Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekkec

    aktív tag

    válasz 04ahgy #36631 üzenetére

    RAM-ok letesztelve - ismét - egyesével, 0 hibával.
    A teszteket 667 MHz-en és 800 MHz-en futtattam alap fesz. beállításokkal 10+ pass-ig átlag 7-8 órán keresztül, azaz egy-egy modulon több mint 20 pass futott le 14-16 óra alatt. Egy furcs dolgott vettem észre az utolsó moduljánál. Ugye 2 teszt ment le modulonként és a tesztek előtt beállítottam a BIOS-ban a frekvenciát, lustaságból mindig azon a frekvencián kezdtem az aktuális modulon, amellyel befejeztem az előzőt. Az utolsó előtti modul 2. tesztje 667 MHz-en ment, így az utolsó modul 1. tesztjét ezzel a BIOS beállítással kezdtem, de a teszt végén észrevettem, hogy a memtest 2290 MB/s írt a modulra, holott 667-nél 1950 MB/s írt és csak 800-nál volt 2290. Először asszittem túl kómás vagyok és 800-ra van beállítva a BIOS, és mikor lement a teszt 0 hibával megnéztem, és 667-re volt beállítva. Ezután kiléptem módosítás nélkül a BIOS-ból és újra elindítottam 667 MHz-en a tesztet és akkor már 1950 MB/s volt. Ennyi furcsaság volt mindössze, de ez a modul se hibázott.

    Szóval eddigi konklúzió: RAM-ok jók, 4 modullal 800-on nem megy a rendszer csak boot-olásig max, 667-en elindul és a memtest alatt csak nagyon kis %-ban hibázik.
    Mit javasolsz/javasoltok?

    Aki eddig nem olvasta, előző hsz.-eim a problémával kapcs.:
    (#36623)
    (#36626)
    (#36628)

Új hozzászólás Aktív témák