Ozone, Revoltec, Mionix kiegészítők játékosoknak

Hirdetés

Ozone Strike billentyűzet

Ízig-vérig gamer billentyűzetet is kínál az Ozone. A Strike igazi hard-core játékos, ennek megfelelően mechanikus gombjai vannak, ráadásuk a Cherry elismert Black MX szériájából származnak. Emiatt a klaviatúra elég régimódi benyomást kelt, billentyűi magasak, háza vaskos, ráadásul meglehetősen nehéz is, ami az egyre anyaghiányosabb, vékonytévés, papírházas világunkban meglepő. A billentyűzethez tartozik egy egyszerű, de jól illeszkedő, levehető csuklótámasz is.

Extra gombokat viszont nem kapunk, vagyis bizonyos értelemben mégis. A játékban rendszerint mozgásra használt WASD négyest fehér helyett vörös festésűre cserélhetjük, és bár médialejátszó pult vagy alkalmazásindító, esetleg gamer makró az nincs, viszont a mindig csak útban lévő bal Windows gombot Ozone gombra cserélték, amivel – notebookokhoz hasonlóan – az F gombokra további funkciókat kapunk (médialejátszó és alvó állapot). További extra a billentyűzet első élére telepített két USB és két hangcsatlakozó (ki- és bemenet), melyek vezetékezése miatt az Ozone Strike meglehetősen vaskos kábelköteget kapott óriási zajszűrő ferritgyűrűvel, megtörésgátlóval és az igazán elvetemülteknek PS/2 átalakítóval.

Alul egy állásban kihajtható műanyag lábakat és kellemesen nagy, csúszásgátló gumibetéteket találtunk. A billentyűzet annyira vaskos és magas volt számunkra, hogy csak csuklótámasszal, alsó állásban tudtuk kényelmesen használni. Aki lapos klaviatúrához szokott, az minden bizonnyal elsőre nagyon furcsállni fogja ezt, akárcsak a szokásosnál nagyobb erőt igénylő billentyűlenyomást, cserébe viszont kiváló nyomáspontot és határozott működést kap majd sokmillió lenyomásig.

Talán csak reklámmaszlag, talán van valami hatása is, de a lényeg, hogy az Ozone Strike USB csatlakozóján keresztül 1000 Hz-es tempóval kommunikál, aminek révén elvileg gyorsabban reagál utasításainkra a hagyományos klaviatúráknál. Ki kell emelni, hogy gombjai nem akadnak össze, így nem történhet meg velünk az a csúfság, hogy akció közben a többi billentyű lenyomása miatt egyet nem érzékel, nem közvetít a számítógép felé.

Miután nagyon gyorsan megszoktuk az átlagosnál magasabb állást és a működéshez szükséges erőt, nagyon megszerettük az Ozone Strike billentyűzetét. Tényleg csodálatosan pontosan éreztük a leütéseket, kis gyakorlattal éppen a nyomáspont fölött, kicsi benyomva, mondhatni előkészítve tudtuk tartani a mozgatás gombjait. A csuklótámasz pont ideálisnak bizonyult, és az is értékelendő, hogy a gumitalpak miatt nem csúszott meg a klaviatúra. Két apróbb kellemetlenséggel találkoztunk csak, az egyik a gyors gépelés közben keletkező, már-már géppuskaropogásra hasonlító hang, a másik a vastag kábel miatt kissé nehézkes mozgathatóság.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés