Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovadika

    őstag

    válasz sinick #37090 üzenetére

    2,5 méterre, bővíthető 250 ezer forintos kerettel 50"-os tévét vegyél, mert a 42" kicsi. Nem írtad mikor esedékes a vásárlás, de egyelőre nem tudunk kedvező árú alternatívát ajánlani ezen az áron, mert a tavalyi modellek elfogytak, az ideiek ára pedig hónapokon belül nagyot fog zuhanni. Szerintem az 50ST60 lesz a te választottad, de az ára egyelőre 310 ezer. Ősz környékén talán már 270 körül elvihető lesz, ha tudsz addig várni.
    A vibrálást pedig a saját szemeddel kell látnod, minden modellnél más. Valaki erre érzékeny, valaki arra, valaki meg semmire.
    A Panashopban tudod leginkább szemügyre venni a Panasonic plazmákat.

    [ Szerkesztve ]

  • mayday00

    őstag

    válasz sinick #37090 üzenetére

    2.5 méterre kevés a 42". 50" is 2 méternél nem ajánlott messzebbről nézni. Full HD tartalomnál legalábbis nem.

    "A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

  • dedy70

    tag

    válasz sinick #37090 üzenetére

    Én a Panát javasolom első körben, ha szűkös a keret akkor jöhet számításba a Samu, az LG felejtős.

    1. A vibrálást meg tudod nézni valamelyik Panashopban, ajánlom a Ferenc körút és az Üllői út sarkán lévőt, az a legnagyobb és viszonylag sötét helyen vannak kiállítva a tv-k. Amennyiben számodra zavaró a vibrálás marad az lcd.

    2. Csatornánként egyik tv sem jegyzi meg a képarány beállításokat. Nálam zoom1 van beállítva, ilyenkor a 4:3-as adásoknál levágja a kép alsó és felső részét (ilyenkor nem látszanak a csatornalogó és a korhatár karikák), és teljes szélességben kitölti a panelt. Letterbox adásnál eltünteti a "gyászkeretet". Ha 16:9 arányú jelet kap akkor automatikusan átvált szélesvásznúra.
    Sajnos nincs automatikus hangerő szabályozás (legalábbis a Panákban, a többiről nem tudok nyilatkozni)

    3. Analógon gyorsan vált, digitálison eltelik egy ki idő (kb. 1 másodperc).

    4. A Panák nem merevítik ki a képet csatornaváltáskor.

    5. 2,5 m-ről kicsi lesz a 42", 50" a minimum.

    6. Szerintem várjál legalább fél évet a vásárlással. A tavalyi modellek pont most futottak ki, az ideiek még nagyon drágák. Addigra talán az 50ST60 ára beesik 250E alá.

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz sinick #37090 üzenetére

    1. Csak felnyomott, túlzó fényerő esetén látszik némi villogás, nagy, világos, homogén felületeken, jellemzően a periférikus látómezőben. Otthoni, normális beállításokkal jelentéktelenné törpülhet az, ami a boltban esetleg feltűnő lesz, erre gondolj, amikor mustrára mész!

    2. A helyes képarányról egy normális műsor-szolgáltató küldi a kapcsolójelet a tévének, nem neked kell állítgatni.

    5. Én is csatlakoznék a legalább a 2,5 méterre 50"-os tévét ajánlók népes táborához!

    6. A keretemelés sosem árt tévévásárlás alkalmával, ha megteheted. Hacsak nem használtat vagy demo-t akarsz venni, akkor csak az idei kínálat marad, de ezzel várni kell még. Egyrészt a magas ár, másrészt a kompetens tesztek és felhasználói tapasztalatok hiánya miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz sinick #37090 üzenetére

    Na, akkor válaszolok én is.

    1. Sajnos vibrálnak, 10 emberből legalább 1-2 érzékeny is a vibrálásukra. Ezt különösen a világos, homogén felületeknél fogod észlelni és főként perifériás látómezőből - ahogy azt az #1. HSZ-ben is leírtam. A helyzet durvulhat, ha túlzó a kontrasztbeállítás. Sajnos abszolút egyénfüggő, hogy ki mennyire tud vele együttélni. Volt már olyan a topicban, aki kénytelen volt eladni emiatt, mert nem tudta megszokni, de ne ebből indulj ki! Meg kell nézni üzletben, esetleg másnál. A Samsung-ok minimálisan kevésbé vibrálnak, mint a Panasonic-ot, de meglátjuk, hogy az idei szériára mi lesz a jellemző.
    A tápcicergés esetleges, az utóbbi időben nem jellemző a Panasonic-nál és a Samsung-nál sem.

    2. A TV-adásnál csatornánként nincs fix zoom-beállítás. Nálam külön megjegyzi az SD- és a HD-adókhoz tartozó arányokat, tehát ha mondjuk az m1HD-n beállítok zoom1-et, akkor a NatGeoHD-re kapcsolva is zoom1 lesz a beállítás, sőt a HDMI1-re váltva is ugyanez marad (mivel ott is 1080p jel megy). Az SD-csatornákra beállított zoom2 viszont előbbiekre nincs hatással.
    Amúgy a TV automatikusan az adott adó képarányának megfelelő helyzetbe áll a kapcsolójel miatt.

    3. A gyors csatornaváltást felejtsd el, ez ma már nem jellemző, ha a TV-k saját tunerjét használod!

    4. Képkitartás nincs, elsötétülés van.

    5. A 2,5 méteres nézési távolságodhoz felejtsd el a 42"-t! Az 50" pont jó lesz oda, kicsit már tán kicsi is.

    6. A 250 eFt-os keretre tekintettel egyelőre várnod kell, mert ennyiből megkaphattad volna az 50ST50-et, de az már kifutott, az utód 50ST60 pedig még 300 eFt fölött jár és szerintem ott is marad egy jó ideig. Talán 6-9 hónap múlva leesik 250 eFt környékére. Azon készülékkel jól jársz!

    Get Moded!

  • efi99

    senior tag

    válasz sinick #37090 üzenetére

    1. Cerregés az talán mindnél van. Nagy fehér felületen lenémítva én bizony 3 méterről is hallom kicsit, de összességében nem zavaró.
    2. A Panáknál van 1-2 érdekes dolog a képaránynál, mégpedig: az automatikus az nem az, mert a 4:3-ast széthúzza, holott nyilván nem kéne. A fix 4:3 az nem 4:3, mert a 16:9-et széthúzza (mondjuk szerencsére, mert mivel az automatikus nem működik rendesen ez az egyetlen opció a kb 10-ből, ahol legalább nincs torzulás egyetlen adónál sem és nem is vág le semmit). A zoom1 elvileg arra lenne, hogy a 4:3-ba ültetett 16:9-et pont kitegye szélesvásznúra, ehhez képest észrevehető overscannal teszi ezt, holott előre pontosan tudható, hogy hol a tartalom széle, még sem sikerül. Én nem tudom mit szedtek aznap a mérnökök, amikor ezeket leprogramozták. Külön letárolható viszont SD adókra és HD adókra, de mint írtam, minek? (fix 4:3, aztán csókolom)
    Úgy rémlik hangbeállítási lehetőség az van, de sose próbáltam, hogy adónként eltárolja-e. Nálunk a DVB-C adók hangereje nagyjából egyforma.
    3. Lehet nincs is ilyen. Én azt vettem észre, hogy valamin erősen dolgozik ilyenkor a processzor (kiolvassa az EPG-t,meg egyéb sallangokat, amit megjelenít az info sávban, fene tudja) és kell neki az a 2. mp. Ha nem kapja meg, vagy gyengébb a jel, akkor jön egy kis kockásodás. Szerintem ezt "palástolják" a besötétítéssel. Megfigyelhető még kézi csatorna eltároláskor is. (mármint a CPU terhelés miatti kockásodás)

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sinick #37090 üzenetére

    1: A vibrálás egyéni érzékenység, beállítások, valamint megszokás kérdése is.

    Ha régóta csak hagyományos LCD-ket láttál (mert abból is van, ami vibrál), és plazmára váltasz, akkor ami csere után vibrálónak tűnik, az egy két hónap után valószínűleg észre sem veszed.

    Minél magasabbra tekered a fényerőt, annál erősebb a hatás. -> Alulról haladva kell megkeresni a kellő fényerőt, nem feleslegesen magasra állítani csak azért, mert a régi TV-n olyan volt az alapbeállítás, és azt szoktad meg.

    Ha a hagyományos CRT monitorokat és TV-ket elviselted, akkor ezt szerintem még könnyebben el fogod.

    A tápzúgás az véletlenszerű. Nem igazán köthető modellekhez. De durva közelítéssel a Panasonic-ok a leghalkabbak, a Samsung-oknál gyakoribb a ciripelés. Illetve minél nagyobb a képátló, annál hangosabb lehet.

    Ezt erősen befolyásolja a szoba akusztikája is. A meszelt fal visszaveri a hátoldalon jelentkező tápzúgást, és igény szerint érdemes lehet hanglágy anyagot tenni a falra a TV mögé (legalább akkorát, amit még kitakar a TV, így nem zavarva senkit).

    2: Hú. Nem nézek TV adást. Passz, de szerintem ilyet nem nagyon találsz.
    A képarányokat talán a Samsung-ok kezelik egy kicsit ügyesebben, de mint ha 2012-ben náluk is eltűnt volna a bővebben paraméterezhető "fél-automata" mód (nem emlékszem pontosan, mert én ezt ritkán használom), és digitális adásnál szerintem pont azt csinálja a Panasonic féle "Auto" mód is, amire be lehetett pöcögtetni a Samsungok "fél-automata" módját. De ha egy analóg adásnál a kép része a fekete sáv, az nehéz ügy. Ez utóbbival azt hiszem épp a Panasonic bánik jobban.

    3: Ez az előfizetői kártyás rendszer késése, míg ellenőrzi, hogy van-e jogosultságod a kiválasztott DVB-C csatornához.

    4: Ez se fog menni. Imádnak "mute"-olni mindent, képet és hangot is. (Én az FM rádióknál nem szeretem, hogy még kézi adókeresési módban is kiirthatatlanul ezt csinálják. TV-nél nem zavar, hogy nem nézhetem ilyenkor a statikus háttérzaj hangyaháborúját.)

    5: Ilyen távolságra szerintem ne add 50" alá. Inkább ~55"-os lenne jó, a 60-as sem lenne túlzás, ha kizárólag 1080p anyagot néznél.

    6: Szerintem most már mindenképp várj pár hónapot, mert a 2012-es modellek már elfogytak, a 2013-asok pedig még kezdőáron ketyegnek. Nem rossz ötlet még hozzágyűjteni, és akkor a képátlón sem elspórolni.

    Plazmából szerintem vedd ki az LG-t, és Samsung-ból is esetleg a 60"-oson gondolkozz, de ez még halovány kijelentés a 2013-as modellek bővebb ismerete nélkül (egyelőre majdnem minden csak megalapozott saccolás).

    A műszaki eladó mindig elsősorban eladó, és csak opcionálisan műszaki. (Ha ért hozzá, akkor is a profit az elsődleges, ami LCD-ken általában magasabb.)

    Megjegyzés:

    Ha veszel egy normális TV-t, akkor ne sajnáld az internet sávszélt, és ne xvid-eket és 720p-s anyagokat "kölcsönözz ki a virágboltból", hanem lehetőleg eredeti BD anyagokat (25-40Gb, BD struktúra szerinti mappástól, vagy ISO-ba pakolva).

    Illetve lehetőleg Sigma chipes médialejátszóval használd.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák