Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz HookR #19210 üzenetére

    Én még ezzel együtt sem vágom, mert a legtöbb tesztben, ahol külön mérik ott 40-45W körül alakul a normál fogyasztás (értsd játékok, nem stressz teszt) 7750-nél. 7770-nél pedig 70-75W körül. Szóval közel sincs a 75 ill. 100W limithez.
    Hacsak a powertune limiten nem azt értik anandék, hogy ki lehet tolni +20(30)%-kal TDP limitet.
    Ha a normál (0%) powertune limitként írják akkor viszont látni kellene, legalább furmark és egyéb tesztekben, hogy jóval 45/75W fölé megy a 7750/7770. Ezt viszont nem nagyon látom.

    7750-nél van még egy csavar, amit a múltkor kérdeztem is itt. Valami hivatalos, gyári v2 verzióról is találni infókat a neten, ami 800 helyett 900MHz és kitolták a TDP limitjét. De erről sincs sok infó. Egy cikket találtam ahol 75 vs 85W-ról írnak. Computerbase tesztben meg 55/?W-ról írnak. :)

    Mercutio, a ph tesztben ez a komplett rendszer fogyasztása, gondolom Metro alatt a cpu is többet evett, azzal együtt +64W az idle-hez képest.

    Storm4, kösz. Ez az egyik, amit néztem én is. Más 120W/150W külső kockát nem sokat látok. Egy olcsóbb van még ennél, amit ledekhez találtam. Nem tudom mennyire lehet stabil a kimenete.

    HookR, kösz a Delles infókat is. Ezek szerint még jó lehet. Szimpatikus lenne, csak kicsit nehezebb beszerezni.

    szerk: Egyébként ha megy akkor némi feszcsökkentéssel is megpróbálkoznék a 7750-en, mert jól bírják. Legalábbis a 7850-emnél ezt tapasztaltam. Az itteni topicja alapján sokan 1.2-1.25V körül hajtják a 7850/70-eket 1200-1250MHz-en. Az enyém is hasonló feszen bír 1250-et, de 1150-en meg pl. elég neki gyárilag elég alacsony 1.075V alapfesz is. Az már nincs 10% különbség se, a gyári 860-hoz képest viszont tetemes tuning, cserébe a közelében nincs a 130W-os TDP-kének. i5 mellett játékban kb. 160W körül fogyaszt az egész gép. A gond az, hogy valami miatt a feszcsökkentés nem megy a 7850-en, csak az emelés. Gyárilag 1.2V körüli gpu fesz meg elég sok ezeknek a kártyáknak szvsz. Bőven túl van lőve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák