Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hexe03

    újonc

    Sziasztok!

    A problémám az, hogy ebayen vásároltam egy terméket,amit nem fizettem ki, de az ebay-jel való levelezésem folytán ők törölték a vásárlást, hivatalosan meghiúsult az egész vásárlás,s nincs további teendőm az üggyel kapcsolatban. Ennek ellenére az eladó átadta az ügyet egy német inkasso hivatalnak, ami folyamatosan küld nekem figyelmeztetőket,hogy fizessek, kamatostul,úgyhogy az eredeti 60 euro most 186 eurónál tart. Írtam az ebay-nek, hogy mi a teendő, több levelet is váltottam velük,mindegyikben az írták,hogy nincs fizetési kötelezettségem, a vásárlás meghiúsult, és a velük való leveleimet küldjem el bizonyítékként a behajtó cégnek, hogy értsék meg,hogy nem kell fizetnem, nem kaptam meg semmilyen terméket, a vásárlás törölve lett. Sőt még azt is írták,hogy ők maguk is küldenek egy levelet az eladónak,hogy állítsa le az inkasso céggel való ügyet. Megírtam mindent ennek a német inkasso-nak, csatoltam a leveleket, de figyelembe sem veszik. Most egy olyan levél jött,hogy utolsó felszólítás, amennyiben nem fizetek,átadják az ügyet az ügyvédjüknek. Nem tértivevénnyel jönnek a levelek, és ráadásul német nyelven. Az eladó semmiféle bizonyítékkal nem tud szolgálni,hogy a vásárlás a mai napig fennállna.
    Mit tehet egy német inkasso cég egy magyar állampolgárral?
    Jogtalannak érzem az egészet, egy olyan dologért követelnek rajtam háromszoros árat, amit kézhez sem kaptam és ami az ebay által törölve lett, sehol nincs annak nyoma,hogy a vásárlás fennáll a mai napon is.

Új hozzászólás Aktív témák