Radeon R9 285: egyikkel ad, másikkal elvesz

A Sapphire Dual-X R9 285

Bár az R9 285-öt az AMD küldte szerkesztőségünkbe, ám referenciakártya helyett a Sapphire saját megoldása lapult az egyszerű kartondobozban.


[+]

A Dual-X név szokás szerint a dupla légkavarót jelenti a Sapphire háza táján, és ez most sincs másképp. A hűtőborda egy hőkamrát, illetve négy hőcsövet is magában foglal.


[+]

Hosszúságát tekintve a kártya átlagosnak tekinthető, ami konkrétan 26,5 centimétert jelent.


[+]

A kártya oldalán a két darab tápcsatlakozón kívül egy kapcsoló lapul. Utóbbival lehet aktiválni az UEFI módot, amihez megfelelő alaplap és megfelelő beállítások, illetve legalább Windows 8-as operációs rendszer szükséges. Ezek hiányában nem érdemes benyomni a gombot, máskülönben a rendszer nem fog működni.


[+]

A matt fekete NYÁK a már jól bevált elrendezést követi.


[+]

Területét tekintve a Tonga nagyon hasonló a Tahiti-hez, ugyanis annál csupán 6 mm²-rel kisebb, egészen pontosan 359 mm².


[+]

Az összesen 2 GB GDDR5 memória az Elpida W2032BBBG-6A-F típusjelzésű chipjeiből épül fel, melyek a gyári specifikációk alapján 1500 MHz-re (azaz effektív 6 GHz-re) képesek, ami a gyárilag beállított 1400 MHz-es frekvenciával nincs kihasználva.


[+]

Az összesen 5 fázist felvonultató tápellátást az ON Semiconductor NCP81022 chipje vezérli.

A hátlapon elsőként egy DVI-I és DVI-D portba botolhatunk. Ezeket egy 3 GHz-es HDMI 1.4a, illetve egy DisplayPort 1.2 HBR2 csatoló követi. Az legutolsó verziójú HDMI és DisplayPort interfész segítségével a kártya egy kimenetről is képes kiszolgálni a 4096x2160 pixel felbontású monitorokat, továbbá a 3 GHz-es HDMI lehetőséget biztosít 60 darab sztereó 3D-s, Full HD felbontású képkocka továbbítására projektív módban. A kártyával a sztereó 3D DisplayPort bemenettel felszerelt kijelzők is működnek hárommonitoros Eyefinity módban, de egy megfelelő hub segítségével a VGA-ra akár hat megjelenítőt is csatlakoztathatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés