Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batmanéhes

    tag

    Voltam még akkor vérvételen, a húgysav az a felső határnál, amúgy minden oké. Ilyen nevű dolgot nem látok, amit írtál. Mindenesetre a szardíniát meg pár karcosan purinos ételt kihúztam a listáról.

    Miért jobb a rommá vegyszerezett kókuszolaj, mint az oliva meg a gyisznyózsír?

    Ahogy olvasom az omega-3 bevitel önmagában nem elég, hanem a 6:3 nagyobb aránya lenne a cél (ezt említetted te is, csak nem ebben a formában - vagy csak nekem nem esett így le). Azt is írták, hogy versenyeznek, azaz ha sok 6-ost eszel akkor (majdnem) mindegy mennyi 3-ast. Eddig dörzsöltem a kezem, hogy hurrá majonézes zsírszalonna, erre tessék, nem ehetek vénuszt.

    Innen ugrottam arra, hogy mindenféle diókban nagyon rossz az arány. Oké, moderáltabb a mennyiség, de akkor is. Meg a másik szép, hogy ha a konzerv hal olajban (és nem sós lében) van, akkor dettó 0 pontos.

    Omega-3 kérdésben ahogy nézem nem elég a lazac, ahogy marhahúsnál is gyakorlatilag különböző terméket kapunk legeltetve meg iparilag magon nevelve. Szóval lazacból is inkább a vad (alaszkai?) lazac lenne a jó. Omegázott tojás? Még mindig a makréla tűnik nyerőnek. Meg most olvasom a kövér porcsin, ez szerintem szokott nőni de nagyon alaposan irtottuk eddig.

    Más: rezisztens keményítő nem kéne? Nyers / hűtött krumpli vagy ilyesmi? Kutyák fűevése?

    Vannak itt még feltárandó dolgok, hogy olyan hülyére tanuljuk magunkat, mint az ősember.

    Amúgy csak kérdem, mi a különbség a fizikailag védett napraforgó mag meg a dió között? Azért az állatok (pl. madarak) jellemzően kibontják a legdurvábbakat (olajbogyó mag) is. Nekem ez a védekező mechanizmus logika nem áll össze továbbra sem teljesen. Én ha növény lennék azt akarnám, hogy elvigye a magot az állat (...útközben kiejtse valahonnan...), és nem gyilkolásznám meg a maggal, mert akkor evolúciós léptékben kihalok. De ezt továbbra is nagyon ingoványnak érzem.

    (kis színes, hogy ismerős vizslája megevett egy vadgesztenyét, és elég messzire elvitte. A műtőasztalig. Szerencse, hogy épp állatorvos volt a gazni és mikor kezdett szarul lenni akkor toltak neki egy uh-röntgen-kesztyű csatt-szike-varrást)

    Nézegettem, a Meggle 30% habtejszín zsírarányában olcsóbb a 35% Millinél. Teszkóban legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák