Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batmanéhes

    tag

    A legjobb közérzetű és leglaposabb hasú mindig akkor voltam, mikor steaket ettem. Bevág az ember egy 40 dekás szeletet minimális salátával meg kis ecetes gombával és minden szép.

    Mindazonáltal volt már, hogy 3-4 napig szó szerint bélszínen (bélszín, hátszín, tatár, ribeye, t-bone, érlelt és nem vegyesen) éltem, és már nagyon nem kívántam. A legomlósabb, éttermi minőségű, medium rare márványos húst sem. Nagyon egyszerű kipróbálni, vesz az ember egy két kilós csík bélszínt és megpróbálja megenni mielőtt rárohad. Tekintsünk el nagyvonalúan a nagyságrendileg 10-14 ezer forintos ártól most.

    Ha kombinálom, és feldobom valami méretes darált pogácsákkal (anyagában fűszerezve, valamennyi tojással esetleg - bár egyben marad minden nélkül is), akkor sem tartana sokáig a lelkesedés. Például nagyon finom lett a street kitchenes svéd húsgolyó (ez kenyérrel van recept szerint...) alapanyagából meg némi plusz fehérborsból-chiliből csinált méretes, 2 centis pogácsák, 6 percig, forgatva sütve. Régen sokszor ettem ilyet, az adott helyen "bifteki" volt a hivatalos neve. A harmadik napon annak is kelletlenül fog neki az ember, pedig még fetával töltött is volt. Abban nem volt kenyér, még rosszabb, mert tömörebb, szárazabb. Kis vaj a sütés végénél sokat javít rajta.

    Ami még eszembe jut a tatár beefsteak meg a carpaccio, de előbbit merje megvenni az ember idehaza, az utóbbi meg elég kevéske magában. És az is nyers, nem fagyasztva biztonságos minőségben nehéz lesz szerintem. Meg mégiscsak 6 ezer pénz kilója.

    Az evolúciófilozófiai eszmecserét annyival színesíteném, hogy én eddig azt gondoltam, hogy a növények azért növesztenek termést a magok köré, hogy azt az állatok megegyék és messzi onnan kiszarják magostul.

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #26 üzenetére

    Hát, ez már kicsit hitéleti érvrendszer nekem, ennyire nem egyszerűek ezek a mechanizmusok szerintem.

    Más: én továbbra is egy példa (ötlet) étrendet várok, mert némileg bajban vagyok. Mostanáig a következő protokollokat vezettem be, hogy valahonnan el tudjuk kezdeni a beszélgetést:

    0. Reggeli torna négyütemű fekvők.

    1. Reggel 1,5dl erős kávé, nagyjából 4 deka vaj felolvasztva benne (ez egy emberes kocka), és egy lapos kiskanál méz. Erről azt írták, hogy jól telít, és az ember el van vele délig. Valóban, nagyon örülök hogy erre rátaláltam. Teljesen OK

    2. Délig nem eszem, de mostanában iszom egy vagy egy fél citrom levét fél liter vízzel. Vizet iszom egész nap bármikor kívánom.

    3. Délben vagy utána elmegyek egy fél óra bringázásra, közelítőleg állandó, emberes tempóban, épp olyan terhelésen, ami még nem fáj.

    4. Ez után igyekszem még kivárni, és 2-3 körül enni. No krumpli, no pékáru, no tészta. Megy a fejvakarás. Eszem (az eddig kapott infók alapján):

    házi kolbászt,
    házi lógatott parasztsonkát (sósat),
    házi érett zsírszalonnát,
    jobb szalámiból (rákóczi / téli) rágok,
    vettem egy "vállalható" összetételű pulykamellsonka rudat,
    sütök valami vörös húst,
    szeletelt jobbféle bacont nyersen,
    globus magyaros / tavaszi / csípős vagdaltot,
    9x% hústartalmú virslit,
    ruszlit,
    halat - bár ebből mostanában elenyésző mennyiséget, de majd megyünk mi még ikeába.

    Ezek mondjuk a húsok. E mellé eszem nagy mennyiségű savanyút:

    csalamádé
    cékla
    sós kovi ubi
    néha csípős almapaprika
    savanyított fokhagyma

    És ahogy kedvem tartja lilahagymát és jópár gerezd fokhagymát.

    Ezek mellé valamennyi sajtot is:

    némi emmentáli vagy
    némi camambert és
    sok mozzarella, mert nagyon jól telít és aránylag olcsó - ez nagyon jó este is.

    Ha épp olyan kedvem van, akkor 2-3 tükörtojás.

    Ha nem vezetek, akkor egy pohár bor.

    5. Este nagyjából hasonlóan alakul a dolog, egy zöldalma vagy egy narancs szokott néha befigyelni délután, de már a narancstól is lelkifurdalásom van, Hát a faszom amúgy. De oké, ez van.

    Este mozzarella szinte biztos, meg a fentiek ami épp van. Olajos magokat nem ettem mostanában, de nem állnék ellent.

    Ezeken felül bűnöztem múltkor a csirkemellhez alig párolt brokkolit szója szósszal, meg rizstésztát. Görög salátát csinálunk (pari, ubi, lilahagyma, oliva, feta, oregánó, szűz oliva) néha, de 1-1 paradicsomot megeszek kajához is.

    6. Esti / éjszakai torna négyütemű fekvők.

    Teljesen jól vagyok, mondjuk eddig is teljesen jól voltam, összevissza zabálással is csettintett a doki a vérképemre. Az egyetlen különbség a testem tornázás miatti, látható de nem drasztikus alakulása, meg az, hogy akkorát szarok mint egy ovis.

    Én ennyit tudtam kiszűrni az eddig elhangzottakból. Kérlek reflektálj, legfőképpen a 'mit lehetne még enni hogyan' irány érdekel.

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #28 üzenetére

    Makréla és hering hogyan? Konzerv? Mert pultból én még nem mertem megvenni látvány alapján, persze lehet mi lakunk rossz helyen. Fagyasztottat se nagyon szoktam látni, bár belezett makréla még csak-csak.

    Sajtkrémre mondasz konkrétat? Azért ott elég nagy a szórás radioaktív hulladéktól kezdődően mindenfelé.

    Megyek is, ha zöldséglevest szabad akkor összekaparok egy Laura féle minestronét csicseriborsóval.

    Mikor eszek keményítős dolgot?

    Mondjuk abban a Millis tejszínben is van valami épp aktuális ősellenség, de még mindig az a legjobb. Meg ha nekifutok akkor nagyon fogy és kiütésem lesz tőle. Ez a sok vaj kevés méz kombó nagyon kellemes a kávéba nekem.

    "Ami annak látszik, azt általában nem értjük jól, vagy rosszul közelítünk hozzá."

    Ezért bátorkodom fenntartással kezelni az éppen aktuális akármilyen eredményeket. Pláne hogy az evolúciós kiindulópontok már teljesen össze lettek kavarva a nemesítéssel, ami vagy növelt bizonyos káros anyagokat, vagy csökkentett, mindezt véletlenszerűen, mert évtizedes hatásokat nem mértek soha. A jó vagy rossz az épp az aktuális látási távolság, összességében ezek a folyamatok még messze nem értékelhetők. Ez gátol azt, ami cserébe akármit vált ki, ami máshogy hat valami negyedik dologra, ami vagy valami vagy megy valahová.

    Próbálok abból kiindulni, hogy ami nem okoz komoly gondokat (márpedig úgy gondolom minden ételre van legalább egy szignifikánsan felülreprezentált - értsd abból sokat evő - népcsoport), abból a hétköznapi mennyiséggel a szervezet rutinfeladatként megbírkózik. Olaszok kihaltak? Nem? Akkor paradicsom pipa.

  • batmanéhes

    tag

    válasz Cathfaern #33 üzenetére

    Nem egyedi eset, ha változott a kiválasztási képessége, akkor összhangban van az itt elhangzottakkal.

    Asszem el kell vonulnom egy vérképre.

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #37 üzenetére

    Ha jól értem innentől kezdve minden cukor megöl, mert mindenben legalább 50% a fruktóz (mézben ~40%). Kukoricaszirup (nem HF)?

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    Voltam még akkor vérvételen, a húgysav az a felső határnál, amúgy minden oké. Ilyen nevű dolgot nem látok, amit írtál. Mindenesetre a szardíniát meg pár karcosan purinos ételt kihúztam a listáról.

    Miért jobb a rommá vegyszerezett kókuszolaj, mint az oliva meg a gyisznyózsír?

    Ahogy olvasom az omega-3 bevitel önmagában nem elég, hanem a 6:3 nagyobb aránya lenne a cél (ezt említetted te is, csak nem ebben a formában - vagy csak nekem nem esett így le). Azt is írták, hogy versenyeznek, azaz ha sok 6-ost eszel akkor (majdnem) mindegy mennyi 3-ast. Eddig dörzsöltem a kezem, hogy hurrá majonézes zsírszalonna, erre tessék, nem ehetek vénuszt.

    Innen ugrottam arra, hogy mindenféle diókban nagyon rossz az arány. Oké, moderáltabb a mennyiség, de akkor is. Meg a másik szép, hogy ha a konzerv hal olajban (és nem sós lében) van, akkor dettó 0 pontos.

    Omega-3 kérdésben ahogy nézem nem elég a lazac, ahogy marhahúsnál is gyakorlatilag különböző terméket kapunk legeltetve meg iparilag magon nevelve. Szóval lazacból is inkább a vad (alaszkai?) lazac lenne a jó. Omegázott tojás? Még mindig a makréla tűnik nyerőnek. Meg most olvasom a kövér porcsin, ez szerintem szokott nőni de nagyon alaposan irtottuk eddig.

    Más: rezisztens keményítő nem kéne? Nyers / hűtött krumpli vagy ilyesmi? Kutyák fűevése?

    Vannak itt még feltárandó dolgok, hogy olyan hülyére tanuljuk magunkat, mint az ősember.

    Amúgy csak kérdem, mi a különbség a fizikailag védett napraforgó mag meg a dió között? Azért az állatok (pl. madarak) jellemzően kibontják a legdurvábbakat (olajbogyó mag) is. Nekem ez a védekező mechanizmus logika nem áll össze továbbra sem teljesen. Én ha növény lennék azt akarnám, hogy elvigye a magot az állat (...útközben kiejtse valahonnan...), és nem gyilkolásznám meg a maggal, mert akkor evolúciós léptékben kihalok. De ezt továbbra is nagyon ingoványnak érzem.

    (kis színes, hogy ismerős vizslája megevett egy vadgesztenyét, és elég messzire elvitte. A műtőasztalig. Szerencse, hogy épp állatorvos volt a gazni és mikor kezdett szarul lenni akkor toltak neki egy uh-röntgen-kesztyű csatt-szike-varrást)

    Nézegettem, a Meggle 30% habtejszín zsírarányában olcsóbb a 35% Millinél. Teszkóban legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #43 üzenetére

    Én még csak nem is ugatom a témát, de nekem nem az jött le, hogy magától értetődő a hal (lazac) omega-3 tartalma. Nincs ráírva, és a haleledel összetétele nagyban befolyásolja.

    A rezisztens keményítőről ezt olvastam:

    when we eat resistant starch, it ends up in the large intestine, where the bacteria digest it and turn it into short-chain fatty acids (14).

    The most important of these short-chain fatty acids is butyrate (15).

    Butyrate is actually the preferred fuel of the cells that line the colon (16).

    Therefore, resistant starch both feeds the friendly bacteria and indirectly feeds the cells in the colon by increasing the amount of butyrate.

    Az én olvasatomban eddig nem volt elromolva (nálam), mert ettem ilyet. Most viszont nem sokat, ennek a várható negatív hatásait próbáltam felmérni. Én úgy gondolom egy fél nyers krumplitól naponta nagy bajom nem lehet.

    Rozé? Arról azt mondták régebben, hogy a legrosszabb a három közül.

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #45 üzenetére

    Pff, olvasgatom és van ahol azt írják a farmoltban több, mert (néhol...) adnak hozzá (valamilyen formában). A norvégok szerint az ő farmolt lazacukban (as of 2012) hasonló értékeket dobott a gép kutatáskor. Az IKEA-s lazac norvég. Teszkóst egyet találtam, de kicsit gyanús nekem sima lazac árban. Szóval kinézem, hogy ezek csak nagyon ficánkoltak vagy ilyesmi és azért lett vad.

    Azt is írták, hogy általában a legeltetett állatokban van még. Most próbáltam megnézni, de ahogy látom a bio tejek sem legeltetett tartásból vannak. Bár félhomályosan említik. Mindegy, magokkal meg néha hallal okés lesz ez az ALA EPA DHA.

    Halakkal sokféle vészharang kong, a nehézfémekkel, a műanyagreszelékkel meg fenntarthatósággal. Most legutóbb nagy oxigénhiányos területeket találtak többfelé, ami szintén nem hangzik jól.

    Már sokadszorra felejtem el: van valami rövid infód arról miért kéne reggel sokat és este keveset enni? Nekem totál egyértelműnek tűnik, hogy reggel nem terhelem le a testem mert "épp vadászok", délutánra-estére meg megvan a vad, megettem és az alvás nyugalmában több erőforrás meg vér jut az emésztésre.

