Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magyar895

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #146 üzenetére

    nekem még csak egy hete van meg a készülék én nem tapasztaltam ilyen problémát,

    Kipróbáltam pár dolgot és a zöld hívásfogadó gombot nem lehet (szerintem) szoftveresen kiiktatni ha van bejövőhívás előfordulhat, hogy benyomódik a zsebben.
    Viszont a piros gombnál beállítható, hogy hiába nyomódik be akkor sem oldja fel a zárat (minta, jelszó stb) tehát véletlen tárcsázás

    amúgy eddig tetszik a készülék nagyon , bár amikor először megláttam meglepődtem a méretein, meg kell szokni, hogy nem fér el az ing felső zsebében :)
    sokat fogom terepen használni térinformatikával kapcsolatosan, a gps pontos (szabad rálátásnál 2-3 m hiba) és gyorsan talál jelet, raszteres fájlokkat gyorsabban tölti be mint a laptopom, van benne erő:)
    én 74000 ft-ért jutottam hozzá az egyik nagy webáruházban (jóval olcsóbb mint a hivatalos honlapon szereplő 90 e)

  • CsokisMorisz

    újonc

    válasz B.B.B.B #150 üzenetére

    Nagyon jókat kérdezel, látszik, hogy gyakorlott Sonim-os vagy. :R
    Én is pont abban a cipőben járok, amiben te. Egy szétmállott, alig működő mikrofonú xp 1300 core-ról váltanék valami hasonlóan tank (mert a Sonim a leejtéseket és a vizet baromira jól viselte 3 éven át), de jobban használható, modernebb telefonra. Remélem választ kapsz a kérdéseidre, amikből én is okulhatok.

  • alansmithee

    tag

    válasz B.B.B.B #149 üzenetére

    még tart a kálvária... ma visszük be a telefont a fogyasztóvédelemnek... a forgalmazó bekérte a telefont hogy állást tudjon foglalni erre visszaadták a telefont hogy igaza van a szerviznek és még aznap lekerült a telefon ismertetőjéből a honlapon hogy a telefon ütésálló... :D

    ha valaki kifogott egy elvileg jó példányt az persze jól járt... lehet csak haverom ilyen szerencsétlen de akkor is bosszantó... én biztos nem vennék ilyen noname telefont.. ez a szívás ami most megy egy 90 ezres telefonnal megerősített ebben az elhatározásomban... abszurdnak tartom ezt az egészet hogy egy kis kocctól ez legyen a telefonnal és aztán még nekünk kell talpalni vele ( valószínűleg eredménytelenül )... ameddig lehet elvisszük az ügyet :)

  • magyar895

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #150 üzenetére

    A hang az tökéletesen rendben van , ha felhangosítom maximumra akkor az majdnem felér egy kihangosítással, a másik vonal végén meg még senki nem panaszkodott hogy nem hall rendesen. Talán egy nagyon enyhe mértékben torzít a belső hangszóró de nem mernék megesküdni rá (annyit figyeltem én is ,hogy lehet már beleképzelem). A térerő az egyelőre nekem ok, de holnap megyek egy olyan helyre, ami majd megmutatja melyik kategóriába tartozik (a gyenge antennájú telóknak ott nincs térerő a jobbaknak van egy kicsi), megírom majd mi volt a tapasztalat.Bár nekem egyelőre csak 1 sim van benne, nem tudom van-e különbség a jelerősségben 1 és 2 sim esetén.

    Ami kicsit zavar,de ez nem a telefon hibája szerintem, az az, hogy van egy outdoor navigation nevezetű app androidra és wp-re egyaránt. Azért nagyon jó ez a progi, mert akár a google hybrid/ satellit térképet is le lehet tölteni a telóra és után offline el lehet érni, túrázásnál (nekem munkánál is) nagyon hasznos tud lenni. Az előző wp-s telón nagyon szépen működött, de itt android alatt nem az igazi. A sima satelit nem jön be a hybridet meg nem engedi lementeni....
    Alternatíva még a nokia ovi hybrid és satellit csak ezek bizonyos részeken nagyon rossz minőségűek (és ahol én vagyok ott pont az).

  • alansmithee

    tag

    válasz B.B.B.B #160 üzenetére

    samsung az megint a másik véglet teljesen mindegy hogy a filléres vagy a nagyon sok filléres végéről beszélünk a palettának.. igazán megfogható problémám bajom nincs vele de ha bemész egy használt telefonokkal foglalkozó üzletbe a telefonok 85%-a samsung lesz... véletlen nem lehet :) az hogy a note 2-vel is így bánnak külön gusztustalan... értem én ha szar valami és már állásfoglalás is van akkor cseréljék ki, de nem ám...

    mellesleg ez a telemaxgsm... telefonon elérni nem lehet őket...az e-mailre amit írtunk válaszoltak de ilyen nesze semmi fogd meg jól alapon csak ideges lettem tőle...

    ez a szörnyű hogy már eleve fel vannak ezek a dolgok tüntetve a szerviz honlapján... pl azért vesz a paraszt "strapa telefont" hogy a zsebében megnyomódva esetleg véletlen elejtve ne pusztuljon el a 100 ezres készüléke... de mivel ez a tróger banda ezeket így feltüntette már nem lehet rajtuk fogást találni...

  • alansmithee

    tag

    válasz B.B.B.B #164 üzenetére

    mint látjuk hiába strapa telefon stb meg ficem facom IP szabvány sokat nem ér... amig egy telefon zsebből kiesve rommá tud törni holott azért volt 94ezer mert ütésálló közben meg ugyanezt a hardware-t szebb/nagyobb kijelzővel esetleg jobb kamerával meg lehet venni 30ezerrel olcsóbban a szoftveres támogatottság így is úgyis kritikán aluli akkor szerintem van értelme elgondolkodni ha az a fontos hogy ha kiesik a kezemből ne essen szét egy "hagyományos telefon" + igényesebb szilikon tok +jobb minőségű fólia.. nem tudok / merek tanácsot adni komolyan... nekem anno több mint 10 éve volt egy m35ös siemens-em...:) zuhant 15m-t ment át rajta autó stb stb... aztán egy mámoros estén rálöttyent fél korsó sör és soha többé nem tért magához :( talán a víz és porvédelem miatt van értelme ennek a telefonnak ( a különböző nyílásokat védő fedelek tényleg passzentosak és úgy néznek ki mint ami jól zár, de hogy mennyire időtálló az még kérdéses ) de az ütést azt csak és kizárólag valami facca tokkal tudod kivédeni valami beletevős tépőzáras fekvő álló csatos gyögyvászon szörnyeteggel pl.. [pl]
    talán a ( de tényleg TALÁN ) a Lenovo s750 lehet alternatíva ehelyett ami azt hiszem ugyanezt az IP szabványt tudja, én vennék rá valami vastag szilikon tokot ami ad neki jó nagy peremet a kijelző körül, és valami vagány fóliát és mindezt bele a fent linkelt tokba :) vagy marad az emberek igencsak túlnyomó többségének elég jól bevált módszere hogy vigyáz a készülékre mint a szeme fényére :D de persze van hogy erre nincs lehetőség, ezt is megértem...
    ha csak klasszikus használatra kell azaz telefon sms akkor meg ő [link] lehet a befutó.. ilyen is járt már nálam... brutális darab... tudom evolveo ez is de egy "buta" telefonon olyan sokmindent csak nem tudnak elkúrni... haverom ilyet használt a strongphone előtt ( és most helyett is ) havonta egyszer kell tölteni... :) hangminőség kérdéses ( én mindig szarul hallom őt ) de célra végszükség esetére tökéletes...

    [ Szerkesztve ]

  • gyula38

    tag

    válasz B.B.B.B #176 üzenetére

    A 4500-as akksival érdekes módon szinte gyengébben bírja, mint az eredeti 2800-assal. Azzal 3 napot simán kihúzok, marad kb. 20-30%. A nagyobbikkal egyáltaltalán nem bírja tovább, ugyanolyan használat mellett! Hogy miért nem, arról fogalmam sincs. Abban reménykedtem, legalább 4 napig kitart majd... Lefagyás sajna néha előfordul, a teló kikapcsol, majd vissza önmagától. Ilyenkor elállítódik a csengőhang a második sim-en... :) A nagyobb baj, hogy hívás közben is előadja, ha olyanja van. De ettől függetlenül általánosságban meg vagyok elégedve a telóval, főleg a készenléti idő miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvosaman

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #176 üzenetére

    Szia BBBB!

    Ne kapkodd el a vásárlást!
    Én tegnap elött vettem egy ilyen készüléket,mert engem is meggyőzött az ár/érték arány.
    Egyelőre úgy néz ki,hogy az igényeimet csak orálisan elégíti ki a készülék. (sz..@t mint az állat)
    A probléma pontosan avval kezdődik,hogy szegénykém képtelen lekezelni a 2 db telenoros kártyámat.
    Először azt gondoltam,hogy talán túl régi a kártya és az a baj,így irány a telenor kértem új kártyát.
    Így sem megy neki.
    A tünet(ek) otthon az asztalomon letéve tökéletes,mert a szemben lévő ház tetején van egy átjátszó torony,de mikor beszálltam a liftbe és lementem két emeletet ki az utcára és próbáltam telefonálni már egyik kártyán sem volt térerő.(se kép se hang semmi) beállításokba be SIM kártya beállításai ki kapcs be kapcs 3-4 perc várakozás és láss csodát az egyik életre kelt de a másik még nem.Újra ki kapcs be kapcs most már csak az ami nem élt, (közben nem szabad mozogni mert annál tovább tart a keresés) 3-4 perc után megtalálta. HURRÁ!!! 10perccel később és 3 kilóméterrel arréb újra próbálkoznék telefonálni,megint nincs egyiken sem térerő. Nem akartam földhöz b@..ni mert ütésálló így nincs értelme :) :W
    Amúgy nekem mindenben megfelel a készülék fotó,zene,stb.... kicsit nehéz,de lehet,hogy öregszem.
    Feldobtam rá egy IGO-t tökéletesen müxik a GPS viszonylag gyorsan talált holdakat úgy,hogy nem használtam hálózatot.
    Holnap megyek megpróbálom kicserélni a készüléket.
    Ja! és mikor tölteni akartam kiderült,hogy meg volt törve a hozzá adott kábel és csak egy bizonyos szögben tartva érzékelte a készülék.
    Újonan vettem!!!!
    A cég nevét nem írom ide mert a rossz reklám is reklám.

  • gyula38

    tag

    válasz B.B.B.B #188 üzenetére

    6 hónapja használom, 2 sim kártyával, egy T ill. egy voda, de ilyesmit még nem tapasztaltam...

  • k é s z

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #193 üzenetére

    Az ukránoknál Sigma pq22 néven fut...

    Hangminőséggel nincs gond nálam. És a térerő is rendben van. Ellenben ez a második teló a markomban. Ez elsőt gariban cserélték, mivel folyton kikapcsolt (és újra sem indult). Így mindig ki kellett venni az akkut az újraindításhoz (ami nem kis macera) Kicsit voltam csak ideges. De a mostanival mondhatni minden OK.

    halgass a szívedre és kész...

  • Vegha

    senior tag

    válasz B.B.B.B #192 üzenetére

    Nem értem ezt a parádat a hangszóró illetve mikrofon miatt. Ez kb. a 600. tipusú, forgalomban lévő vízálló mobiltelefon. Én Defy+t használok évek óta. Tavaly sűrített levegővel tisztítottam ki a hangszóróját. Mint utólag kiderült, nem kellett volna. (túl nagy volt a légnyomás a pindurka hangszórónak) Ezek előtt van egy goretex szerű, membrános anyag, ami meggátolja a víz beszivárgását. A por meg annyira nagyon nem árt neki. Ennyi, nem kell ezt túlmisztifikálni.

  • Alvosaman

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #187 üzenetére

    Kedves BBBB!!

    Akkor folytatom:
    1.) A készülék cseréjét nem nagyon akarták,de a kábelt kicserélték avval nincs is gond.
    Nagyon meg lennék elégedve a készülékkel DE!, rájöttem,hogy a fent vázolt problémáimat a hívással kapcsolatban a 3G okozta. Ha folyamatosan be van kapcsolva akkor nagyon sokszor elejti a tornyokat és nincs vétel,se nem érnek el,se nem tudok telefonálni. 3G kikapcs és fél percen belül van vétel mind a két kártyán. Nem vagyok egy netguru főleg telefonon,de a munkámból adódóan néha-néha kell.
    Ebből a szempontból elég szar a készülék és így az én helyzetem is.

    2.) 5 napja van nálam a teló és ma el kezdett megint szivatni. A sztori a következő,melóba felhívtam a kollégám,hogy bediktáljak neki egy számlának a végösszegét,kinyomott mert tárgyalt,közben kutakodtam a számlák között mikor visszahívott,még szerencse,hogy a teló ott volt mellettem mert nem csörgött ki és nem is rezgett,csak kigyulladt a képernyő és látom hogy bejövő hívás. Nagyon f@sza gondoltam,ha a zsebemben lett volna ebből a beszélgetésből semmi nem lett volna. Telik-múlik az idő melózunk tovább egyszer csak csörög a teló Na gondoltam észheztért,hát nem,ezt kapd el a főnököm hívott és elmesélte,hogy az előző 3 percben pontosan miről is beszélgettünk a kollégáimmal.
    Akkor most lefordítom,hogy érthető legyen: A teló a zsebemben /bejövő hívás/ nincs rezgés se hang / a gomb megnyomódik a zsebben / és már kész is a tuti lehallgató készülék./

    Egyébként a sebességel megvagyok elégedve,a fotó,video,stb.. nekem megfelel bár tényleg nem találták el a vakut,Wifi is good, 3G is bad (very bad) a többi nekem tökéletes,egy szó mint 100 (75K) volt a teló szerintem így,hogy ilyen problémák vannak vele talán kicsit drága egy melós telefonnak,viszont otthon levélnehezéknek még egyelőre perfect.

    Ha kiváncsi vagy még valamire szívesen referálok,ha nálam marad a készülék mert holnap viszem szervízbe budaörsre a Telmaxhoz,azt melátjuk ők mit köhögnek majd.

  • Alvosaman

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #306 üzenetére

    Király vagy B.B.B.B.!!!

    Én is töröm a fejem,hogy rásózom a kölykömre,baszakodjon ő vele.
    Kezd elegem lenni nekem is.

Új hozzászólás Aktív témák