Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tjsz

    senior tag

    válasz vargalex #34465 üzenetére

    Sziasztok!

    Ahogy írtam, a lan interface gateway lett átállítva (nincs a net-re kötve közvetlenül), elvileg semmi más.
    Szerencsére volt config mentésem és mivel a kíváncsiság vezérelt, ezért el kezdtem átnézni, hogy melyik config file módosult az eredeti mentéshez képest. 2 ilyen file volt:

    /etc/config/network: mivel a lan interface gateway változtatva lett

    A másik pedig: /etc/config/hd-idle.

    Ez volt a mentésben:

    config hd-idle
    option idle_time_unit 'minutes'
    option disk 'sdb'
    option enabled '1'
    option idle_time_interval '5'

    És ez volt a router-en:

    config hd-idle
    option idle_time_unit 'minutes'
    option disk 'sdb'
    option idle_time_interval '5'
    option enabled '1'
    option enable_debug '1'

    Látható, hogy egyetlen sor a difi: option enable_debug '1'. Hopp, leesett a tantusz: nem olyan régen kértem segítségeteket, hogy hogyan lehetne látni azt, miszerint a hdd leáll (hd-idle miatt). Erre nekem azért volt/van szükségem, mivel a WDR3600-osomra 2 hdd van kötve, ebből az egyiket csak torrent-re, a másikat pedig - egyelőre - csak az itthoni gépeim mentésére használom, aminek nem kellene mindig mennie. Mivel nem kaptam választ, miszerint hogyan lehetne látni, hogy adott hdd leállt-e vagy sem, ezért bekapcsoltam a debug-ot (hátha látok valami infót a system log-ban). Egészen tegnapig ez nem volt probléma, mivel a router nem volt újraindítva.

    Nyomozásomat folytattam: abban az esetben ha a hd-idle nincs engedélyezve, de a debug-jánál véletlenül ott van a pipa, akkor is ugyanez a hibajelenség. Ebben az esetben ez a config file tartalma:

    config hd-idle
    option idle_time_unit 'minutes'
    option disk 'sdb'
    option idle_time_interval '5'
    option enable_debug '1'

    Szóval a hd-idle debug opció tud izgalmakat okozni......

    Üdv: Szabi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák