Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andris837

    senior tag

    válasz szaszayanou #4287 üzenetére

    Szőlőként van bejegyezve.

    Az a baj ezzel az egésszel, hogy a 4/8-ad része olyan ember tulajdonában van aki már 1935-ben elhunyt. Itt ha mindent tisztázni szeretnénk akkor póthagyatéki eljárást kellene indíttatni, hogy kiderüljön az, hogy kik az élő tulajdonosok, illetve hogy ők igényt tartanak e rá. Ezzel elég sok macera lenne és nekem nem ér meg ennyit az egész. Manapság eladni egy ilyen területet nem igazán lehet, meg persze sok vele a macera mire mindenki aláír. Kiadni bérbe szintén macerás az aláírások miatt (meg persze akkor is kell a póthagyatéki eljárás). Még van időm mérlegelni, átrágni magam a dolgon.

    Azt mondjuk nem igazán értem, hogy az elhunyt 4/8-ad részt birtokló aláírása nélkül hogy kerülhetett édesapámhoz a hivatalos földhasználati jog?! Akkor neki nem kellett ebbe belemennie? Biztosan volt ezzel kavarc akkor is, csak édesanyám nem nagyon emlékszik már pontosan a dolgokra. Az biztos, hogy akkor el kellett vinnie a halotti anyakönyvi kivonatot a földhivatalhoz, hogy a 4/8-ad részben tulajdonos már nem él. Lehet elég ennyi is és nem kell póthagyaték? Nem tudom... mérlegelek, gondolkodok, de most elég sok kiadásom van/volt így is és egy ilyen póthagyaték se olcsó gondolom...

    Mindenesetre köszönöm a segítségeteket! :R

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Új hozzászólás Aktív témák