Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • melan

    senior tag

    Sziasztok! Lecseréltem a feleségem gépének alaplapján (és prociját) Asus H81M-K alaplapra és G2430-as, tehát 1150-es tokozású procira. Ebbe megy vissza a TP-Link 781nd hálókari, ami eddig teljesen jól szuperált. Namost az a problémám, hogy Bios friss, minden driver fenn és friss, és mégis tetű lassú a net. A jelerősség a korábbivel ellentétben 45-60%-ról 18% körülire esett, és a 30Mbs-es netből 0,89-1Mbs-t mér...
    Kipróbáltam másik hálókarival, ugyenez a helyzet, bár az két antennás volt, azzal 85% volt e jelerősség. Win7 64bit van fenn. Azt is próbáltam, hogy egy USB-s Tp-link karit tettem fel, azzal is ezt produkálta. Ugyanott a laptop méri a rendes netet ahogy kell.
    Az érdekes, hogy amikor legelőször elraktam a drivert, még 8Mbs körüli volt az érték, majd leesett és azóta ilyeneket mérek. A másik hálókari amikor fennvolt, a win 1Mbs-osnak írta a kapcsolatot, pedig 300Mbs-os volt a kártya...
    Egyetlen ötletem van, hogy megfeküdt a pcie vezérlő, vagy a sín. Csak azt nem értem, hogy akkor az usb-s kari miért nem volt jó.

    Valakinek ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák