Hirdetés

2014. november 27., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

(#28751) TIT válasza katt777 (#28750) üzenetére

TIT
(őstag)

Van olyan,mármint selejtgyártó?

(#28752) EnterR

EnterR
(őstag)

Üdv. Megoldható, hogyha FullHD-ra állítom a Windows felbontást vagy egy játék felbontását, akkor a képernyő teljes egészét kitöltse a kép és ne legyen levágva a széleknél?

"Nothing is true, everything is permitted."

(#28753) AtHoS válasza EnterR (#28752) üzenetére

AtHoS
(PH! kedvence)

Miért ne lehetne megoldható?

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#28754) < CyberBob >

< CyberBob >
(őstag)

Sziasztok!
16:10 -es monitoron (1920x1200) szeretnék játékokban 16:9 -es képarányt (1920x1080) beállítani nyújtás nélkül fekete sávokkal a catalys segítségével (GPU scaling). Milyen beállítást kel választani, mennyire működik a játékokban, mennyire játékfüggő, csökkenti-e az fps-t?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28755) bozont válasza < CyberBob > (#28754) üzenetére

bozont
(PH! addikt)

Nem kell ahhoz semmilyen GPU scaling, legalább is manapság már minden monitornak tudnia kellene az automatikus scalinget szerintem. Mondjuk azt nem értem miért akarsz 16:9-ben játszani egy 16:10-es monitoron. Nem sokkal jobb ha kitölti a teljes képernyőt?

(#28756) katt777 válasza TIT (#28751) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sajnos van. Jó esetben látható, ha egy szép műanyag burkolat alatt nincs megfelelő hűtőblokk, rosszabb esetben később derül ki, hogy gyengébb alkatrészek kerültek a kártyára. Pl. szaporább driverhibák, vagy éppen idő előtti elhasználódás (NEM túlhajtás!), degradálódás, esetleg csak zéró tuningképesség, de olyat is láttam, hogy alapból feszt kellett növelni zsír új VGA-n a rendes működéshez. Volt ilyen Club 3D, VTX, de amely gyártók ilyet valaha is kiadtak, azokat azóta más nem is nézem. Még fantázianevű gyártmányok is akadnak, főleg, ha vki Kínából akarna beszerezni valamilyen herélt karit (pl. kisebb órajel, lefelezett RAM, stb).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28757) Real/Dream/Q válasza _PicuR_ (#28692) üzenetére

Real/Dream/Q
(újonc)

Küldtem privit , kérem a segítséged :B :R

(#28758) Real/Dream/Q válasza EnterR (#28752) üzenetére

Real/Dream/Q
(újonc)

A mutatott helyen , vidd ki 0%-ra ( Teljes méret ) és ennyi :K

[ Szerkesztve ]

(#28759) Real/Dream/Q válasza wwenigma (#28748) üzenetére

Real/Dream/Q
(újonc)

Nálam részletgazdagabb a színvilág beállítási lehetőség :K a driver miatt is lehet a különbség :F

(#28760) katt777 válasza Real/Dream/Q (#28759) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Jó kérdés. Nálam csak fényerő/kontraszt/telítettség/árnyalat van, és több színprofilt is próbáltam.
Mondjuk nálam ezúttal a bőrtónus és a gamma is szürke.
Mondjuk azt sem értem, HDMI-n miért nem képesek évek óta 0-ra tenni a képkihúzást, és miért kell újra meg újra nekem kihúzkodnom. :((

(#28761) < CyberBob > válasza bozont (#28755) üzenetére

< CyberBob >
(őstag)

Nagyon kevés és drága monitorok támogatják az 1:1 pixel megjelenítést. Enélkül a 16:10 -es monitoron meg lesz nyújtva a kép. Azért kellene 16:9 képarány mert nagyobb a látótér mint 16:10 -nél.
Szóval a kérdés még mindig adott. Tudja-e a catalyst a GPU scaling beállítással 16:10 -es monitoron képarány helyesen (alul-felül fekete sávokkal) megjeleníteni a játékokat?

(#28762) katt777 válasza < CyberBob > (#28761) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Van egy "képarány megtartása" opció. Amikor régebben 16:10-es monitorom volt, működött. Bármilyen monitoron egyébként, nem kell ehhez drága cucc. Ergo nem a "GPU-Scaling" beállításnál kell keresgélni, az nem erre való, csak nagyít/kicsinyít, ráadásul roppant szar képet ad, lényegében userbosszantáson kívül én más funkcióját még nem láttam.
Egyébiránt is a képernyővezérlést át lehet adni a monitornak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28763) EnterR válasza Real/Dream/Q (#28758) üzenetére

EnterR
(őstag)

Köszönöm, sikerült. :R

"Nothing is true, everything is permitted."

(#28764) Steelmanus válasza < CyberBob > (#28761) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Nalam ezt a kijelzo menujeben lehet allitani, Automatikus vagy Szeles opcio van, ha Szeles akkor lathato alul-felul a fekete sav jatek kozben. A kijelzom 1440x900-as 16:10-es.

(#28765) katt777

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Cat 14.11.b2 BF4 Mantle Ultra graf: laggolás hegyek, durva akadások, néhol fut, fél óra játék után "hibás Mantle kód" hibaüzenettel kilép. :(((
DX11-ben nagyrész 55-62FPS, legterhelőbb részeken (eső robbanások) is csak 35-re megy le, szignifikánsan kisebb RAM/VRAM/Pagefile használattal.
Tényleg remek ez a Mantle, főleg ezzel a driveres támogatással. :C :)) De tudom, az AMD meghajtók tökéletesek, nem is szóltam. :R

(#28766) belinho válasza katt777 (#28765) üzenetére

belinho
(senior tag)

Nem értem minek szítod megint a tüzet, meg a 2GB-os kártyára rászabadítani a BF4-et Ultrán MANTLE-val, amikor így 3GB-ot, vagy többet is megzabál, aztán meg csodálkozol, hogy akad, laggol. :F
De azt végképp nem értem, hogy a 4670K mellé minek erőlteted a MANTLE-t.
Már ezerszer le lett írva, hogy ilyen kaliberű procinál, szinte semmit nem hoz, de legalább lehet szidni az AMD-t :C

belinho felhasználónak 8 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28767) katt777 válasza belinho (#28766) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az ilyen beszólás a tűz szítása :B , én csak megállapítottam egy tényt.
Ha Mantle-t akarok használni, azt használom. :P
1888MB max. a memóriaigény, ráadásul 14.2-es driverrel anno simán szaladt DX11 sebességgel (és most is vannak szakaszok, ahol teljesen rendben van, ezt is ÍRTAM), éppen akkor írtam, mennyire fölösleges erős proci melé a Mantle. Akkor éppen ez ellen kardoskodtál, csak mert én mondtam, most meg erre hivatkozol. :B :C
A lényeg a tény, hogy a legfrissebb driverben szar a BF4 mantle kód, hiába ágálsz ellene.
Arról meg ne is beszéljünk, mi értelme egy olyan kódnak, amelyet állítólag arra találtak ki, hogy "több 1000x-esen" gyorsítsa a grafikus teljesítményt, aztán kiderül, hogy csak gyenge procikon (AMD-n) hoz valamit, ráadásul jó drága VGA-t kell venni hozzá. :P
Szóval nem kell flame-elni (és lógatni a lólábat), csak mert egy tény sérti a hitedet. :R Értsd: NE FOLYTASD! :((

[ Szerkesztve ]

(#28768) belinho válasza katt777 (#28767) üzenetére

belinho
(senior tag)

Nincs fenn szóval nem tudom megnézni.
Ezt is átbeszéltük már, hogy 2GB-os kártyán nem is fog többet jelezni.
A kardoskodós részre már nem emlékszem, szóval azt belinkelhetnéd, ha már vádaskodunk,mert ez így most hirtelen nem ugrik be, hogy miről volt akkor szó.
Majd ha kijönnek azok a játékok. amikbe már bele lesz tervezve az API és nem csak ilyen patch formájában kapják meg a támogatást, akkor majd térjünk vissza erre a témára.

belinho felhasználónak 8 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28769) wwenigma válasza katt777 (#28767) üzenetére

wwenigma
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

"Szar a mantle kód"

Melyik sora? Hol az elemzés? Vagy csak snassz hasraütés? :U

ui: hibás a kártyád, dobd ki vegyel ujat. Elavult. (tervezetten)

ui2: tovabbra sincs semmi bajom az R9 270-nel.

ui3: szervezzek gyűjtést hogy vegyél egy nV karit?

[ Szerkesztve ]

http://evaper.info - Magyar eVaper Elektromos cigaretta fórum / apróhirdetés / chat | -- Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd

(#28770) deadwing válasza < CyberBob > (#28761) üzenetére

deadwing
(őstag)

Hogy lenne már nagyobb? A pixelszám ugyanúgy 1920 marad. Attól, levágod a kép alját meg a tetejét, a horizontális pixelek száma nem csökken.
Egyébként a játékod nem támogatja a FOV állítást? Érdemes inkább ott tekergetni.

-- Eladó egy Garis Sapphire R9 290 + Watercool Heatkiller FC blokk! -- Jabarkas!

(#28771) < CyberBob > válasza deadwing (#28770) üzenetére

< CyberBob >
(őstag)

Itt van a 16:10_1920*1200:

Ez pedig a 16:9_1920*1080:

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.