Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Kulbi #77602 üzenetére

    A tévén a hangbeállításoknál lesz olyan opció, hogy további beállítások, majd audioformátum.
    Minden alkalommal el kell látogatni ide, ha nem ugyanaz a hangkodek megy éppen.

    Viszont ez a felállás amiatt nem fog működni, mert a lejátszód a TV Edid információit veszi át HDMI-n keresztül, ami meg csak sztereó hangot fog eredményezni. Én is szórakoztam ezzel egy időben, még egy PC-t se tudtam rávenni, hogy passthrough módon küldje ki HDMI-n a hangsávot, mindig csak sztereó hangot kaptam (mivel a tévének csak két hangszórója van). Ez PC-nél megkerülhető lenne Edid szerkesztéssel, csak kellene hozzá egy 6 csatornás Edid minta is, amivel felül lehet írni a TV által szolgáltatott paramétereket. Na ilyenem nem volt, de ha meg már lenne HDMI-s AVR-em, akkor meg az egész projekt okafogyottá válna, szóval mindegy is.

    Elméletileg a Tv viszont tudja továbbítani a beérkező hangsávot passthrough módon.

    Praktikus megoldás, hogy a lejátszót közvetlenül kötöd össze a hangrendszerrel. Már ha mindkettőn van digitális csatlakozás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák