A Lenovo ThinkPad T430 négy arca

Külső különbségek

Mint két tojás, úgy hasonlít egymásra a klasszikus ThinkPad T430 és egyszerűsített változata, a T430i. Az i utótag által kódolt különbségek minden ThinkPad szériánál mások; a T430 esetében csak és kizárólag a hardverelemekben van eltérés: a T430i pontosan ugyanazt a biztonsági vázat (rollcage) és felépítést kapta, mint a teljes értékű T430, egyforma az akkumulátoruk, cserélhető optikai meghajtójuk, dokkolócsatlakozójuk, és az egyes kimenetek elrendezése is azonos. Jobbra van a második akkura már nem, csak merevlemezre cserélhető DVD-író, fölötte a vékony Smart Card olvasó, mögötte az ExpressCard bővítő és SD kártyaolvasó, egy USB 2.0 csatlakozó, a vezeték nélküli kommunikációs eszközök (Wi-Fi, Bluetooth, opcionális 3G modem) kapcsolóretesze és a Kensington zár csatlakozója.


Lenovo ThinkPad T430

Hátulra tették a sárga, a gép kikapcsolt állapotában is árammal ellátott USB 2.0 aljzatot, az Ethernet csatlakozót, az akku másik oldalán pedig a hagyományos, sárga tápcsatlakozó integet a hűtőrács mellől. Ez a rács folytatódik a bal oldal hátsó részén, aztán jön az analóg (D-Sub) monitorkimenet és a sokak által nem kedvelt, összevont hang ki- és bemenet. Kissé nehézkesen elérhető, felülről részben fedett panelen kapott helyet a mini DisplayPort és két USB 3.0 csatlakozó; ez a panel egyben az oldalról kiszedhető merevlemez fedele is.


Lenovo ThinkPad T430i

Annak ellenére, hogy csak négy milliméterrel vékonyabb (30 helyett 26 milliméter), a T430s teljesen más csatlakozókiosztással jelentkezik, mint két előző társa. Ugyanúgy jobb oldalon van a kiszedhető optikai meghajtó, de hátrébb, és rajta kívül csak a vezeték nélküli eszközök retesze és a Kensington zár felfogatója került ide. Hátul van az aljzatok zöme: kerek tápcsatlakozó, Ethernet aljzat, kék USB 3.0, a kikapcsolt gép mellett is (töltésre) használható, sárga USB 2.0, mini DisplayPort és D-Sub monitorkimenet, illetve a szokásos szellőzőnyílás, ami a bal oldal hátulján folytatódik. Balra került még egy USB 3.0 csatlakozó, az összevont hang ki- és bemenet, kártyaolvasó és a merevlemez fedele fölött látható, vékony Smart Card nyílás. Összefoglalva tehát a vékonyított ThinkPad T430s egy USB 2.0 csatlakozóval és ExpressCard bővítővel szegényebb, illetve az akkumulátora nem lóghat ki hátul úgy, mint a T430-nál és T430i-nél, tehát nehezebben bővíthető.


Lenovo ThinkPad T430s

A ThinkPad T430u egy Ultrabook, így ne keressünk optikai meghajtót gépházán, még ha a 21 milliméteres vastagságba akár bele is lehetne préselni. Jobbra elég sok csatlakozót találunk: hang ki- és bemenetet, két USB 3.0-t, Ethernetet és klasszikus, kerek tápaljzatot. Azért kell ezt kiemelni, mert a ThinkPad széria másik 14 hüvelykes, mondhatni elit Ultrabookján, az X1 Carbonon vékonysága miatt egy laposabb, egyedi tápcsatlakozó ül. A ThinkPad T430u hátulján a szériában egyedüliként van a mini DisplayPort mellett HDMI kimenet is, viszont az analóg D-Subot elhagyták. Balra az SD kártyaolvasót, a Kensington zár felfogatóját és a hátul induló szellőzőnyílás folytatását találjuk.


Lenovo ThinkPad T430u

Érdekes a HDMI melletti kis takaró, ami mögött a 3G modem SIM kártyahelye található. Ez a nyílás csak a gyárilag 3G modemmel érkező T430u-kon található meg, tehát utólag nem bővíthető a T430u; nem úgy, mint a másik három T430-as, melyek SIM kártyahelye az akku mögött bújik meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés