 egy ingyenes benchmark, mely a CINEMA 4D R8 szoftverre épül. A program egy képet renderel le, végül pedig a lefutott teszt idejét vagy pontszámát jegyezhetjük fel. Mi a pontszámot jegyeztük fel, ez ugyanis következtetni enged arra is, hogy processzorunk hogyan teljesít egy 1 GHz-es Pentium III-hoz képest (100 pont = 1 GHz-es Pentium III).


Pentium EE 840 in action #2 [+]

Cinebench alatt kaptuk talán a legkiugróbb eredményeket, a kétmagos processzorok közel 60 %-os gyorsulást értek el egymagos társaikhoz képest (melyek támogatják a Hyper-Threadinget), a Pentium EE 840 pedig egyenesen földbe döngölt mindenkit.

A POV-Ray a mostanság használatos ray-tracing renderprogramok „elődje”, azonban már használja az SSE és SSE2 utasításkészletet, a Hyper-Threadinget viszont nem támogatja, ennek megfelelően a kétmagos processzorokról nincs is mit mondani.

A Photoshop támogatja az SMT-t, így minimális gyorsulást tapasztaltunk az Action lefutásának idejében.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés