Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz WiZARD #14048 üzenetére

    Solar ellen az szól hogy:
    - nem fokozat szabályzós és fullkakaón a D5nek is van hangja
    - mivel fullgázon megy iyg habosíthatja a vizet
    - mivel full gázon megy igy melexik és fűti a vized
    - mivel fullgázon megy igy nem a legjobb a hatásfóka, tapasztalatok szerint a vario 2es fokozat környékén adja a legjobb nyomás/áramlás tényzőt ami kb -3°C ot jelent

    ész ventura: nevezzél kötözködős köcsinek de mindenki ezt irja kifogásnak :DDD Node "jófej" vagyok:

    1,). Gépben összerakod rendesen ahogy lesz ( nem kint asztalon mert mozgatásnál kilazíthatsz véletlen valamit... ) AT-s táppal egyértelmű, ATX-et meg ZÖLD FEKETE csatlakoztatással alaplap nélkül is be tudod kapcsolni igy max kicsit szárítani kell a cuccokat, de 0 a rizikó :))
    2,) Sima vizet SOHA... max átmosni a rendszert... miért ne? mert:
    - mert ki fog alakulni az élet a finom langyos vízecskében
    - mert vizköves lesz a cucc illetve az egyéb vizes trutyik sem jók ha bekerülnek a rendszerbe
    - mert korrozióhoz vezethet a sima víz használata
    Használj nagytisztaságú gyógyszertári desztvizet + fagyálót / szeszt / korroziógátlót ( ajánlottságuk kb ugyan ott van )
    3,) Háááát tól függ :) mindenhol lehet kicsit spórolni... használtat venni... házilag barkácsolni ezt azt itt kb egy lista mi mennyi:
    - DDC szivatyú 9-12k ( D5 vario ~21k újonan )
    - XSPC delta V2 9k vagy Enzotech vagy D-TEK fuzion ( ucsó kettő olyan 14+ os kategória )
    - tartály ...háát... házilag sziloplaszt meg flakon az ócsóért van de lehet olyan 5kért venni itt apróban ha jólemléxem amúgy meg egy 9-14k tipustól mérettől függ
    - S3 triót ne akard vizezni :D sztem blokk senem van rá :DDD
    - radi is használt ~8k tripla, vacsiúj tripla extrém olyan 14-15k MORA és NOVA amik 9 ventisek azok 21-24k de az csak extrémeknek :))
    - csipszet Toddytól ha minden igaz egy 17,4k de van mosfet blokk is a csomagban vagy vesze gyárit ami 20k de inkább 24k
    - ha már lúd akkor a csövek is minimum 10es belsőt kapjanak ClearFlex cső métere 700huf volt 4-5hónapja ( 10/15 a cső )
    - csatik Toddy-nál 300huf/db házi gyártmány :) amúgy olyan 450-500huf a gyári
    - RAM blokkok vannak eladóak Fuzik-nál apróban keress rá asszem 7,5k/db és egy db két ramot hűt, nemmelesleg az egyik legjobb megoldás sztem de nézd meg :)
    - AC ventik ~1k @ Nyugdías 1000rpm csendes :K
    Szokás még hűteni a vinyókat ami egyben ah olyat veszel az csendesíti is ( SilentBox ). Ha keretet hűtöd az arpók között szintén Fuzik 3,5k ha a az elektronikát az is van apróban az affem 5k bár nem tom mennyire jó az, illetve a SilentBox-ok vacsiújan vannak ált az olyan ( vinyószámtól függően ) 12-24k között mozog. Tápot annyira még nem szokás ráadásul csillagászati ára van egy gyárilag hütis tápnak.

    4,) Jóesetben annak sem sok... azzt is lehet hátilag meg gyárilag is dobozolni azt kicsit hangszigetelni, érdemes szivacsra rakni vagy gumi csíkokra függeszteni. Illetve van még a ventik hangja de az halk mint fentebb mondtam illetve 9es radik esetén lehet passzívval is próbálkozni ( no venti = passzív )

    5,) ~15-20-25°C de ezt a rendszer mérete és kialakítása szabja meg, de szignifikánsan ( milyen szavakat tok WOW :Y ) kisebb mint levegővel... no és csendesebb ;)

    Tothgera30: Elnézve... :P újonc vagy... majd belejösz :DDD Nemmelesleg az én válaszom smafu... :( :O :P

    ui.: sorry a kisregényért ;) Grafomán vagyok... ;] és most nem fogok heJesSírást ellenőrizni bleee

Aktív témák