  • batmanéhes

    tag

    válasz batmanéhes #46 üzenetére

    Amúgy 2 hónapon belül 102 --> 95kg. Ebben benne van reggel-este 10-10 négyütemű, meg napi fél óra bringa komolyabb terheléssel. Ezek elég szigorúan. De nem éhezek soha, és nem érzek negatív hatást. Aerob-anaerob is működik, pedig tényleg minimalizálva van a CH, szóval arról biztosan nem működhetek.

    ...És mivel nem akartam rövid időn belül kihízni a gatyáimat meg nem szeretem ha rámcuppan, az elmúlt években mindenből inkább a nagyobb méretet vettem. Most cseszhetem, mert lassan mintha apukám cuccaiban járnék. Zsírszalonna wörld problemz.

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #48 üzenetére

    Köszönöm és köszönöm az inspirációt. A "működik" meg a "nem szenvedek és nem ölök meg senkit diéta alatt" azért jelentős minőségbeli különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    A sok off után remélem nem baj: a kaviártól indulva összehasonlítottam EPA DHA adatokat, csak hirtelen. Kérem fenntartással kezelni, mert némileg random számokat dobnak a különböző források, minden szám ellenőrzésre szorul.

    Jóár makréla (oké, füstölt, szálkás, amúgy fini) = 9mg / huf
    Jóár kaviár (fekete v. piros) = 6,9mg / huf
    Nem value hering (oké, paris, repceolaj stb., mustáros olcsóbb x0,8) = 6,7mg / huf
    Contimax ruszli = 11mg / huf
    IKEA lazac = 4,1mg / huf
    IKEA üveges hering = ?, valaki megnézhetné mennyi a hal tömeg a 250g-ból
    Feketekagyló (ez néha van friss, nem fagyasztott belga is) = 4,1mg / huf
    Vadlazac (nem értem, a sima 6000 / kg) = 7,3mg / huf

    Ezek haltömegre vetített adatok (good guy Teszkó a haltömegre írja a / kg árat). Rozmárhoz műkedvelőként betérni öngyilkosság.

    Érdekességképp 250-500 mg lenne a minimum napi javasolt mennyiség, ami végeredményben nem vészes, nagyságrendileg 100 forint naponta.

    Más: olvasgattam a preferred fuelről egy szép vitát, kiderült hogy népes társasága van azoknak, akik az etilalkoholt tekintik a preferált sejtüzemanyagnak. Haladunk, remélem eljutunk valami keménydrog-diétához lassacskán.

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    válasz batmanéhes #51 üzenetére

    Jut eszembe a Rozmárnál a bolti ár mindig webshop -10%, szóval 8-as értékkel van a vadlazac vö. IKEA lazac 4... Az 500mg / nap esetén 60 forint naponta. De ha jól értettem a konszenzus inkább a 250 mg, azaz 30 forint. Ez ~ a sajtos kifli ára.

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #53 üzenetére

    Persze, ezeket addig volt könnyű csinálni, míg be nem érett a cseresznye. Másik fronton meg nagymama csinált rakott krumplit, jaj. Ezen is elfilozofáltam, hogy hűtőtt főtt krumplit javallanak nyers helyett, de az a hűtött az ugye 37 fokossá válik... Mindegy, mert miközben bezabáltam a hűtős rakott krumplit direkt másra gondoltam. Akit érdekel jó tipp lehet a kínai krumplisaláta, ami mondjuk feleségem tetszését nem nyerte el, de nekem bejön. Ezt még korábban próbáltam ki, csak most esett le. Gondolom nem nagy baj, hogy jól ki van mosva belőle a keményítő. Érdekes lenne, hogy a C-vitaminból mennyi mosódik ki. Ahogy olvastam egy méretes krumpli amúgy RDA 100% körül lenne.

    Meg se merem nézni miből van a srácok halrudacskája. Most még említették, hogy mivel kétszer sült maxi karcinogén. Majd megpróbálunk mindenképp átállni sütőre, esetleg kicsit lefújkálni a végén olivával (van ilyen szórófejes megoldásban). Egyik gyerek bármit bárhogyan, másik nagyon megválogatja...

    Ezen az írásban linkelt oldalon pedzegetik a csont alaplevet, mint izotóniás kiegészítőt. Ahogy olvasom nem is alaplé, hanem egy elég erős zöldségmentes csontfőzet, 12-48 óráig főzi az író. Gondolom nem lenne nagy dráma zöldséggel főzni, jó sok velőscsonttal, és/vagy orjával. És utána nem megenni a zöldséget persze.

    (Ja, most esett le eddig emlegetted a kocsonyát. Oké...)

    Említetted a kötőszövetet, de nem teljesen értettem a kémiát. Ha jól sejtem annyi a terv, hogy az is hasznos és egye az ember nyugodtan. Ennek okán vettem hétvégén marha lábszárat, és tegnap estig izgultam, hogy le fogom-e tudni darálni hamburgerpogácsának. Legutóbb ezektől teljesen eltömődött a daráló, nagy lukakon is. Ezt elkerülendő elég alaposan, keresztben centis csíkokra vágtam, és - mivel faggyút a boltban nem kaptam - ment hozzá egy jó adag hasaalja szalonna. Szuperül átment a darálón, elég lett volna egyszer is ledarálni, végül az irányba állítás miatt kétszer ment át. Ma délben kiderül mi lett belőle.

    Megemlítettek egy érdekes dolgot: a darált húst érdemes kerülni, mert túl gyorsan szívódnak fel belőle az összetevők és ez sokaknál kellemetlen tüneteket okozhat. Ezért is jobb lett volna egyszer darálni, de ez így még mindig messze nem olyan trutyi (borsószem méretű darabok), mint amit látványhamburgereseknél kap az ember (legutóbb Bodega émelygőse).

    Előzőhöz kis kiegészítés, ami lemaradt: a kaviár ahogy írtam kb. normál lazac árban van, viszont brutál ásványtartalma van, szóval érdemes lehet beilleszteni. Tehát hogy egyik karácsonykor lazac, másik karácsonykor legkisebb dobozos kaviár.

    Most úgy néz ki találtunk ismerőst, akinek legelnek a tyúkjai, és van tojása. Az is valami. Majd egyszer lesznek lenmagon tartott csirkéink. Ahogy értem amúgy ilyesmi van boltban is, de lényeges a pontos megfogalmazás (a nem ketreces még nem jelent önmagában jót stb.). Arról sajnos nem láttam infót, hogy a sütés nagyobb hője (tükörtojás vs. lágy) károsít-e. Mindenesetre úgy tűnik 2-3 tojás csak nagy szerencsével fedez jelentős arányban DHA-t. Meg változatos 3-6 arányokat is mutat a google.

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    válasz erdoke #56 üzenetére

    Tejet én se tolok, arra meg a minap döbbentem rá, hogy majdnem minden sajt 1 : 1 fehérje : zsír (azt hittem az érlelt sajtokban - pl emmentáli - jobb az arány zsír felé)... Szóval most én is ugrottam a mascarponéra, mert érzésre nálam nem jó a zsír-fehérje arány. Egyelőre sajtkrém alapnak használom, aztán majd ráfejlesztek még. Tejszíntől továbbra is pattanásos leszek.

    Érlelt sajtokra mondasz konkrétat? Ez camembert, vagy más is? Ahogy nézem a camembert meg a mascarpone az, ami arányaiban lényegesen zsírosabb. Camembert (rendeset) mondjuk mindig veszek... ...ha van a közeli lejáratú cuccok között.

    Tojás mostanában kimarad, pedig az is jó arány lenne.

    Érdekes amúgy, néztem ezt a legeltetés témát, régi biotejről rémlik ahogy írták a legeltetést meg a virágos rétet. A Naszálytejen mostanra már nincs ilyen, csak hogy a takarmány bio és non-gmo.

    Húsokból kétféle osztrák grillkolbászt meg kétféle nagy alakú szalámit találtam a teszkóban (disznó és pulyka), amik a többihez képest vállalható összetételűek (9x% hús stb). Utólag kiderült, hogy a Táfelspicc csapat már lezongozázta nagyjából ugyanezt a kolbászkákkal. Ahogy most nézem a Tóalmási kolbászok is közelítenek a 2 zsír : 1 fehérje arányhoz. Bocsmár amúgy nem a Tescot tolom csak nekem ez elérhető.

    Háh, most találtam egy májast is.

    Közben ráeszméltem arra is, hogy a savanyúság az nem tejsavasan erjesztett, az csak a hőkezeletlen savanyúkáposzta meg a kovi ubi.

    Pfff és az állataink is ezt a sok hulladékot eszik, aztán csodálkozás van hogy mindenki rákos.

Új hozzászólás Aktív témák