Hirdetés

2015. január 26., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

(#29601) lm83 válasza lm83 (#29600) üzenetére

lm83
(lelkes újonc)

Most kipróbáltam dx11-el indítva is, így is hasonlóan kikapcsol a gép alig pár perc játék után...

(#29602) G33Z@ válasza lm83 (#29600) üzenetére

G33Z@
(kvázi-tag)

Kétszer próbáltam 7870-el az omega drivert és az lett a vége, hogy visszakerült a 14.4
Bf4 mantle-val tökéletes, FarCry4 klasszisokkal simábban fut a régi driverrel. Nincs vele fagyi, sem bs. Míg ez a kártyám van nem cserélek alatta több drivert. És 100% hogy zöld kártya lesz a következő...

[ Szerkesztve ]

Intel i5-4570 QuadCore/Gigabyte Z87P-D3/Sapphire HD7870 2GB DDR5 256bit /Kingmax 2x4GB DDR3 1600Mhz /Chieftec 500W/Samsung 1TB HDD/Samsung 23"SyncMaster BX2350/Battlelog: GeeZa77

(#29603) Rossi válasza G33Z@ (#29602) üzenetére

Rossi
(őstag)

"És 100% hogy zöld kártya lesz a következő..."

Most én is így gondolom.

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság, és látá az erényt az ő alakjában…”

(#29604) dethroner

dethroner
(őstag)

Sziasztok!
7850 kártyám van. A dvi portra átalakítóval egy analóg monitor van kötve elsődlegesnek, míg a hdmi porton egy lapos tévé. Kiterjesztés, tükrözés megy remekül, viszont a monitorom képével nem vagyok megelégedve játék közben. Szereztem egy átalakítót amivel a hdmi portot használhatóvá tudom tenni az analóg monitorom számára, kíváncsi lennék hogy az onnan kapott kép is szar-e az analóg monitoron. Viszont bárhogy bármit ügyeskedek nem tudom működésre bírni így, ha csatlakoztatom csak no signal van és sötétség. Mit kell beállítani előzetesen hogy csatlakoztatom így, mert csatlakozás után már semmit nem lehet.
köszi

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#29605) NetTom válasza dethroner (#29604) üzenetére

NetTom
(őstag)

:Y :N

Dobd ki az analóg monitort. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin: FollowTheORI - Aki akar felvehet. :)

(#29606) _PicuR_ válasza dethroner (#29604) üzenetére

_PicuR_
(fanatikus tag)

Az analóg az analóg ... Képes voltál venni egy HDMI to DVI adaptert amivnek a végébe toltad a D-SUB -ot :D

A Monitorod a gyenge pont ... 2015 van , ideje lenne egy DVI bemenetes moncsit venni ebbe a digitális világban :K már csak a TV miatt is HD FHD és nem gond a Másolás vagy inkább a Kiterjesztés funkció .

HDMI -n digitális jel megyen ki és hang . És ezért a NO Signal - ott csakis digitális jel megyen :R DVI aljzat esetén , azaz onnan még tudsz analógot és ennyi , csak minek ?
Milyen a monitor és mekkora felbontással rendelkezik ?

[ Szerkesztve ]

AMD ? Miért is ne ! Ha a teljesítménye otthoni célokra még sok is !? Ne másra hallgass , magadnak veszed !

(#29607) birgelius

birgelius
(újonc)

Sziasztok!
Dell Optiplex 755 fekvő gépbe raktam a ASUS Hd 6450 kártyát, driver telepítésnél kék halál jelentkezik. Windows 7 64. Mi lehet a hiba? Hibás a kártya? Bios beállítás? Mindig akkor jelenik meg amikor azonosítja a grafikus meghajtót Elvileg a gép elég neki E7550 proci 4gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#29608) dethroner válasza _PicuR_ (#29606) üzenetére

dethroner
(őstag)

Acer P193W, 1440x900. Eddig jó volt, nem éreztem hiányát a full HD felbontásnak, 19-es méret se zavart. Tv-re tenni a képet meg annyira nagyon ritkán szoktam/fogom hogy megint nem érdekelt a két kijelző közti felbontás különbség.
Csak azt gondoltam hogy ha a digitális dvi portból lehet átalakítóval d-sub-ot csinálni, akkor hdmi-ből is lehetne és akkor meglátnám hogy ott és úgy is szarakodik-e a képe. De ha ez nem járható út, akkor elkezdem gyűjteni a pénzt és rászánom magam a cserére.

Azért érdekes, minek van ilyen akkor ha nem lehet hdmi-ből vga jelet csiholni?

[ Szerkesztve ]

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#29609) Pityu. válasza G33Z@ (#29602) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Nekem eddig semmi gondom nem volt ezzel a "piros" kártyával :) Én ha most vennék is lehet amd ati t vennék. ja és 7850 esem van,szerintem lehet szenvedni az nvidia karikkal is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29610) dethroner válasza Pityu. (#29609) üzenetére

dethroner
(őstag)

Ha jól látom egyforma gigabyte kártyánk van. Próbáltad már megnézni mi a vége? ;]

(#29611) Askformore

Askformore
(fanatikus tag)

Hello!
Van egy Samsung tv-m, ami tudja a Motion Plust (folyamatos tőle a kép), gépről néznék filmet ezzel a módszerrel, de állandóan megakad a kép, amikor pásztáz a kamera. Ha külső HDD-t dugok a tv-re, akkor nincs akadás. Mit állítsak át Catalystban? Biztos, hogy valahol ott van a hiba..

(#29612) _DiEGO_ válasza dethroner (#29608) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Az egy Aktív átalakító ! Duplája a passzívnak , több monitor esetén szükséges is ! Neked szerintm tiszta felesleg volna kiadni 7-8ezret egy akktív átalakítóért... én is inkább azt mondom , hogy egy jobb monitor után nézz .

Az én karim pl 4 aktív kimenetet ad :C de a nagy többség 2 kimenetet biztosít aktívan ...

[ Szerkesztve ]

(#29613) _DiEGO_ válasza NetTom (#29605) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Nem muszáj kidobnia , 6ezerbe elehet adni azt még ... :))

(#29614) _DiEGO_ válasza Askformore (#29611) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Szvsz inkább NE használd az opciót , ne kapcsold be... az TV nézés esetén hatékony ... ha gépről megy a film , akkor a TV-t mint monitort fogod használni .

(#29615) _PicuR_ válasza dethroner (#29608) üzenetére

_PicuR_
(fanatikus tag)

Hali , látom kaptál választ . Igen az egy aktív átalakító lehet , tartalmaz/hat egy elektronikát , azért olyan bumfordi .

1440x900

Nem érzed hiányát , de majd meglátod ha veszel egyet ! ég és a föld :C de ha játszottál már a TV -n 1080p -be . akkor tudhatod miről van szó :R

[ Szerkesztve ]

AMD ? Miért is ne ! Ha a teljesítménye otthoni célokra még sok is !? Ne másra hallgass , magadnak veszed !

(#29616) Pityu. válasza dethroner (#29610) üzenetére

Pityu.
(őstag)

A végét hogy érted,még tuning ,vagy játékban milyen dolgokat állítok?

(#29617) dethroner válasza _PicuR_ (#29615) üzenetére

dethroner
(őstag)

Elhiszem hogy ha majd lesz új monitor, el se fogom tudni képzelni hogy élhettem addig full hd nélkül, de most még 19-es méretben elegendőnek tartom az 1440x900-at. :) Lapos tévét is csak pár hónapja vettem, addig egy 12 éves 70cm-es Grundig töltötte be azt a szerepet, hogy min ne nézzek szemét adásokat a tévében :DDD

Nem lenne túl kényelmes a tévén játszani, egy síkban van a monitor/pc asztallal és nem lehet rálátni se rendesen és a nyakam is kitekeredne. Csak próbaképp kiraktam rá 1-2 alkalommal a képet hogy lássam a különbséget és hogy vibrál-e. Nem vibrált és volt különbség.
Amúgy csak ritka nagy balszerencsém van ezzel az analóg vibrálással, vagy ezt mindenki tapasztalja aki dvi adapterrel csinál d-sub jelet?

(#29616) Pityu. Igen, tuningban milyen órajeleket értél el vele?

[ Szerkesztve ]

(#29618) Pityu. válasza dethroner (#29617) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Én nem szoktam tuningolni sosem,se procit se videókártyát,meg amúgy is ez a 7850 OC változat ami gyári tuningot jelent.

(#29619) dethroner válasza Pityu. (#29618) üzenetére

dethroner
(őstag)

Persze, az enyém ugyanez a 2GB-os OC verzió. Nálam 1130-at tud a gpu.

(#29620) TIT

TIT
(őstag)

Nekem is dvi/dsub van de nem vibrál,néha csíkos utánhúzás van csak.

(#29621) dethroner

dethroner
(őstag)

Csináltam 2 videót játék közben, azt hiszem látszik a hullámzás
Link Link
Szóval ez azért van mert d-sub csatolós monitoron használom a dvi kimenetet?

(#29622) wwenigma válasza dethroner (#29621) üzenetére

wwenigma
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egyrészt azért mert analóg kimenetet hasznalsz, masreszt pedig a kartya miatt, terhelesnel kezd igy hullamozni.

http://evaper.info - Magyar eVaper Elektromos cigaretta fórum / apróhirdetés / chat | -- Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 ❤ Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd

(#29623) dethroner válasza wwenigma (#29622) üzenetére

dethroner
(őstag)

Akkor most a kártyám is hibás?

(#29624) Rossi válasza dethroner (#29621) üzenetére

Rossi
(őstag)

Próbáld ki másik monitorral, lehetőleg digitális csatlakozóval.

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság, és látá az erényt az ő alakjában…”

(#29625) dethroner válasza Rossi (#29624) üzenetére

dethroner
(őstag)

Megpróbálok a héten valami ismerőst megkérni erre.

(#29626) wwenigma válasza dethroner (#29623) üzenetére

wwenigma
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Elmeletileg nem az, digitalison nem kene ottlennie a zavarjelnek.

http://evaper.info - Magyar eVaper Elektromos cigaretta fórum / apróhirdetés / chat | -- Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 ❤ Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd

(#29627) dethroner válasza wwenigma (#29626) üzenetére

dethroner
(őstag)

Hdmi kábelen rákötött lapos tévén nincs ez a hiba.

(#29628) G33Z@

G33Z@
(kvázi-tag)

Fura. Vettem egy samu 48-as tévét. A készülék csak Dvi-hdmi csatlakozással hajlandó működni, hdmi-hdmi kötéssel nem. Nincs jel...? Az is érdekes, hogy a játékok pocsékan néznek ki fullhd-ban, de 1600-900- ban meg jól, csak nyilván kissé homályosabb.

[ Szerkesztve ]

Intel i5-4570 QuadCore/Gigabyte Z87P-D3/Sapphire HD7870 2GB DDR5 256bit /Kingmax 2x4GB DDR3 1600Mhz /Chieftec 500W/Samsung 1TB HDD/Samsung 23"SyncMaster BX2350/Battlelog: GeeZa77

(#29629) _DiEGO_ válasza dethroner (#29625) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Próbálj egy másik VGA kábelt ! Lehet hogy valami gagyi vékony árnyékolatlan ócskaság ... Vannak ebben is normális szűrt és árnyékolt VGA kábelek :

VGA -ból digitális jel megyen ki , ellenben D-SUB miatt átalakítva analóggá - majd monitor a kapott analóg jelet vissza digitálissá ...
Ezen monitorok játékra hááát ... nem épp ideálisak , főleg ha még a kábelja is a kőccséghatékonyfajta :U

(#29630) _DiEGO_ válasza G33Z@ (#29628) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Köszi az infót , de ezzel így bárki is mit kezdjen ???

TV pontos típusa ? Milyen a HDMI kábel ? Nekem is samu van ;) megyen ott minden csatin minden , hibátlanul ...

VGA -d kifogástalan a célra ! A TV-n esetleg kikellene választani a megfelelő arra csatlakoztatott HDMI portot :F

[ Szerkesztve ]

(#29631) _DiEGO_ válasza dethroner (#29625) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Kettő közül szerinted ki melyikkel használná a monitorját ? :))
Anno én sem véletlen vettem .

(#29632) G33Z@ válasza _DiEGO_ (#29630) üzenetére

G33Z@
(kvázi-tag)

ue 48 h6200, a kábelem egy 3 méteres aranyozott csatis, de a gyártót nem tudom. Helyesbítek nem pocsék a kép fullhd alatt, de csak dvi látok. Persze kiválasztom a bemeneti forrást rendesen, de nincs jel... Próbálkozom még

[ Szerkesztve ]

(#29633) PuMbA válasza G33Z@ (#29632) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Itt az Összefoglalóban megtalálod, hogy hogy kell beállítani a TV-t az Általános beállítások rész alatt :) A kábel pedig valószínűleg hibás, nézz másikat és a lényeg, hogy a TV HDMI/DVI portjába dugd :)

[ Szerkesztve ]

(#29634) G33Z@ válasza PuMbA (#29633) üzenetére

G33Z@
(kvázi-tag)

alakul... Hdmi/dvi porton van kép, tehát a kábel jó. Viszont egyből megszűnik a tray és nem indulnak el a játékok és más progik sem... fura
update: oké minden Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#29635) PuMbA válasza G33Z@ (#29634) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Akkor csak rossz portra kötötted :)

[ Szerkesztve ]

(#29636) G33Z@ válasza PuMbA (#29635) üzenetére

G33Z@
(kvázi-tag)

igen... most meg hangom nincs még...

(#29637) G33Z@

G33Z@
(kvázi-tag)

azt írja, ehhez az asztalhoz társított kijelző nem támogatja a hanglejátszást... :-)

(#29638) NetTom válasza _DiEGO_ (#29631) üzenetére

NetTom
(őstag)

Csak kékkel... mert a másik egy COM port/kábel. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#29639) PuMbA válasza G33Z@ (#29637) üzenetére

PuMbA
(PH! kedvence)

Akkor csak van valami gond a kábellel :) HDMI with High Speed Ethernetes kábelt kell venni :) Esetleg frissíted a VGA drivert? :)

[ Szerkesztve ]

(#29640) G33Z@ válasza PuMbA (#29639) üzenetére

G33Z@
(kvázi-tag)

realtek driver, hdmi audio driver is frissítve, de a 14.4-es amd driverről nem akarnék feljebb menni mert bf4 mantle-val, és a fc4 ezzel megy a legjobban és az omega fagyott is nekem... akkor kipróbálom hamarosan másik kábellel... érdekes, hogy miért nincs hang, másoknak ezt már számtalanszor beállítottam

(#29641) bozont válasza G33Z@ (#29640) üzenetére

bozont
(PH! addikt)

A realtek hdmi driver felejtős, azzal nem fog működni. Az AMD sajátja kell. Nem kell feltelepíteni az egész drivert hozzá, csak ne az express módot válaszd, aztán csak a hdmi drivert telepítsd.

(#29642) G33Z@ válasza bozont (#29641) üzenetére

G33Z@
(kvázi-tag)

ismét újrahúztam a 14.4 drivert és váratlanul működik! köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#29643) 4264adam

4264adam
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Sapphire HD7970Ghz Vapor-X 6gb tulaj leszek. Melyik driver a legstabilabb és legjobb?

(#29644) TIT válasza 4264adam (#29643) üzenetére

TIT
(őstag)

Szia!
Jó neked :) bankot raboltál?
Rakd fel a 14.12 omegát aztán meglátjuk.

(#29645) 4264adam

4264adam
(fanatikus tag)

Volt fent 60-ért 1 év garival hát lecsaptam rá :DD
Kifejezetten tetszett a Blackplate és a VRM hűtése.

(#29646) _DiEGO_ válasza NetTom (#29638) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Jó van ám :D nem az a lényeg , hanem a kábel vastagság ... azt találtam gyorsan :))

De itt egy mácsik :P amúgy ASUS 19" monitor kábelje ollan vékony !

(#29647) _DiEGO_ válasza G33Z@ (#29642) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

Tiszta X-Akták vagyol :P :C

...és váratlanul működik! és lőn csoda :F

De nehéz beismerni , hogy figyelmetlen voltál és butaságit csináltál :(( :U pedig lelked nyugalmának is csak segítene.

(#29648) dethroner válasza _DiEGO_ (#29646) üzenetére

dethroner
(őstag)

A monitorhoz kapott kábelt használom, ami pont ilyen kék színű csatlakozós. A vastagságát, árnyékoltságát megbecsülni se tudom, nem vagyok otthon ebben a kábel világban. Az a fura hogy amíg nem kezdtem a WOT-al játszani, valahogy fel se tűnt ez a hullámzás. Nem azt mondom hogy addig nem volt, csak nem emlékszem hogy felfigyeltem volna rá. Lehet hogy volt, csak nem érdekelt. Most már meg minden játékban észreveszem és nagyon cseszi a csőröm. Pedig ezt a monitort használom lassan 7 éve, már az egész gépet kicseréltem csak a monitor maradt. Másik kábelt venni nagyon nincs kedvem, holnap elviszem a gépet egy ismerőshöz és nála kipróbálom dvi csatolós monitoron. Legfeljebb tőle megkérdezem van-e a szekrény mélyén valami régi vga kábel.

(#29649) _DiEGO_ válasza dethroner (#29648) üzenetére

_DiEGO_
(őstag)

:K okés , szemed érdekében tedd meg ... mert azt cseszteti , még ha nem is figyeltél fel rá a játék hevében ... ugyanúgy mint ahogy TE sem azt nézegetted hogy a fűszálak milyen élethűen dőlnek erre -arra , illetve egy fáról leesett egy kéregdarab , hanem , hogy az ellent TE lődd ki előbb , vagy épp előtte foglald el ... magyarül a játékra figyelsz s nem az altalajra :))
Remélem megoldódik és nem roncsolja a szemed :U

(#29650) katt777 válasza G33Z@ (#29640) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Legfrissebb update-tel és 14.11b2-vel tutira rendben van a BF4, végigtoltam Mantle-lel újra, és egyébként is az egy használható meghajtó. Csak kézzel maxra kellett állítani a gyári profilt CCC-ben, mert azzal bugzik és kidobál.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29651) deadwing válasza 4264adam (#29645) üzenetére

deadwing
(őstag)

A helyedben én egy 290-et vettem volna 65k-ért... Azért az mégiscsak Hawaii.

-- Eladó egy Garis Sapphire R9 290 + Watercool Heatkiller FC blokk! -- Jabarkas!

(#29652) dre75

dre75
(tag)

Sziasztok!
MSI 7970 BE LE kártyához melyik driver ajánlott, mert hallom hogy a legújabb omegával bajok vannak néhol...és én sem érzem az igazinak.:)
Amúgy egy sima i5 2500 elég ehhez a karihoz? :R

(#29653) Dtomka válasza dre75 (#29652) üzenetére

Dtomka
(őstag)

Én 280x (7970) használok és az omegaval semmi problémám nem akadt eddig :)
És, hogy milyen CPU kell mellé ? Kérdezd meg itt:
Processzor - VGA párválasztó topik

Én az i5 2500k-t 4.0 Ghz-en használom és úgy elég jól megbirkózik vele :)

(#29654) katt777 válasza dre75 (#29652) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

FHD felbontásban és magas részletességgel elég lehet a proci graf. igényes játékok esetén.
Vannak problémák Omegával, de kiküszöbölhetőek kézi profilbeállítással, nálam legalábbis ez működött. Ha FC4-re v. CoD AW-ra gondolsz, első játék még nincs kész 1.7 verzióval sem, utóbbinak az utolsó 4-5 szintje pedig totál laggolás, ez lehet játék (még csak 4 update jött hozzá ki :Y :(( ) és driver is. Levettem a grafikát, 120FPS-szel szaladt, de ugyanúgy laggolt, mint maxi grafikán 42-55FPS között.
Nálam anno a 14.8 APU driver vált be, illetve telepítő-eltávolítási hibát leszámítva a 14.11b2 is jó volt, bár nem ue., csak hasonló kártyán.
Mindemellett driver-probléma esetén érdemes az MSI supportján ajánlottat használni, ez és ASUS érzékeny ilyesmire a gyári hardveres mókolások miatt.

(#29655) dre75 válasza katt777 (#29654) üzenetére

dre75
(tag)

Köszi a választ!
Egyenlőre csak 1680as monitorom van de tervbe van a nagyobb:) :R

(#29656) sarkozig

sarkozig
(újonc)

Sziasztok!

A gépem folyamatosan újraindul, véletlenszerűen Win alatt, de többnyire Diablo3 indítás és futás közben:

A szolgáltatás (AODDriver4.3) a következő hiba következtében leállt:
A fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő.
A szolgáltatás (AODDriver4.2.0) a következő hiba következtében leállt:
A fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő.
A szolgáltatás (AMD FUEL Service) a következő hiba következtében leállt:
A szolgáltatás nem válaszolt megfelelő időben az indítási vagy vezérlési kérésre.
Letelt egy időkorlát (30000 ms) a(z) AMD FUEL Service szolgáltatás kapcsolódására való várakozás közben.

Hogy felesleges köröket ne fussunk, IT területen dolgozok, ezeket próbáltam:
Processzor csere (A8-3850 -> i5-4440), OS csere (7 -> 8.1), vga driverek (14.4, 14.9, 14.12), driver eltávolító (DDD), reg javítás, HDD-k lehúzása (táp kizárása), VGA prioritás alaplapon, stb.

A jelenlegi dedikált vga: Sapphire R9 270X Vapor-X, táp: Chieftec ctg-500-80p
Integrált vga alatt (6550D, HD4600) nem csinálja.
Érdekesség, hogy a konfig csere után sokáig hibátlanul ment, aztán 1-2 restart, most meg minden Diablo indításnál (Retrieving hero list után), vagy csak úgy Win alatt. Nem értem, egyre jobban elromlott?

Minden segítséget nagyon szívesen fogadok, már lassan ott tartok, hogy felgyújtom az egész gépet...

Köszönettel:
Gergő

[ Szerkesztve ]

(#29657) Balancee válasza sarkozig (#29656) üzenetére

Balancee
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Hali! Nekem turbo core csinàlta ezt. Valamiért mikor àtkapcsolt a feszültséget nem vitte utàna és fagyott. (Az uj bios ami nem rég jelent meg elvileg erre a problémàmra az sem segitett. Igy a tpc maradt letiltva) egy probàt nàlad is meg ér.

Aki nem tud uszni, ne mászon fára mert elütí a vilamos!

(#29658) Thrawn válasza sarkozig (#29656) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Eszközkezelőben mi újság AODDriver ügyben?

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://href.hu/x/iisz łłł Look! More hidden footprints!

(#29659) lm83 válasza lm83 (#29600) üzenetére

lm83
(lelkes újonc)

Most 14.9-el is hasonló a helyzet...
Úgy látom megy vissza fel a 14.4, Mantle ide-vagy oda...

(#29660) sarkozig válasza Balancee (#29657) üzenetére

sarkozig
(újonc)

Frissítettem az alaplap BIOS-t (Asrock H97 Killer, P1.90), kikapcsoltam a Turbo Boostot, sajnos nincs változás. AMD-vel is ezt csinálta. Szinte biztos, hogy az AMD vga driver okozza a hibát, ennyi pénzért mondjuk elvárnám, hogy működjön.

(#29661) sarkozig válasza Thrawn (#29658) üzenetére

sarkozig
(újonc)

Erre gondolsz? http://itcafe.hu/tema/catalyst_driverek_topikja/hsz_29432-29432.html
Az Omega driverhez a 4.3 tartozik tudtommal. Registry-ből töröltem a 4.2-es bejegyzést, sőt a 4.3-at is, hiszen a Control Centerben nem is engedélyeztem az Overdrive-ot, minek akarja elindítani? Futó folyamatok között sincs AMD FUEL. Nem értem ezt. Miért csak a Diablonál csinálja? Más játék, akár másik Blizzard (SC2) hibátlanul megy.

(#29662) bivalyolo válasza sarkozig (#29661) üzenetére

bivalyolo
(senior tag)

Nekem ma CSGO közbe indult újra de most csinált ilyet először.

Omega driver, teljesen friss win 8.1-en, viszont nekem csak ezt írja az eseménynapló:
The AODDriver4.2.0 service failed to start due to the following error:
The system cannot find the path specified.

4.3-at nem látok

"Let's agree to disagree!"

(#29663) Balancee válasza sarkozig (#29660) üzenetére

Balancee
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Techpower-röl egy bios-t a vga-dhoz cserélhetnêl. Hàtha nem a driver a gond. Omega elêg jol muzsikàk a legtöbb embernél.

Aki nem tud uszni, ne mászon fára mert elütí a vilamos!

(#29664) Thrawn válasza bivalyolo (#29662) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nézd meg a registryben, hogy biztos a jó útvonal van megadva neki:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AODDriver4.2
A fájl nevénél számít a kis és nagybetű, nálam így néz ki és nincs baja:
Imagepath: "\??\C:\Program Files\AMD\ATI.ACE\Fuel\amd64\aoddriver2.sys"

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://href.hu/x/iisz łłł Look! More hidden footprints!

(#29665) sarkozig válasza Balancee (#29663) üzenetére

sarkozig
(újonc)

Köszönöm a tanácsot, meg is néztem, de úgy tűnik a legfrissebb van rajta:
GPU Device Id: 0x1002 0x6810
Bios: 113-1E27000U-X44

Ennek ellenére frissítsem?

[ Szerkesztve ]

(#29666) sarkozig válasza sarkozig (#29665) üzenetére

sarkozig
(újonc)

Frissítettem a VGA BIOS-t (ua. a verzió), most már elindul a játék, eljutok a menüig, próbáltam több restart után is. Azért a játékban a Switch hero fölé víve az egeret már megint újraindult.

(#29667) kaszaf válasza sarkozig (#29666) üzenetére

kaszaf
(fanatikus tag)

Állítsd be ezt: [link]
Hátha van kék ablak plussz infóval.

(#29668) bivalyolo válasza Thrawn (#29664) üzenetére

bivalyolo
(senior tag)

Megnéztem, elvileg jó.

annyi, hogy van egy ugyanilyen bejegyzés a ControlSet001-be is.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#29669) Pityu.

Pityu.
(őstag)

Két napja van egy kis gondom,most nem tudom a driverhez köthető e vagy a windows 8.1 hez úgy van állítva a gép,hogy 5 perc pihenő után kéernyő védő iduljon,10 perc múlva meg kapcsoljon ki a monitor.Eddig normálisan működött minden de tegnap azt csinálta mikor meg mozgattam az egeret fekete maradt a képernyő a visszajelző az narancsárga ugye hogy pihenő módban van,ha nyomkodom a gombokathallom hogy a windows működik de a képernyő nem ébred fel.Ez mitől lehet?A driver ami fent van 14.12 omega.

(#29670) Sgt. Chris

Sgt. Chris
(kvázi-tag)

Üdv! Lehet olyant, hogy csak VGA drivert telepítek? 4.12-ből? A CCC nem kellene, vagy már nem lehet külön?

ASUS M4A87TD EVO, Phenom II X4 955 Black Edition @3,6Ghz+Xigmatek Gaia, 4*2GB Corsair XMS DDR3 1600Mhz, ASUS HD7850 2GB DCU_II, Samsung 250GB+Maxtor 80GB HDD

(#29671) NetTom válasza Sgt. Chris (#29670) üzenetére

NetTom
(őstag)

Lehet.

(#29672) Sgt. Chris válasza NetTom (#29671) üzenetére

Sgt. Chris
(kvázi-tag)

Esetleg megdobnál némi plussz infóval? :-)

ASUS M4A87TD EVO, Phenom II X4 955 Black Edition @3,6Ghz+Xigmatek Gaia, 4*2GB Corsair XMS DDR3 1600Mhz, ASUS HD7850 2GB DCU_II, Samsung 250GB+Maxtor 80GB HDD

(#29673) NetTom válasza Sgt. Chris (#29672) üzenetére

NetTom
(őstag)

Telepítésnél egyéni/custom és csak a drivert választod ki.

(#29674) Sgt. Chris válasza NetTom (#29673) üzenetére

Sgt. Chris
(kvázi-tag)

Köszi!!! Azt hittem a telepítő exe-t kell szétboncolnom pl. winrar-al és úgy telepíteni manuálisan.

(#29675) AtHoS válasza NetTom (#29673) üzenetére

AtHoS
(PH! kedvence)

Vagy a driver kibontása után kilépni a telepítőből és eszközkezelőből felrakni a drivert a VGA-hoz

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#29676) lehella válasza lehella (#29344) üzenetére

lehella
(fanatikus tag)

Üdv!
Újabb helyzetjelentés, úgy néz ki se az Asrock, se az USB gyártója nem tud javaslatot tenni (a bios update és a vga cserén kívül), hogy miért nem megy az USB3 vezérlőm, ha DP DVI átalakítót dugok a videókártyába, marad az inkompatibilitás :(

(#29677) wwenigma válasza lehella (#29676) üzenetére

wwenigma
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez igy elegge nem függ össze az megvan? :U

(#29678) katt777 válasza lehella (#29676) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Esetleg az IRQ kiosztást megnézhetnéd. :U
AsRock nem küldött biost? Pár éve ismerősömnek egy 1950Pro hibára 1 héten belül küldtek javított biost, személyesen neki.

(#29679) sarkozig válasza kaszaf (#29667) üzenetére

sarkozig
(újonc)

Beállítottam, sajnos nincs kék képernyő, azonnal bootol az alaplap )-:
Egyébként most elég sokáig hiba nélkül ment, az imént a Switch hero fölé vittem az egeret és újraindult. Azóta 4x próbáltam indítani a játékot, a menüig nem jutok el, újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#29680) katt777 válasza sarkozig (#29679) üzenetére

katt777
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Vagy rossz a játék v. a driver, vagy valami áramellátási probléma volt, és a restartkor megsérült a játék beállítása. Célszerű törölni ezeket a fájlokat, de ha táppal/vrm-ekkel, esetleg driverrel valami gáz van, akkor megint el fog szállni..

(#29681) sarkozig válasza katt777 (#29680) üzenetére

sarkozig
(újonc)

A tápot azért zárnám ki, mert minden más játék, alkalmazás hibátlanul megy. Vagy egy driver hiba, ami csak Sapphire R9 270X alatt jelentkezik a Diabloban, vagy a Diablo okozza. Sajnos egyikre sincs kihatásom. Korábban kaptam kölcsön egy HD6850-et, azzal egyszer sem indult újra, igaz az kevesebbet fogyaszt. Kölcsönkérek tesztelésig egy hasonló erejű vga-t és tápot, ha azokkal ok, akkor vga kártyát cserélek.

(#29682) AtHoS válasza sarkozig (#29679) üzenetére

AtHoS
(PH! kedvence)

Ez az azonnali boot nagyon tápellátásra tereli a gyanút.

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#29683) ko-ko82

ko-ko82
(őstag)

Sziasztok! Olyat szeretnék hogy gyorsbillentyűvel tudjam forgatni a képet! ha a monitort 90° -l elforgatom, akkor tudjam használni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.