Hirdetés

2016. május 3., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

(#33651) _PicuR_

_PicuR_
(fanatikus tag)

[AMD Radeon Software Crimson Edition 16.4.2]

- AMD CrossFire módban a The Division alatt esetenként villódzás volt tapasztalható
- Aktív AMD CrossFire mód esetén DOTA2 alatt keret nélküli teljes kijelzős és exkluzív teljes kijelzős üzemmód között váltva képhiba, illetve villódzás volt tapasztalható
- Néhány DirectX 9-es alkalmazás esetén nem lehetett kikapcsolni az AMD CrossFire módot a Radeon Settings-en keresztül
- Egy alkalkamzás-összeomlás utáni helyreállítást követően egyes termékeknél magas állapotban maradhattak a GPU órajelek
- Néhány AMD Radeon™ R9 380 tulajdonos a vártnál alacsonyabb ventilátor-fordulatszámot tapasztalhatott
- A Power Efficiency kapcsoló a Radeon Settings-ben néhány olyan terméknél is megjelenhet, amelyeknél nem volt támogatott a funkció
- A Radeon Settings frissítés-kereső funkciója nem mindig találta meg a legutóbbi frissítést
- Néhány játék nem jelent meg a Radeon Settings Gaming füle alatt
- A jobb kattintással megjeleníthető asztali menüből szoftverfrissítés után eltűnhetett a Radeon Settings opció
- A Steam®VR Performance Test villódzhatott aktív CrossFire mód esetén
- CrossFire módban Fallout 4 alatt akadozásra, illetve képhibákra kellett számítani egyes AMD videokártyák esetén
- Hitman alatt CrossFire módban képhibák voltak tapasztalhatóak
- Hitman alatt az egyes pályák betöltésekor akadozás vagy fagyás volt tapasztalható aktív CrossFire mód esetén
- Hitman alatt CrossFire módban negatív teljesítmény-skálázódás jelentkezett

AMD ? Miért is ne ! A teljesítménye otthoni célokra még sok is !? Ne másra hallgass , magadnak veszed , gazdálkodj okosan .

(#33652) Palesztin994

Palesztin994
(újonc)

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy miért szarakszik megint az a kva amd szoftver....
Szóval, decemberben vettem új gépet és egy R9 390 vga van benne. Akkoriban jött az új crimson edition, ami szar volt, de pár nap múlva jött a javított, ami tökéletesen jó volt. Ezt lefrissítettem valamikor a mostani hónap elején, vagy talán március végén az újra, majd azt is a pár napja kijött driverre, majd azt pedig a hotfixre. A probléma: Nem szeretem, ha csak 60 foknál kapcsol be a venti, így alapból 33%on megy, így 36 fok körül van a vga alapjáraton. Játékokra minden játéknál csinál profilt a crimson, ott pedig beállítottam az automata szabályozást, ami kitűnően állítgatja a ventilátort. Viszont akármelyik új drivert rakom fel a decemberi után, nem kapcsolnak be a profilok,ha elindítom a játékot, így vagy 96 fokos vgaval játszom, (mivel ilyenkor a globál odben beállított 33%ról nem vált át automata szabályozásra) vagy bekapcsolom manuálisan a profilt.... a másik megoldás, ha az összes profilt letiltom aztán engedélyezem, úgy bekapcsolnak játék indításkor, de a windows újraindítás után megint szar lesz...
Vagy automatára rakom a globális overdriveot, akkor jó játéknál, de akkor meg állandóan 60-65 fokos böngészésnél a 38-42 helyett..
A régi drivert nem találom sehol, és már nem emlékszem pontosan melyik verzió volt, asszem december 15 körül jött ki és talán a 15.12-es volt. :/
Ja és tiszta telepítéssel raktam fel a decemberi utáni drivert, szóval az sem megoldás. Pont ezért nem akartam radeont, mert egy rakás szar a szoftvere (bár ez előtt 10 éve volt utoljára radeonom és azt hittem azóta már megoldották..), de a haverom meggyőzött, meg ugye teljesítményben talán egy hajszállal jobb is a gtx970-nél (+8gigás). Legközelebb nvidiát veszek, azzal nincs ennyi szarakodás... :/

(#33653) bobalazs válasza Palesztin994 (#33652) üzenetére

bobalazs
(őstag)

Cső. Ugyanazt bemásoltad ide is mint az azonnaliba?
Egy megoldás van, felrakod az msi afterburner programot és csinálsz ventillátor görbét neki pl. így:

http://kevan.org/brain.cgi?Boogenya

(#33654) Palesztin994 válasza bobalazs (#33653) üzenetére

Palesztin994
(újonc)

ja igen, siettem így volt egyszerűbb. oké, én is gondoltam erre,de megoldják majd szerinted ezt? kicsit idegesít,hogy végre csináltak egy szinte hibátlan drivert és aztán azonnal el is kúrják... :o

(#33655) naomek

naomek
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következőhöz:
Lenovo g505s 7640g+8570m laptophoz melyik az ideális driver, illetve Vision Engine Control az csak PC-hez van, vagy mért nem találok downloadot?

Köszi előre is. :)

Üdv, Szabó Norbert - +36harminc - három 731731

(#33656) Digitalis válasza Popes (#33650) üzenetére

Digitalis
(senior tag)

Nekem viszont ezt, :F de a lényegen nem változtat. 16.5.1b_16.3.2 whql

[ Szerkesztve ]

(#33657) Brenor

Brenor
(kvázi-tag)

Előbb újra telepítettem a win 7et. A drivert az amd oldaláról szedjem le vagy inkább a gyári cdről tegyem fel? Radeon r9 380 kártyám van. Felrakjam a gygabite oc gurut is vagy elég csak az msi afterburner?

[ Szerkesztve ]

(#33658) TIT válasza Brenor (#33657) üzenetére

TIT
(őstag)

Az oldalon frissebb van,oc progiból elég 1 is.

(#33659) Brenor válasza TIT (#33658) üzenetére

Brenor
(kvázi-tag)

Feltettem a 16.4.2-t és nem tudom mennyire normális az, hogy 1080p-t csak driveren belül tudtam beállítani és kikellett kapcsolnom a gpu méretezést. A felbontásoknál nem volt benne a 1920x1080.

(#33660) TIT válasza Brenor (#33659) üzenetére

TIT
(őstag)

Ha tudja a moncsi akkor be kéne tudni állítani.
Monitor driver fent van?

(#33661) Apucy01 válasza Palesztin994 (#33654) üzenetére

Apucy01
(fanatikus tag)

Szia Szerintem nem vagyis egyhamar nem.. azt sem tudják megoldani hogy win 10 en normálisan müködjönek a driverek nem hogy a saját venti profil a driverben! de ez igaz az nv re is.. nem csak az amd re. msi AB és kész nincs vele semmi gond.

HTC Desire 500

(#33662) TIT válasza Apucy01 (#33661) üzenetére

TIT
(őstag)

Az durva,nesze neked dx12.
Nem véletlen ingyenes.

(#33663) Apucy01 válasza TIT (#33662) üzenetére

Apucy01
(fanatikus tag)

Szeva haver! :)

hát hogy durva e nem tusom bizonyos téren az de majd csak jobb lesz
Azért én várok dx12 es fpst remélem lesz hamarosan.

Tudod mi a gáz? az hogy a nagy firssités óta ssd ról majd nem hogy hdd szinten bootol be a rendszer akkor ha a tálca automatikus elrejtését használod na ez a durva :W

HTC Desire 500

(#33664) TIT

TIT
(őstag)

Hellóka! :)

Az furi.
Az lehet,hogy a vulkánból régebbi verziót rak fel mint ami a komponenslistába van?
Ismerős szerint igen,de érdekes lenne.

(#33665) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Hali!

Kb egy hete random elmegy a kép a monitorról olyan 1mp-re, majd visszajön. Néha a játékokban bugzik a grafika, de újra indításra megjavul. Nem lehet valamelyik frissítéstől őrült be a gép? Nem tapasztalt más ilyet? Szeretném kizárni, hogy a VGA kezd megmakkanni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33666) TIT válasza Plazmacucci (#33665) üzenetére

TIT
(őstag)

Nekem meg a kép mintha szellemképes lenne,aztán 1 perc múlva jó.
Remélem a moncsi vagy a kábel és nem a vga.
16.4.2

(#33667) Apucy01 válasza Plazmacucci (#33665) üzenetére

Apucy01
(fanatikus tag)

Szia!
olyat nem ir a monitor mkor nincs kép hogy no signal? Mert nekem is igy csinált az előző driverrel de most ez az uj jó...

HTC Desire 500

(#33668) Plazmacucci válasza Apucy01 (#33667) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Amnyi ideje nincs kiírja azonnal visszajön a kép. Most feltettem az újat, hátha.

(#33669) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#33668) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Annyi történt, hogy rádugtam még egy monitort, és azon nem megy el a kép. Köszönöm a segítséget! :)

(#33670) Palesztin994 válasza Apucy01 (#33661) üzenetére

Palesztin994
(újonc)

ja igen, win10em van :D

(#33671) YAKEN válasza Brenor (#33659) üzenetére

YAKEN
(tag)

Nálam ezt már 3-4 crimson driver óta csinálja. :D

(#33672) atyca

atyca
(tag)

Bocs,ha nem ide való,de hátha.....

Sziasztok!
Adott egy Asus HD7870 DC2O-2GD5.
Ha minden igaz találtam a gyártó oldalán hozzá frissítést -ASUS_VGA_UEFI_VBIOS_Update.zip-mely egy db exe fájlt tartalmaz.
Ez win alól futtatható,vagy csak a biosból frissíthető?
Az Asus GPU Tweek II állítólag automatikusan frissíti,de erre van pro,és kontra egyaránt.
Egy szájbarágós leírással megörvendeztethetne valaki,ha a második alternatíva a működő.
Nem szenvednék vele,ha nem muszáj,de a ntoskrnl.exe rendetlenkedése miatt mindent próbálok végig zongorázni.
Előre is köszi!

(#33673) Lacccca87 válasza atyca (#33672) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Helló.

Az a BIOS nem hibajavítás, csak az UEFI boot hoz ad kompatibilitást.

(#33674) Palesztin994 válasza Apucy01 (#33661) üzenetére

Palesztin994
(újonc)

És egyébként az nem gond,hogy így 2 program szabályozza a hűtést? Mert,ha teszem fel a driver automatikusan állítja játék közben a fordulatszámot, én meg csinálok az Ab-ben egy görbét,akkor sanszos, hogy nem pont ugyan úgy fog forogni a venti pl 75fokon a két program beállítása szerint. Ilyenkor az AB felülírja a driver beállításait? Csak mert nem akarom, hogy másodpercenként ugráljon a fordulatszám, mert pl a driver 50%-on az ab meg 60%-on forgatná a ventit, gondolom jobbat tesz neki egy állandó stabil fordulatszám, mintha fel-le kéne ugrálnia.

(#33675) atyca válasza Lacccca87 (#33673) üzenetére

atyca
(tag)

Magyarán felejtős...
Köszi!

(#33676) bobalazs válasza Palesztin994 (#33674) üzenetére

bobalazs
(őstag)

A drivert használja az AB, illetve felülírja. Fölösleges a para.

http://kevan.org/brain.cgi?Boogenya

(#33677) Palesztin994 válasza bobalazs (#33676) üzenetére

Palesztin994
(újonc)

zsír, köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.