Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gus-T.

    tag

    Sziasztok. végső elkeseredésből írok... mert semmi hasznos infót nem találtam reggel óta a problémámra a neten (persze lehet hogy bénán kerestem...)

    Otthoni csoport, cstlakoztatva, helyi kapcs van, net van.

    A problem:
    Hálózaton keresztül másolok kis filéket: semmi gond,
    de ha már 1-2G v. több akkor a másolás elindul , hasít mint állat,
    majd egyszer csak megáll, nem tudok semmit tenni, kiírja hogy a hálózati hely nem elérhető (persze másik intézőben no para mindent lát) ha ekkor azt mondom hogy mégse, akkor az idők végezetéig látom a másolós ablakot szépen animálva, de sehogy sem lehet lelőni- befagy.. gyakorlatilag RESET, ill. egyszer kivártam:38p után elengedte. A gépet persze közben tudom használni, most is úgy írom hogy alul b.aszakszik..

    másolás indítása: (asztali PC)
    - win7 Prof 64 (SP1) Gyári:)
    - I7,
    - ssd,
    - Intel(R) 82579V Gigabit Network Connection (fix IP)

    amire másolnék: (homemade server)
    - XP 32 (SP2) nem annyira gyári:)
    - Athlon
    - raid 5
    - N force 10/100/1000 (fix IP)

    Közte van egy gigabit switch, cat5e árnyékolt kábelek, szóval minden adott lenne, de mégsem..

    Amit eddig kipróbáltam:

    -Total commanderrel másolni.. egy kicsivel tovább fut a másolás, de aztán az is behal.. nem tud tovább menni..
    - hálózati meghajtónak csatlakoztattam..ahova másolnék.. de u.a.
    - mindkét gépen jogtiszta Norton 360 van. megcsináltam a hálótati megbízhatóságos kutyafülét is, de semmi változás.

    ÉS ami a legidegesítőbb fordítva bármekkora file tömeget át tudok másolni szó nélkül, akár intézővel is

    És erre már nem tudok gombot varrni.. legszívesebben :W :W :W

    Volt valakinek ilyen esete, hátha tudna segíteni, és az is lehet hogy valami hóóót egyszerű dologra nem gondolok.. ELŐRE is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák