CM Storm játékos billentyűzetek tesztje

Hirdetés

Trigger

A CM Storm Trigger mondhatni teljes ellentéte a Quick Fire Rapidnak. Formája "tervezettebb", felül és alul is feldobták egy kicsit, van numerikus része, és a bal szélére öt programozható gombot telepítettek. Az Fn váltóval elérhető funkciók közül kimaradt a Windowsgomb-tiltó, cserébe világításkapcsolóval bővültek, hiszen ennek a modellnek vörös fénye van.

Ráadásul nem is akármilyen! Amellett, hogy több intenzitási fokozatba és lüktetésre is állítható, van olyan módja, amikor csak a WASD, a kurzormozgatók és az öt extra, bal oldali funkciógomb világít. Szerencsére a világító funkció miatt csak kis mértékben csökkent a billentyűk feliratozásának kontrasztja, sötétebb környezetben is jól leolvasható maradt. Természetesen itt is mechanikus, Cherry MX kapcsolókat használtak, nálunk fekete járt, de a Trigger készül kékkel, barnával és vörössel is. A Quick Fire Rapid kapcsán még nem említettük, de talán nem meglepő, hogy a kis igény miatt egyik CM Storm klaviatúrából sem készül magyar kiosztású.

Extra gombjain és világításán felül is tud még különlegességeket a CM Storm Trigger. Kétméteres, vékony és lecsatlakoztatható, USB-s vezetéke mellett két további USB aljzat sorakozik, melyek a mellékelt csatlakozón keresztül akár külső 5 voltos feszültséget is kaphatnak, bár táp nem jár a billentyűzethez. Érdekes, hogy ennek a CM Storm billentyűzetnek is nagyon vékony a vezetéke, a hasonló kaliberű Ozone Strike köldökzsinórja hüvelykujj-vastagságú, igaz, ott audio szálak is vannak.

Viszonylag magas pereme miatt hasznos kiegészítőnek ígérkezik a csuklótámasz is, amit kellemesen nagyra szabtak, és egészen masszívnak tűnik, felülete pedig kellemes, gumis tapintású.

Ezúttal is vaskos csúszásgátló gumitalpakat találtunk alul. Nemcsak a billentyűzetre, hanem a csuklótámaszra is jutott belőlük, sőt az egy fokozatban kihajtható kis lábakat is bevonták vele.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés