Apple MacBook Air: az új generáció

Megjelenítés, bevitel

A kijelző a 11,6"-es megjelenítő esetében 1366x768 (16:9), a 13,3"-esnél pedig 1440x900 pixel (16:10) felbontású, így a képpontok mérete a két készüléknél nagyjából megegyezik. Fényes felületű képernyőket kapunk szokás szerint, ami lehet, hogy dob egy kicsit a színeken, viszont tükröződik ha kell, ha nem. Egy furcsaságot is észrevettünk az Airnél a kijelzővel kapcsolatban: erős szemközti fény átvilágíthat a fedél almáján, így létrehozva egy világos foltot a képernyő közepén, ami ugyan halvány, de kicsit zavaró lehet.

A panelek TN+film típusúak, aminek már ismerhetjük minden pozítivumát és negatívumát, legalábbis főleg az utóbbiakat, azaz a szűk betekintési szögeket, amiből most is kaptunk. A helyzet azért annyira nem vészes, sőt oldalról egészen jól látható a képernyő, a színeket is megtartja, azonban alulról és felülről a szokásos színátfordulást-fakulást tapasztaltuk. A színek egyébként élénkek voltak, jónak találtuk őket.

A touchpad hatalmas még a 11-es Airen is, így nagyon kényelmes a használata. Természetesen multi-touchos, így a görgetés, nagyítás, lapozás és a többi funkció is kihasználható. Kattintani is lehet a látható gombok hiánya ellenére az egész felületen, bár a téglalap alsó fele a használhatóbb erre a célra.

Nem volt gond a billentyűzettel sem, ahogy a Macek általában, az Airek is korrekt klaviatúrát kaptak a vékony készülékház ellenére. A fekete gombok nem járnak túl rövid úton, éppen megfelelő, kényelmes gépelést biztosít jó nyomáspontokkal és halk működéssel. A MacBook Prókkal ellentétben háttérvilágítás nincs a gombokon sajnos.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés