Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    válasz Qru #33763 üzenetére

    Mester, :R én meg igen "rászaladtam" a Corsair Veng LP White 1,35-ös 2x4-es kittel bizonyos szempontból... :DDD Történt ugyanis, hogy beraktam a cuccot a lapba(GA-770TA-UD3) és bezony amint átállítom az időzítéseknél auto-ról manualra(ekkor még csak lemásolja a szürkén jelzett értékeket), már jön is az üzenet rebootkor, hogy gáz van és inkorrekt értékekre gyanakodva visszaállítja magát a BIOS 1066ra (és az időzítéseknél autora). Tök mindegy volt hogy a lehető legkisebbre vettem az órajelét ÉS mellé manual időzítések mellett mindent a leglazábbra, már dobta is a hátast. Gondolom ez a Giga híresen sz@r RAM kompatibilitása miatt következett be, hogy nyalnák ki... ;] Már akkor gyanús volt kicsit, mikor az órajelet állítgatam a memóriánál, de az SPD szerinti értékek mindnél ugyanazok voltak(a kingmax-nál nem így volt). Annyit tudtam csinálni, hogy 1333-ra beállítottam a RAM szorzóval, majd emeltem az "FSB"-t és így elértem az 1599-es szorzatot. Ekkor nem kapcsolgatja az időzítéseket magától auto-n. Ha kézzel teszem a 8-as szorzóra(1600MHz), akkor valami 10-11-11-10... -es "nyugdíjas" értékekre lövi be magát. :( Szerintem bugos az SPD kiolvasás, de mint állat. Ja igen, arra van valamiféle szabály, hogy mondjuk a legtöbbször emlegetett/leírt pl. 9-9-9-24/2T időzítéseken kívüli millió többi érték hová állítandó be? Ezek mennyire számítank, illetve azokat túl szűkre véve is no boot lenne a jutalom?(Még nem próbáltam) Az alaplapok ezeket az egyéb értékeket csak úgy "hasra" belövik valahová/(ahogy döntöttek adott cégnél) és annyi?

Új hozzászólás Aktív témák