Hirdetés

Aktív témák

  • Az-X

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #2720 üzenetére

    Azt hiszem picit félre értettél, vagy rosszul fogalmaztam :)

    A win tűzfal külső támadások elleni védelme nem izgat igazán. Arra ott a Routerem.

    A komoly infókat értsd úgy, hogy nincs olyan rendszer amit ne lehetne feltörni. Olyan viszont van amit nem éri meg. Nyilván egy egyszerű otthoni... az esetemben pl egy ASUS WL500gP tűzfalát amin netalán szándékosan nyitva is van pár portocska játéknak, programoknak... nem túl nehéz dolog feltörni. Aki gyakorlott ebben a kérdésben az hamar megoldja. Kérdés, hogy érdemes e ezzel törődnie pár családi fotó miatt. A 20 dolcsis kérdés jogos, de egy átlagos user 18-22h között netezik, ez meg nem igazán ér meg 20 dolcsit sem :D De erről mindjárt írok még.

    Amúgy most foglalkoztam picit a routerrel komolyabban, találtam DDWRT-s firmware-t ami tud VPN szerver és kliens funkciókat is. Mivel üzemeltetek weboldalakat így felmerült bennem a dolog, hogy mi lenne ha VPN-en jönne a net a saját szerveremen keresztül. Amin természetesen egy elég jól bekonfigolt tűzfal van. Persze hamar elvetettem a kérdést... az első, hogy minek mert ha nagyon akarnak akkor ebbe is belejönnek. A másik alig van nyitva valami a szerverem tűzfalán mégis megesett egyszer, hogy pár perc leforgása alatt minden weboldalunk leállt és kis zombi lett a szerverből :D Szó szerint 20 dolcsis eset. Persze azonnal visszamásoltuk az előző napi mentést egy tükörről de akkor is kellemetlen :( De végül ami betett, hogy a UPC bekötötte a 120/10-es netet, ennyivel meg nem fogom megterhelni a szervert :D

    No de sulyosan off kezd lenni a téma :)

    A win tűzfal kártékonyságának kifejtését olvashatod a másik hozzászólásomban.

    :)

Aktív témák