- Új 2 és 4 nm-es node-ot fejleszt a Samsung
- A GravaStar analóg klaviatúráira nem mondható, hogy konformisták volnának
- GeForce RTX 5050 kártyák az MSI portfóliójából
- Megérkezett a Phanteks új mikrotornya, akár kábeleket rejtő alaplapokhoz is
- Jövőre veti be az FSR 4-et a Sony a PlayStation 5 Pro konzolon
- Videós, mozgóképes topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen processzort vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- OLED TV topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
-
PROHARDVER!
WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
The DJ
addikt
Az első oldal esetében már csak a képek optimalizálása van hátra. Nyisd le a javaslatot, nézd meg melyik képek a problémásak és töltsd le őket a gépedre. Aztán használd a compresspng.com vagy a compressjpg.com oldalt, attól függően, hogy jpg vagy png-e a forráskép. Ezek újratömörítik a képet és az eredeti minőség megtartása mellett kapni fogsz egy sokkal kisebb méretű fájlt végeredményként. Nem ritka, hogy olykor 50-60%-os csökkenést is el lehet érni a használatukkal. Ha minden képpel kész vagy akkor pedig írd felül az eredeti fájlokat a tömörítettekkel (arra ügyelj, hogy a fájlnév és kiterjesztés megegyezzen). Ezután futtasd újra a PageSpeed-et és ismét emelkedni fog az érték, a képekre vonatkozó felhívás pedig el fog tűnni. 100/100-as eredmény valószínűleg nem lesz, de ez nem is probléma, mert a 90+os érték már magában egy nagyon szép eredmény.
A második oldalnál szintén ezeket a lépéseket hajtsd végre a képek optimalizálására. A browser caching, minify JS/CSS pedig valószínűleg olyan fájlokra vonatkozik, amik külső URL-ről kerülnek betöltésre, ezért nem tud velük mit kezdeni a W3TC. Ezeknél is le kéne nyitni a javaslatot és megnézni, hogy mik is a problémás elemek. Esetleg be is másolhatod őket ide. De szinte biztos, hogy külső URL-ről származó fájlok lesznek. Ilyen esetben két dolgot tehetsz: vagy hagyod így, vagy megkeresed a plugint vagy hivatkozást és módosítod úgy, hogy az a bizonyos fájl a te tárhelyedről töltődjön le. Ehhez le kell töltened a szóban forgó CSS vagy JS fájlt, megkeresni a pluginben a hivatkozást és átírni az URL-t. Ez már haladó szint, de még végrehajtható komolyabb hozzáértés nélkül is. Az egyetlen hátulütője az az, hogy ha frissíted a plugint, akkor a módosításaid is el fognak veszni.
(#272) vérfolt: Facebook komment plugin: EZT használtam legutóbb, de EZ se rossz.
A random post megjelenítésére nem hiszem, hogy van plugin, de a neten csomó megoldás van már erre. Például: [link]
Itt az oldal közepén John Doe válasza tűnik a legszimpatikusabbnak. A sablonod functions.php fájljához kell hozzáadni néhány sort, aztán ha minden igaz a "domained.com/random" URL mindig egy random posztot fog megjeleníteni.
-
miroon
aktív tag
már megint én
Két bővítmény kellene nekem, egy olyan,hogy lehessen kommentelni facebook profillal a bejegyzések alatt, keresgéltem de nem igazán találtam olyat ami tökéletesen működne.
Illetve egy olyan,ami random dobna egy posztot. Van egy Random menü,és ha rámész mindig random adna egy posztot az oldalról. Találtam ilyet is,de csak olyat ami egy widgetet ad.
-
sz.j
nagyúr
Tovább javultak az eredmények, de még lehetne finomítani
- egyik oldal: 92/100, illetve 98/100 (mobil, asztali)
- másik oldal 74/100, illetve 90/100 (mobil, asztali)Köszi a segítséget.
-
The DJ
addikt
Ennél nincs jobb.
-
The DJ
addikt
Az első reakcióm: "Úristen, ez a fordítás"
Mindent angolul használok, a PageSpeed-et is, de ez a magyarítás eléggé sántít.
Tehát akkor a tippek a javításra:
1, A Browser Cache helyes beállítása: "Performance / Browser cache".
A következők legyenek bepipálva minden szekcióban:
- Set Last-Modified header
- Set expires header
- Set cache control header
- Set entity tag (eTag)
- Enable HTTP (gzip) compression2, Képek optimalizálása: Telepítsd fel a WP-Smush.it nevű bővítményt és az összes feltöltött képet tömöríttesd újra vele vele. Ha jól emlékszem a Médiatáron belül jelenik meg egy új menüpont (Bulk Smush-it) ahol ezt megteheted majd. Ez újrakonvertálja a feltöltött összes képet, így csökken a fájlméret, míg a minőség megmarad. Ha ezek után is problémázik a PageSpeed akkor magadnak kell újratömöríteni azokat a képeket, amiket említ. Erre is vannak nagyon okos és ügyes segédprogramok/oldalak.
3, Javascript és CSS tömörítése: Ezt elvileg el kellene végeznie a W3TC-nek. Tömöríti és össze is fűzi az összes stílusfájlt egy nagy CSS fájlba és ugyanez vonatkozik a Javascript fájlokra is. Elvileg meg kellene jelenítenie ha lenyitod, hogy itt mely fájlokkal is van gondja. Lehet, hogy egy plugin külső URL-ről húz be valamit és azzal nem tud mit kezdeni a W3TC.
Az összes ilyen javaslat eltüntethető egy kivétellel, az pedig az első felkiáltójeles probléma (A megjelenítést gátló Javascript és CSS kizárása). A végén maradni fog egy nagy összefűzött és tömörített JS fájl (ezt a W3TC generálja) és egyelőre azzal nem sok mindent lehet kezdeni. De ha csak ez marad akkor az már szuper eredmény és 90+-os értékeket kell kapnod az oldalra.
-
miroon
aktív tag
Egy újabb kérdés
keresőoptimalizáláshoz milyen plugint érdemes használni?
-
sz.j
nagyúr
Itt egy kép az egyik oldal eredményéről.
-
The DJ
addikt
A betűtípust kellene módosítanod. Ha van a téma beállításaiban erre mód akkor ott a legegyszerűbb, ha nincs, akkor pedig CSS-ben kell turkálni. Bár ha csak slidereknél áll fenn ez a dolog akkor lehet, hogy csak valamelyik bővítmény a ludas és ott kellene nézelődni. Látatlanban ennél többet nem tudok mondani. Az biztos, hogy olyan font van beállítva elsődlegesnek, ami nem támogatja rendesen az ékezetes karaktereket és ez okozza a galibát.
-
OhAi27
tag
hello!
medicaldoctor theme-t hasznalok epp, viszont az a problemam vele, hogy az Ő betűket maskepp jeleniti meg olyan szitukban ahol nem 'sima' bejegyzes van. Tehat pl. slideren stb.
Ime egy kep rola:
mi lehet a baj? mit kellene atallaitanom es mire?
elore is koszi a valaszokat!
-
sz.j
nagyúr
Próbálgattam a W3TC-t és eddig ezeket sikerült elérni.
Az egyik wp oldalnál a Mobil 69/100-ról csak 71/100-ra, a Desktop-nál 82/100-ról 85/100-ra változott.
A másik wp-s oldalnál a Mobil 66/100-ról 87/100-ra, a Desktop-nál 78/100-ról 93/100-ra változott.Viszont ami nagyon visszafogja az egészet az a gyorsítótárazás, pontosabban a képek lejárati idejének hiánya ....
Ezt hol és hogy lehet megadni? -
The DJ
addikt
A Minify beállításai így nézzenek ki:
- Enable (pipa)
- Minify mode: Auto
- Minify cache method: Disk
- HTML minifyer: Default
- Js Minifier: JsMin (Default)
- CSS minifier: DefaultTehát lényegében semmit nem kell itt állítani, csak engedélyezed, a többi marad alapértéken és kész is.
Az "Async load" a Minify mélyebb beállításai között található meg. Ehhez meg kell nyitnod a "Performance / Minify" oldalt (tehát elnavigálunk a "General Settings"-ről, ahol csak ki-be lehet kapcsolni a funkciókat).
Ha megtaláltad, akkor itt bekapcsolhatod a "HTML & XML minify"-t és alatta az "Inline CSS/JS minify"-t is a "Line break removal"-al egyetemben.
Alatta kicsivel a "JS minify settings" résznél lesz az "Embed type" lenyíló. Ott találod a "Non-blocking using JS"-t. Ez arra szolgál, hogy a javascript fájlok betöltése ne lassítsa az oldalad megjelenítését, ergo nem kell rájuk várni, hanem párhuzamosan tölti le őket a böngésző. Az Async vagy defer is megfelelő lehet, de bizonyos helyzetekben problémákat okozhat, ezért én jobban kedvelem a sima JS alapú megoldást.
Azért is nehéz jó leírást készíteni, mert minden oldal más, minden oldalnak más paraméterek az optimálisak. Ami egyik helyen tökéletesen működik az a másik oldal esetében problémákat okozhat vagy akár össze is boríthatja az egészet. Volt olyan, hogy az object cache bekapcsolása után be sem töltött az oldal többé. Vagy ahol a JS minify összeborította a javascripteket. Ugyanígy az async esetében is. Nem a megfelelő sorrendben töltötte le a böngésző a scripteket és ez galibákat okozott. Kísérletezni kell és megtalálni az oldaladhoz legjobban passzoló beállításokat. Én azért igyekszem majd a cikkemben olyan tippeket adni amik szinte mindenütt működni fognak és relatíve biztonságosak. Ilyen a page cache, a minify, a browser cache és esetlegesen a CDN is.
-
sz.j
nagyúr
Rögtön lenne kérdésem is a W3TC-el kapcsolatban.
A javasolt Async load (Non blocking using JS) hol található (mert én nem találom ...
) ?
A másik kérdésem, hogy a Minify-nél mit mire kell állítani a minél jobb eredményekhez, mert pl. a
- Minify Mode-nál Auto ill. Manual
- Minify cache method-nál egy csomó állítási lehetőség van
- HTML minifier-nél Default és HTML Tidy
- JS minifier-nél JSMin (Default), YUI Compressor, Close Compiler
- CSS minifier-nél Default, YUI Compressor, CSS Tidy
közül lehet a beállítási lehetőségek között "válogatni"?Ui.
Ha ezt a cikket megírod, akkor véleményem szerint nem csak itt a fórumon hanem egész országban megalapozhatod a WP-s hírneved és ezzel együtt akár növelheted is az ügyfeleid számát.
Úgy hogy rajta, mielőbb írd csak meg! -
The DJ
addikt
Nem hiszem, hogy létezik ilyen. Sajnos ide is elengedhetetlen az angol nyelv ismerete és a kísérletező kedv. Ha rákeresel, akkor temérdek angol cikk van az optimális beállításokról, ezek legtöbbje képekkel illusztrálva.
Viszont már jó ideje tervezem, hogy írok logoutra egy cikket a Wordpress optimalizálásáról, aminek alapköve a W3TC is, már csak rá kéne vennem magam és időt kellene szakítani rá. Elég alapos és részletes cikknek ígérkezik, ami taglalni fogja hogy hogyan lehet elérni azt, hogy a Wordpress oldalad villámgyors legyen és akár 100/100-as Google Pagespeed értéket is elérhessen. Mostanában csomó ilyen munkát vállaltam és egészen szakértője lettem ennek a területnek. Ha sikerül megszülni a cikket akkor majd linkelem ide is.
-
The DJ
addikt
A W3 Total Cache-et kell jól beállítani, a többi plugin a nyomába se érhet.
Amit be kell kapcsolnod:
- Page cache
- Database cache
- HTML, CSS, JS Minify (ne csak combine!)
- Async load (Non blocking using JS)
- Browser cacheAztán frissítesz egyet-kettőt, kattintgatsz, hogy létrejöjjön a cache és sokkal gyorsabb lesz az oldalad. Nekem sikerült korrekt beállításokkal elérnem, hogy egy pluginekkel teletömött WP oldal ugyanolyan sebességgel száguldjon, mint egy sima statikus HTML. Persze ehhez sok finomhangolás szükséges és a W3TC teljes ismerete. Az egyik leghasznosabb plugin WP alá és minden telepítés mellé kötelezővé tenném.
-
sz.j
nagyúr
Mivel az a Wordpress oldal, amin ugyanaz a tartalom van (sött talán még kevesebb is) mint a HTML-el készült oldalon, lényegesen lassabban tölt be, ezért felraktam a W3 Total Cache plugin-t. Ez valamelyest gyorsította a böngészőkbe való betöltést, de nem túl lényegesen .....
Kérdésem az lenne, hogy ezzel vagy bármi másik progival, hogy lehet a Wp-t a böngészőkben gyorsítótárazni?
Ui.
@ The DJ
Érdekes mód nálam sem jelenik meg a kiemelt kép, csak a helye, pedig a sablon tudja ........
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xiaomi Redmi 13128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- Csere-Beszámítás! MSI Gaming X RTX 4060Ti 16GB GDRR6 Videokártya!
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest