A Lenovo ThinkPad T430 négy arca

Beviteli eszközök

Minden bizonnyal senki nem lepődik meg azon, hogy a ThinkPad T430 és T430i a külső után kinyitva is teljesen egyforma, azonosítani csak a képernyő jobb alsó sarka alatti feliratról lehet őket. Egyetlen, de annál lényegesebb dologtól, a billentyűzettől eltekintve semmi olyat nem látni a vastagabb ThinkPadek belső részén, amivel korábban ne találkoztunk volna. Itt is a komor célszerűség uralkodik, mint kívül; a vaskos fém zsanér 180 fokban nyílik, a kijelző felülete matt, alatta külön hangerőszabályzó gombok sorakoznak. A nagy, kopogós műanyagból készült csuklótámaszban a touchpadből majdnem két centimétert elvesznek a TrackPoint pöcökegér gombjai, jobbra pedig ujjlenyomat-olvasó található. Könnyen összetéveszthető vastagabb társaival a T430s belseje, egyedül a kurzormozgató gombok alá tolt ujjlenyomat-olvasóról lehet felismerni.


Lenovo ThinkPad T430

Engedve a kor állítólagos igényeinek, a T-s ThinkPadek 30-ra végződő sorozata szigetes billentyűzetet kapott, aminek a márka kedvelői nem feltétlenül örülnek még annak ellenére sem, hogy az új megoldás elérhető nem csak a klasszikus ThinkLight lámpás, hanem háttérvilágításos kivitelben is. Tesztünkben csak a T430 kapott világítós billentyűzetet, de elvileg mind a négy változatnál feltűnhet ez a megoldás. Ugyanezzel a szigetes klaviatúrával találkoztunk a kisebb ThinkPad X230-ban is, és azt kell mondjuk, tényleg más a gépelési komfortja, mint a régi változatnak, hiszen más az ollós szerkezet a billentyűk alatt, de némi idő és megszokás után nagyon jól használható ez a megoldás is, a konkurenseknél kényelmesebbnek véljük.


Lenovo ThinkPad T430i

A szigetes billentyűzet másik változtatása a felső sor jobb szélét érinti, ahonnan eltűnt a Page Up és Page Down, viszont visszakerült az Home, End és Backspace mellé az Insert. Nekünk ezzel a megoldással semmi bajunk nincs, többéves ThinkPad használóként pár nap alatt megszoktuk és utána kiválóan alkalmaztuk. Az sokkal zavaróbb, hogy a felső gombsornak más a nyomáskomfortja, mint a többinek, és a funkcióbillentyűk nincsenek tagolva. Összefoglalva az új Lenovo ThinkPad klaviatúra a háttérvilágításért cserébe egy picit kevésbé komfortos, viszont még mindig jobb a legkomolyabb konkurenseknél is.

Ugyanez érvényes a Trackpoint néven elhíresült vörös pöcökegérre, melyhez hasonlót a Dell, HP, Fujitsu és más gyártók is kínálnak, de egyik megoldás sem olyan precíz, mint a ThinkPadeké. Touchpadben a T430-ak hozzák az elvárt kiváló minőséget, az érdes felület nekünk bevált, akárcsak a finoman járó, elkülönített gombok.


ThinkPad T430s

Ezúttal is az Ultrabook, vagyis a T430u különbözik legjobban társaitól. A vékony laptop nem a többi T430-as, hanem az X1 Carbon laposabb klaviatúráját és touchpadjét kapta. Jó hír, hogy a 21 milliméter vastag notebook közel olyan merev, mint vastagabb társai, így a lapos billentyűzeten egészen kellemes gépelés esik. A touchpad megvalósítása is jó, nagyobb mérete dicséretes, viszont nekünk a különálló gombok jobban tetszenek.

Érdemes megfigyelni azt is, hogy a reteszes záródású fedéllel felszerelt T430, T430i és T430s ellenében a retesz nélküli T430u alsó élét nem kerekítették le, így gépelés közben a gombok rövidebb nyomásútja mellett az alsó perem is zavaró lehet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés