Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jigli

    csendes tag

    Üdv néktek.
    Egy gyors és talán kicsit egyszerű kérdésem lenne csupán. Arra volnék kíváncsi, hogy egy ExcelStor J340, 40 gigás winchesternek (7200 rpm, ata) mennyi lenne az ideális hőmérséklete terheletlenül és terhelve. Persze tudom hogy ez nagyban függ attól is hogy milyen a házam belső hőmérséklete (jól szellőző házam van de nincs benne semmi extra hűtés és csak egy 2.4 GHz-es, 1 magos Pentium proci van benne ami fűtsön, mert még a videókari is integrált, egyébbként a proci terheletlenül 38, 100 %-os terhelés mellett pedig 53 fokos a gyári hűtővel). A winchesterem terheletlenül ebben a házban 39 fokos és 100%-os terhelés mellett felmegy 50-52-ig is (persze ehez el kell telnie vagy 20-30 percnek is). Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ezel optimális adatok vagy túl magasak. Érdemes lenne vennem rá egy winyó hűtőt és esetleg berakni egy keringető ventit a házba (1000 ft-ért tudok most szerezni egy titán, 2 ventis winyó hűtőt és van egy 3 pines 12 cm-es ház hűtőm), mert esetleg a mostani állapotban teljesítmény vesztés vagy élettartam vesztés áll fenn?

    Előre is köszi a tanácsokat srácok/csajok! :P Üdv.: Attila

    U.I.: A HD Sentinel azt írja hogy 100 %-os a kondíció és a teljesítmény is és hogy több mint 1000 napig lesz jó a winchester.

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    válasz LGLuke #10634 üzenetére

    Köszönöm LGLuke, megfogadom a tanácsodat! :)

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

  • Jigli

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adattárolásra és torrentzésre szeretnék HDD-t vásárolni.
    2 tipusban gondolkodom:

    Seagate Barracuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB SATA3 ST2000DM008
    ill
    WD Purple 3,5 2TB 5400rpm WD20PURZ-85GU6Y0

    Nagyjából ugyan annyiért tudom megvenni mind2-t és újonnan, garival.
    Számomra igazából a sebesség nem fontos. Legyen halk amennyire lehet és megbizható ill min 2 tb!!!
    Jelen pillanatban egy:
    WDC WD5000AAKS-00V1A0
    és
    Maxtor AL300S0

    van a gépben és ezeket szeretném nyugdijjazni (finoman szólva sem mai darabok).

    Kinek mi a véleménye? természetesen más tipusok is szóba jöhetnek ha van jobb ötlet. Akár új vagy használt de hibátlan maximum 20 000 ft-ot vagyok hajlandó kiadni.

    Köszönöm előre is! :)

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

Új hozzászólás Aktív témák