Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lui76

    őstag

    válasz hollozoli #8400 üzenetére

    Azt nem látom sehol , mem kártya nincs hozzá alapban ?

    www.kezmuveskeramia.hu

  • Tomix24

    addikt

    válasz djnice #8392 üzenetére

    Na, akkor részemről lezártam/magamban ha úgy tetszik a vitát :)

    [link] Beltér Sony fényképező

    70K-t sem adnék érte ha kamerának haszálni akarnám sem. Ez látszik hogy csak egy videót felvenni tudó fényképezőgép. Kiemelkedik a többi közül az tuti, de a kamerákhoz nem sok köze van élményben. Samsung-nál sem volt ilyen tengeribeteg érzésem visszanézés alatt :D Panasonic meg megeszi keresztbe és hosszába is. És megnézettem a legkritikusabb laikussal is a családban, a feleségemmel. Elsőre rávágta mi ez a szar :D Tehát már elakadt a képremegésnél, a filmet nem is figyelte kérdés nélkül.

    Mit ér a kép minősége(ami egy dolog), ha extrém szar a képstabi... Idegesítően billeg/remeg. Nem lehet mindig álványról kamerázni(ami persze sokat segít szegényen.

    A beltérben nem volt jobb a kép mint más kameráknál, esetleg 1 lux közelben ha nem mozog a kamerás jobb lehet a végeredmény véleményem szerint.

  • Tomix24

    addikt

    válasz Tomix24 #8402 üzenetére

    De a teszteket, meg raw fényképeket tekíntve mint fényképező szimpatikus.

  • djnice

    veterán

    válasz Tomix24 #8402 üzenetére

    Miről beszélsz? Nem remeg itt semmi max a lejátszód szar. Látom te is eléggé elfogult vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz djnice #8404 üzenetére

    A lejátszóm biztos nem szar. pont tegnap fejlesztettem a gépem. :DDD
    Ez nem elfogultság, csak az egyéni véleményem volt.

    Te min nézted hogy nem vetted észre? Imbolygó csónakból? :P

  • hollozoli

    tag

    válasz Lui76 #8401 üzenetére

    Beépített memória alapban semelyik olcsó videokamerában nincs benne. Ezt külön meg kell venned.

    Ha csak egy 8GByte-osat veszel, akkor az 2500 forint plusz kiadás:

    [link]

    Olyanokat meg ne képzelj el, hogy egy 45 000 forint-os belépő szintű kamera az majd sötétben is jól fog rögzíteni .
    Ha olyat akarsz, akkor nyisd ki a pénztárcád!

  • Lui76

    őstag

    válasz hollozoli #8406 üzenetére

    Nem töksötét csak pl karácsony születésnapok , tehát lámpafény.
    1 órányi anyag kb mekkora helyet foglalhat?
    Tömörítí amikor felvesz vagy utómunkát igényel mindenképp?

    www.kezmuveskeramia.hu

  • hollozoli

    tag

    válasz djnice #8404 üzenetére

    Átkonvertáltam MP4-be azt a beltéri felvételt, hogy a Full HD LCD TV-men (LG 42",100Hz) is megnézhessem.

    [link]

    És hát tényleg van benne egy kis idegesítő remegés. Ahhoz képest, hogy milyen lassan mozgatják a kamerát, nem kéne így remegnie.

    De engem nem is ez érdekel, hanem, hogy a kinézett Sony HDR-CX250-nél jobb éjszakai felvételt lehet ezzel a 70 000 forintos csodamasinával készíteni?

    Mert ugye ebbe a hatalmas monstrumba bele tudtak rakni mindent (pl. OIS-t) is?

  • hollozoli

    tag

    válasz Lui76 #8407 üzenetére

    MP4-ben rögzít a Samsung, amit a legtöbb LCD/LED/Plazma TV media player-e közvetlenül le tud játszani.

    Nem tömöríti a felvételt.

    Az MP4-et, ha számítógépen játszod le, csúszni fog sajnos a hangja, a TV-n lejátszva nem csúszik.

    Egy 8 GByte-os kártyára több mint 1 órát tudsz felvenni HD-ben (azaz 1280*720/50p-ben)

    Sok sikert hozzá!

  • ISZOLE

    senior tag

    válasz hollozoli #8409 üzenetére

    Nem tömöríti a felvételt. :W

    Tömörítetlen videó: 1280*720*3*50=138240000 byte lenne egyetlen másodperc.... és ez csak a kép ....

    Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

  • hollozoli

    tag

    válasz ISZOLE #8410 üzenetére

    Akkor máshogy fogalmazok, az MP4 tömörítésű nyers felvételt közvetlenül le tudod játszani a legtöbb Full HD LCD/LED/Plazma TV-n.

  • Chrystall

    senior tag

    "nem napsütötte tengerpart hanem inkább beltéri felvételek a témák.

    Mindenki a Samsung HMX-Q10-et fogja ajánlani 45 000 forintért.

    Csak az a gáz, hogy a jó beltéri felvételekhez (kevés fénynél) kell pont drága kamera.

    A Q10 szemcsésen fog rögzíteni beltéri felvételeknél. "

    Én úgy tudom a Samsung q10-nek elég jók beltérben a felvételei. Fényérzékenysége nincs annyi, mint egy jófajta Canon-é vagy egy Panasonic SD90-é, viszont a szemcsésedési mutató is fontos, és az annál úgy tudom pont alacsony, sok drága Canon is alatta végzett tesztekben. Szóval szerintem beltérre pont jó lennne. Bár ott lehet nem lesz túl éles a kép, de VHS-nél biztos jobb.

    Itt egy tesztvideó is, ha kiteszed teljes képernyőre, szerintem még akkor is elfogadható:
    http://www.youtube.com/watch?v=F0OWNHxVxwg

    Árához képest nem rossz, egyes 100000 forint feletti kamerák ennél sokkal rosszabbul teljesítenek.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Lui76 #8407 üzenetére

    Ha i-ben veszel, akkor jócskán lesz utómunka. Sőt, ha gépen nézel vissza dolgokat, valszeg akkor is, mivel az 60Hz-en működik, a Pal kameraszabvány meg 50/25 fps. De ha HDTV-d van, általában az megbírkózik a dolgokkal. a többi cuccal ált. utómunka kell. Ja, és sokszor élesítéeni kell a videókat. Ezt a gépen be tudod állítani, HDTV alapból rárakja, de ha fel akarod tölteni Youtube-ra a videót vagy analóg TV-n megnézni, érdemes élesítve átkonvertálni a videókat, ami szöszmötölős.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Tomix24 #8383 üzenetére

    Asszem felteszem neked a JVC-m i-ben készült videóit. Játszd majd le jófajta HDTV-n, ami jl viszi a váltottsorosat. Szerintem meg leszel elégedve. Én elfogadom, amit ide beírsz, de nem mint általánosságot, hanem egyes kamerák teljesítményeként. Vannak amik i-ben jól vesznek. Ezt magam tanúsíthatom. Persze szubjektívek az igények, de nekem van i-ben és p-ben felvevő is, én mindkettővel elégedett vagyok. Más kérdés a kompatibilitás. I-vel több kínlódás van. De ha kameráról játszod le a felvételt, nálam nincs gond. Van aminél van, de pl. JVC-nél nincs gond. Majd teszek fel teljes videót gyors szerverre.

  • Wlac

    Ármester

    válasz djnice #8404 üzenetére

    Megnéztem én is a felvételt. A kép szerintem teljesen jó (Samsung HMX H200-ashoz tudok viszonyítani), viszont egyrészt gyenge a hang, másrészt pedig szerintem is zavaró a normális képstabilizátor hiánya.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Lui76

    őstag

    válasz Chrystall #8414 üzenetére

    Hm kezd bonyolódni...
    Az sem egyszerű nekik megtanítani hogy húzzanak át digitális fotót, a fényképezőről.

    Van olyan kamera ami olyan file-t készít amivel nem kell sehol manipulálni?
    -a digitális fényképezővel készített mozgóképnél nem volt gond a sz-géppel lejátszás .

    www.kezmuveskeramia.hu

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8415 üzenetére

    oron.com ha lehet feltöltéshez ajánlani.
    Innen még értelmes sebességgel le is tudom szedni, vagy aki még akarja.

    Egy kérdés: Te most mire reagálsz? Melyik Hsz-emre? :)

    Az I, mint váltósor, az egy fogalom és egy felvétel fajta. Ezzel együtt jár egyfajta elmosódás gyors mozgás, és oldalazó irányú kameramozgásnál a fókuszvesztés látszata , hiszen csak félképekben rögzít. Ez igenis általánosság. És nincs olyan hogy a te kamerád jobb I-ben, vagy a másé. Maximum abban jobb , hogy színhűbb , esetleg kevésbé zajos a képe beltérben.

    Természetesen gyönyörű felvételekkel gazdagodtam én is 1080i-ben az ez elötti Samsung kamerámtól, és nincs gond a lejátszással jelenleg.

    Vagy esetleg arra írsz, hogy szerintem 120K-t kiadni egy 1080i-s JVC-re nem érdemes?
    De győzz meg, várom a Sample-kat. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Lui76 #8417 üzenetére

    Valszeg azért, mert az a fényképező SD-ben vagy még annyiban sem rögzített, ami régi technológia. HD-tól felfelé viszont már gépigény is van. A Full HD-s felvételek nagy részét, ami minőségi videófile, erőgép nélkül nem is tudsz szaggatásmentesen megnézni, mindegy hogy progresszív vagy váltottsoros, mert akkora a bitsűrűsége meg egyéb paraméterei. Pl nekem van egy i5-ös gépem, és ha kikapcsolom a gyorsítókártyát, és a sima intel hd videóchip megy csak, ha nem kapcsolom ki an vírusírtót, szaggat az összes kamerám videója. Erre rá kell készülni.

    Akkor ott van még ez a váltottsoros probléma, az sokszor akkor se megy gépen, ha jó a gép.. TV-n nagyszerű, de gépen gond van. Át kell konvertálni, de nem könnyű jól megcsinálni.

    Én egyébként azt mondom, hogy tekints el ettől az aspektustól. Ezzel ne foglalkozz. A lényeg az, hogy ha kameráról játszod le a TV-re kötve a felvételeket, akkor minden oké lesz. Válassz olyan kamerát ami tetszik, TV-n majd lejátszod szépen ami kell. Ha ez megvan, majd utána körbekérdezel, hogy a videóidat hogy lehetne gépen is jól lejátszani. Szerintem ezt a sorrendet kövesd, mert egyébként marha nehéz lesz választani. Annyi féle formátum van már, és annyi új technika, hogy képtelenség lenne még ezt is számbavenni úgy, hogy neked tetsző cuccot válasszál. Sokkal bonyolultabb ez ma, mint régen a VHS. Akkor volt az az egy formátum, átmásoltad a videókat szalagra, és lejátszottad.

    Szóval azt mondom, hogy ebben a kérdésben hagyatkozz a kamera-TV párosra, a többi meg majd kikristályosodik később.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Tomix24 #8418 üzenetére

    A belinkelt új 2 cuccra reagáltam, de kapcsolódik a téma a 120-ezres JVC-hez is, mivel onnan indult ki az egész.

    Egyébként mint mondtam, a papírformában teljesen igazad van. Így van ahogy írod, papíron a váltottsoros ilyen. Nade ha valaki megnéz egy videót, (legalább is én) nem azt nézem, hogy papíron mi van, hanem hogy milyen is az a videó. És én ebből a szempontból mondtam azt, hogy vannak olyan kamerák, amik úgy vesznek fel váltottsorosban, hogy az már megüti a szintet. Azaz, pl. van nekem ez a JVC GZ-HM300. Tetszik. Tudja, ami kell nekem: a színárnyalatai nekem tetszők, a képélesség már megüti a nekem kellő szintet, a részletek is ugyanígy. És van benne egy elektronikai stabilizátor, ami igaz nem optikai, de nekem jó. 80 rugó egy ilyen kamera. Ha valaki azt mondaná, hogy van mondjuk egy HM303, ami ugyan ez, mint az enyém, p-ben vesz, 10E-rel drágább, és inkább azt vegyem meg, mert az p-s, hát én biztos csak azért nem venném meg. Igen, élesebb lenne a kép, de annyira számomra ez a különbség nem zavaró, hogy még azért plussz pénzt adjak ki. Volt viszont régen olyan kamerám, ami olyan rosszult vett fel i-ben (nem tudom miért), hogy mindig eggyel kisebb felbontást használtam p-ben. De ha nincsenek az i-ben a hibái, mindig i-ben használom, mert úgy nagyobb fps-ben vett.. Szóval van különbség, hogy miért, nem tudom.

    Egyébként nekem csak ebben az egészben az a gond, hogy szerinted bizonyos technkai jellemzők felülbírálnak más dolgokat. Pedig egyáltalán nem. Pl. számomra hiába van egy kamerában optikai stabilizátor, ha este gyengén vesz, gyenge fényben nagy a zajosodás (még akkor is, ha a kamera fényérzékenysége ezzel együtt csúcsszuper), rosszak a színárnyalatok, pl. túl hideg a kép. Akkor fogom magam, megveszem azt, amiben szar a stabilizátor, és majd használom állvánnyal, és lehet, hogy kevesebbet fogom használni, na de akkor olyan lesz a videó, ahogy én szeretem. Ha meg a másikat venném, lenne egy optikai stabilizátoros gépem, de utálnám. Szóval attól, hogy benne van pár technikai bravúr egy gépben, nem biztos, hogy attól már jobb lesz, mint azok, amikben olyan nincs. Különben meg az optikai stabilizátorról annyit, hogy nem az a videózás alfája és omegája, és a legjobb stabilizátor mindig is az állvány lesz, hisz nem véletlenül arról veszik a filmeket. Ha valami fontos, úgyis az állvány a legjobb megoldás, ha meg nem, akkor elég, ha valamennyire stabil a kép, azt jól van. A többi már csak hab a tortán...

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    Na, a regényem után itt van végül az ígért tesztvideó. JVC-GZHM300, boltban kb. 80 rugó, a HM335 gagyi változata. Azért tartom, mert szuper a mikrofonja, zenei felvételeimhez ideális, mert jó a hangszínek egyensúlya. Tömören ennyi.

    A file-ok MTS-ek. Ezeket mindig HDTV-n (5-ös élessítési fokozatot beállítva), kameráról játszom le, mert ugyan 1080i-ben vesz a kamera, de p-ben adja le a jelet, és jól csinálja a váltottsorosságmentesítést: ha így játszom le a videókat, azok folyamatosak, nincs jelen a mentesítéskor gyakori remegés, ha pásztázok, folyamatos a kép, nem szaggat.

    Gépen más a helyzet. A 4 hónapos i5-ös laptopom nvidia kártyával lejátssza rendesen a videókat, de csak Cyberlink Power DVD-vel. Egyéb szoftverrel gondol vannak. Valamint a régebbi, 2 éves HP laptopomon mindegy mivel játszom ezeket, szaggat rendesen a kép, pedig nem rossz gép. Konvertálni ezeket a fileokat sose szoktam, mert csak felidegesítene a sok molyolás, elég, ha a kamera jól lejátssza őket, nem vágyok a felesleges idegeskedésre.

    Ezt azért mondtam el, ha valaki letöltené ezeket, és szaggatna a kép.

    Az egyik file nappali kép elektronikai stabilizátorral (2. fokozattal)..

    Feltettem egy felvételt gyenge fényben is, egy homályos szobában készültet, azok kedvéért, akiket érdekel ez a vonal, csak viszonyítás képp, hogy mit tud ez a cucc, ami a HM335-höz képest gagyinak mondható.Ezen a felvételen csak 1-es fokozatú a stabilizátor.

    [link]

    (Nekem innen ez a cucc 2 perc alatt jön le. Nagysebességű elvileg a szerver...) :C

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8420 üzenetére

    Na megnéztem a felvételeket. Köszönöm a feltöltést :R

    2-es fokozaton nagyon jó az elektronikus képstabi, csak nagyobb zoom-nál lehet megmondani hogy az. A beltérnél, ennél a fénymennyiségnél a zajszint egyezik a többi álltalam ismert kameráéval, A hang tisztább kicsit mint a Samsung kameráknál, hála a bitrátának, de ezt csak nagyobb zajnál lehetne max még jobban összehasonlítani. Samsungnál nagyobb zajban(koncert) már kis torzítás van ha több hangot adsz rá mint a normál.
    1080i miatt és az ára miatt a Samsung HMX300-al van versenyben részemről. Az elcseszett Panasonic SD40-nél jobb azért, ott nagy gondok vannak a színekkel, élességgel, és amúgy mindennel.

    A valóságban a munkám is az ajánlattétel(a legjobb ár/érték szempontjából) így nézd el nekem az összehasonlítást.. ;)

    Pár mondatodra reagálva:
    "De ha nincsenek az i-ben a hibái, mindig i-ben használom, mert úgy nagyobb fps-ben vett.. Szóval van különbség, hogy miért, nem tudom." A bitráta a fő különbség látvány téren(azI/P viszony mellett). PL a Samsung is tud 720p-ben rögzíteni az 1080i mellett. A bitráta 5000Mbps-el kissebb P-ben. Én P-ben szerettem felvenni vele, valahogy jobban egyben volt minden, annak ellenére hogy egy kicsit látni lehetett a részlethiányt az 1080i-vel szemben. Ez miatt dob még Pl jelenleg a Samsung mérlegére "súlyt", mert ott a választási lehetőség felvételkor.

    "Szóval attól, hogy benne van pár technikai bravúr egy gépben, nem biztos, hogy attól már jobb lesz, mint azok, amikben olyan nincs." Nem biztos persze, de sanszos hogy mégis van olyan a piacon, és ugyanazért az árért, vagy olcsóbban.

    "Különben meg az optikai stabilizátorról annyit, hogy nem az a videózás alfája és omegája, és a legjobb stabilizátor mindig is az állvány lesz" Eddig én is így láttam, de olyan új technikák vannak jelenleg már a kamerákban, aminél nem tudnád biztosan megmondani alacsony zoom-ig hogy állvány vagy nem,vagy legalábbis elgondolkodnál :D Nem lehet minden szituációban álvány az embernél. És pont ez a jó az új fajta csillapításokban, hogy előkapom a kamerát, és nagyon közel áll a végeredmény ahhoz, hogy a szemet ne a szélek remegésére vigye rá. Az Új Pana széria 150K-tól felfelé számomra irigylésre méltó pl

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8421 üzenetére

    "Gépen más a helyzet. A 4 hónapos i5-ös laptopom nvidia kártyával lejátssza rendesen a videókat, de csak Cyberlink Power DVD-vel. Egyéb szoftverrel gondol vannak."

    Igyekszem segítséget nyújtani a fórumtársaknak a lejátszáshoz. Sajnos az Új AVCHD2.0-ás pl formátum nagyon nehézkes, és kevés dolog tudja rögtön lejátszani. Az okés hogy a TV-re kötve a kamerát minden jó, de én szeretek nosztalgiázni , így a kis kártyaméretnek hála hamar vinyóra kerülnek a filmek, és onnan kell visszanéznem. Mivel itt mindenki fórumot tud szerkeszteni, beírni, tuti hogy van PC-je. Tehát ezt kell megoldani. A legnagyobb probléma az hogy mindenkinek a gépe 60Hz-es natív lcd-vel van ellátva, és a TV amire kötjük PC/laptopról is azt a jelet kapja a PC-től, de persze ha átkapcsoljuk a windows-ban, megeszi az 50p-t is(mert szereti azt is)

    Kézi kapcsolgatáshoz a Splash Player Pro-t ajánlom neked. AVCHD kamerákhoz találták ki elsősorban. Tehát lefedi az 1080i/p-t is, magáto deinterlace-ol. És van rajta kézi élesítés/szín korrekció, esetleg 1080p-re skálázás is. Van benne hardveres gyorsítás és Magyar nyelvü.

    Autó kapcsolgatáshoz, XBMC. [link] jobb.alúl.regular.download És így kell beállítani: [link]

    "Konvertálni ezeket a fileokat sose szoktam, mert csak felidegesítene a sok molyolás, elég, ha a kamera jól lejátssza őket, nem vágyok a felesleges idegeskedésre." a fenti progik helyetted konvertálnak ha úgy vesszük.

    Csak egy észrevétel: HM335 - szerintem nem gagyi a tiéd hozzá képest. Láthatóan inkább csak lehúzás a gép, mert zajszintben a 90K alattiak kategóriájában van. Na erre írtam hogy nem javasolt vétel.
    [link]

    Azért megnézted amit én linkeltem?
    [link] 1080i vs 1080p
    Illetve ezt: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8420 üzenetére

    Progresszív kamera és kamera közt is lehet óriási különbség, azért ha egyszer veszel megint kamerát, fontold meg szerintem. Szélesebb színtartomány , nagyobb élesség a nagyobb bitráta miatt, több részlet a valós 1080 sor miatt(540 sor csak az 1080i)

    Eredeti méretben: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Lui76

    őstag

    A JVC HM430-nál írnak ilyent hogy "•AVCHD és standard felbontású kettős formátum"
    Ez a standard felb. mit jelent vajon a felhasználó szempontjából ?

    - Az hogy a kamerát a TV-re kötve kell nézni egy dolog, mert szerencsére lcd Tv van már szüleimnek(igaz csak HDready), de ha sok felvétel összejön , az már nem fér el egy kártyán. Tehát mindenképp vmi médiára át kell alakítani pl dvd.
    Sajnos úgy látom egyszerű megoldás itt nem létezik.
    Öreg user inkább vegyen diktafont :)

    [ Szerkesztve ]

    www.kezmuveskeramia.hu

  • Tomix24

    addikt

    válasz Lui76 #8425 üzenetére

    Azt jelenti, hogy 1080i-ben is fel tudsz venni, és igény esetén 720 x 576-os felbontású SD minőségben is (DVD minőségben ha úgy tetszik).
    Bár ezt végül is az összes HD kamera tudja. Ha HDready TV van , akkor az előny is lehet, az 1080i jobban néz ki HDread tévén mint FullHD-s társain. Mivel SDHC kártyára ment a kamera több lehetőséged is van a szüleid HD tévéjén megnézni.

    1. Veszel egy media lejátszót.
    Ez már mindent tud ami egy 1080i-s kamerafelvétel/mkv/ vagy Avi lejátszásához kell: [link]
    Pendrive-ról vagy külső vinyóról simán megeszi ezen kamera felvételeit is.

    2. Ott helyben rákötöd a kamerát a TV-re.
    Hátránya hogy csak az épp kártyán lévőt lehet visszanézni.

    3. Kiírod DVD-re a felvett anyagot.
    DVD lejátszó minden háztartásban van elvben. Hátránya, hogy a minőség leesik keményen(vagy jobban) :)

    4. Laptopot/Tabletot/PC-t kötsz a Tv-re
    Hátránya a méret, súly, nincs mindig ezek közül az embernél, stb.

    Tárolás - DVD.. neeem jó. Esetleg adatként, de nehéz kezelni ha használni akarod.
    Külső vinyó az egyetlen lehetőséged. Sajna ha HD kamerát veszel 99%-ban ezt is meg kell előbb utóbb venni. pl: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • djnice

    veterán

    válasz Tomix24 #8426 üzenetére

    Érdemes DVD-n is tárolni AVCHD formátumban újratömörítés nélkül (MultiAVCHD progi pont erre jó). Aztán kell 20e körül egy asztali bluray lejátszó és kész.

  • Tomix24

    addikt

    válasz djnice #8427 üzenetére

    +1 Ez is egy megoldás. 20K-ért. :R Erre nem is gondoltam. De érdemes 2 helyen tárolni az biztos(a DVD lehet alternatíva - az én megoldásommal adatként elég)

    Az enyémnél is ennyire jön ki: ~10K a medialejátszó + 10K a 2.5"-os 320GB-os vinyó
    = ~20K

    Az én megoldásom 69 DVD lemez helyfoglalása helyett 1 DVD lemeznyi helyen lenne, és rögtön elérhető a 69-es dvd is. Nem kell kiírni, csak "copy" nyersen akár. Az összefűzés 1 perc kb, a konvertálás hát nem egy..

    [ Szerkesztve ]

  • Lui76

    őstag

    válasz djnice #8427 üzenetére

    ezt a régebbi br lejátszók is tudhatják ?
    Van egy őskövületem ledobva (még usb sincs rajta, csak kártyaolvasó)

    A TV-sajnos még nem smart, semmi viedolejátszás nincs usb-ről.

    www.kezmuveskeramia.hu

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Tomix24 #8424 üzenetére

    Ezt a szín dolgot egyáltalán nem osztom. Talán ez az, amivel legjobban nem értek egyet veled, ha másban akár igen, is. Nyilván, a skála jó lehet itt, amit belinkeltél. De az csak egy dolog. Én pl. szeretem a 60-70-es években készült dokumentum-természetfilmek képvilágát. Sokkal jobban szeretek egy olyan filmet megnézni, mint egy mai, Full HD-ben a legmodernebb eszközökkel és mozgásbeállításokkal vett természetfilmet vagy dolumentumfilmet. És azok a régi kamerát, hát azok még sokkalta többször elmaradnak az általad pedzegetett színskála szinttől, mint akár a JVC HM300. De lám, én nagyon szeretem azokat a felvételeket, engem jobban inspirálnak. Tehát ez a szín dolog szerintem az egyik, ami legkevésbé a papírforma szerint működik.

    Egyébként van olyan i-ben vevő kamerám, ami simán hozza ezt a fajta képet, amit belinkeltél. De most ugyanilyen tesztet nem tudok csinálni, mert nekem nincs kék kádam.
    De megnézheted ezt a felvételt:

    https://www.wetransfer.com/dl/7pX1ICHa/1ca64865c95112b9dccf0596081707d268c22325db032ccba517c818cff5b62605cef97036969c4

    Ez egy 5 éves FullHD kamera felvétele. Nekem teljesen megfelel. Egy virág van rajta. És i-ben van felvéve. A HDTV-n 5-ös élességgel és valamekkora színfokozással nézem, de utóbbi mértékét nem tudom, nem néztem mennyi az alapbeállítás a TV-n.

  • djnice

    veterán

    válasz Tomix24 #8424 üzenetére

    Ez egy progresszív képkocka? Ha igen, akkor valami csalás van benne mert ez élek elég recések, mintha interlace-ből készült volna.

  • Tomix24

    addikt

    válasz djnice #8432 üzenetére

    "Biztos csak szar a lejátszód" :P De igaz, tényleg babrálnom kellett vele, az eredeti 8 megás kép volt, ezért Jpg-be , 1 megásra csökkentettem hogy gyorsban jelenjen meg ha rákattint az ember. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8431 üzenetére

    Az új kamerákon a szint is belehet állítani. Mielött a "Pana szinvilága nem tetszik kifejezést leírod" ;) Ha akarom Sony gyári beállítást is eszközlök hideg szín hatással. És szerintem egy Sony-n is lehet ráadni a meleg árnyalatokra hogy Panás legyen.

    LDC TV szintü skálázhatóság van, és az éleség fényerő és kontraszt szinten is.

    Egy kis ideje Manual-ban veszek fel, és színeket a valósághoz kalibráltam. Az a kád valóban olyan kék volt pl, csak max kicsit még jobb minőségben és nem recés a jpg veszteségessége miatt(mostmár progresszívban engedem menteni neki, így nagyobb a méret de nem recés talán annyira)

    "Sokkal jobban szeretek egy olyan filmet megnézni, mint egy mai, Full HD-ben a legmodernebb eszközökkel és mozgásbeállításokkal vett természetfilmet vagy dolumentumfilmet." Akkor pont az ellenkezői vagyunk egymásnak(ami nem gond). A felskálázott 1080p-s régi természetfilmek helyett az új eleve nagy felbontáson készült természetfilmeket szeretem.

    A linkelt videót köszönöm!
    eredeti méret:[link]

    Tényleg eléggé visszafogott színvilágú. De ez lehet az évszaknak is köszönhető, mert pl ezek is valós szinek, csak én szeretem ha nagy megvilágítást kap a tárgy:
    Pár hasonló közeli:

    Eredeti:[link]

    Eredeti:[link]

    Eredeti:[link]

    eredet:[link]

    eredeti:[link]

    [ Szerkesztve ]

  • djnice

    veterán

    válasz Tomix24 #8433 üzenetére

    Akkor írd azt, hogy nem eredeti képkocka, mert így megtévesztő. PNG-ben célszerű ezeket feltenni.

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz Tomix24 #8436 üzenetére

    Milyen beállítással fotózol? Nekem túlszínezi. Ha jól emlékszem régebben mondtad, hogy a videóból készített képek is jók, vagy mégis jobb fotózni?

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz pinnacle #8437 üzenetére

    Én nem szoktam vele fotózni, de ha kell egy kép, csak a Splash Player-el kiszedek egy képkockát , lásd. #8434-es hozzászólásom. Így tuti elcsípem a filmből a legjobb pillanatot. Fotózásnál még sosem sikerült, mindig elmozdúlt a cél :D

    De ha átkapcsolod a kamerát fotó üzemmódba fent a tetején, majd manual-ba állítod, akkor a színeket is beállíthatod,az mellett hogy az emelt kontrasztot és színt is megszünteted. Ráadásként a felbontás is magasabb lesz mintha a felvételből szednéd ki Splash-el. És vaku is van.

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz Tomix24 #8440 üzenetére

    Úgy néz ki, végre sikerült megfelelő kamerát találnom. :) A V700 jobb volt kevés fénynél, de az SD90 színhelyesebbnek tűnik, a mikrofonja is jobb, ráadásul 60-70k-val olcsóbb.
    Szép helyen voltunk ma. A himbálódzó ülésben is, viszonylag jól tudta stabilizálni a képet.

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Tomix24 #8434 üzenetére

    Már meg ne haragudj, de kissé ferdítessz ezekkel a belinkelt képeiddel. Nálam TV-n,pont ugyan olyan jó a kép, mint a többi képen, amit belinkeltél. Ez a kettős látásmód, amit kelteni próbálsz, nem igen takarja a valóságot. Már csak azért sem, mert figyelgettem korábban is már ezt a topikot, beleolvasgattam, és mikor megszereztem pár kamerámat, aggódtam is, hogy igazad lesz, és télleg ilyeneket tapasztalok a színnel kapcsolatban, amiket itt szemléltetni próbálsz. Hát nagyon megörültem, mikor nem lett igazad, és ledöbbentem, hogy az általad degradált kamerák felvételei is milyen jók. Persze, nem mind, de eléggé elmosott nálad a határ ilyen szempontból, túl sok jó cucc megy a "szar kategóriába". Asszem a következő napokban nekiesek, és kissé megvilágítom rendes TV-n hogyan fest ez a kép a virágról. Egyet bizton mondhatok, így nem, ahogy belinkelted. Azt mondom, ne géphez hasonlítsd, hanem HDTV-hez. Nem véletlen adták annak az eszköznek azt a nevet, hogy :HD. A kamerának meg, hogy HD kamera. A kettő tulajdon képpen egymásnak van szánva, mert hát lehet, hogy sokan néznek gépről filmet, de egyenlőre a kamerák fő célpontja a TV, és nem a gép, amiről én egyébként személy szerint nem szeretek filmet nézni, mivel szerintem nem a legjobb céleszköz rá. A gép az gép, való internetre, munkára, stb. a vizuális élményé meg még mindig azért a TV. Nem tapasztaltam még eddig nagyon, hogy lett volna olyan család, ahol az emberek TV helyett gépmonitorról néznek műsort rendszeresen, napi szinten a nappaliban. És mint HDTV tulaj, én biztos nem is tenném, mert sok a különbség gépmonitor és TV között. De egyébként ezek az általad fakónak titulált videók nálam gépen sem néznek ki rosszul, ennyire biztos nem, mint azt itt szemléltetni próbálod.

    Szóval egy biztos, amit ide belinkeltél, céleszközön: azaz HDTV-n egyáltalán nem így néz ki. Igen, van olyan kamera, aminek HDTV-n is így néznek ki a felvételei, de ezeken az "igazolni próbálásaidon" csak röhögök, ha rágondolok, hogy itt nálam hogy fest a felvétel, és sajnálom, akit ezekkel egyéb jó kameráktól elriasztassz.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Tomix24 #8434 üzenetére

    Egyébként meg azt sem értem, hogy még miért mindig képen akarod szemléltetni egy váltottsoros felvétel kinézetét. Mint már mindketten utaltunk rá, ugye az ilyen felvétel nem egy képkockából áll, hanem kettő összemosásából. így a célt sem értem vele. Attól, hogy 2 egybemosott képkocka állóképen rosszul néz ki, mozgóképben még lehet jó. 25 kép 10 másodpercenkénti felvillanása nem fog jól kinézni, de egy másodperc alatt már mozgókép. Ez nem tűnik fel olykor?

    Meg ez is jó, hogy:

    "Tényleg eléggé visszafogott színvilágú. De ez lehet az évszaknak is köszönhető, mert pl ezek is valós szinek, csak én szeretem ha nagy megvilágítást kap a tárgy:
    Pár hasonló közeli:"

    Hát erre annyit tudok mondani, hogy ha TV-n ilyen szarul nézne ki ez a virág, mint a JPG-de, nem használnám ezt a kamerát. Viszont ennek épp az ellenkezője van. Képzeld el ez a kamera, aminek a felvételét leszólod, együtt le lett Canon EOS 550D vel tesztelve mozgóképet felvéve. Nincs különbség. És az a Canon többe kerül, mint a (egyébként nem alaptalanul) méltatott Panasonic SD90-ed. És annak a tulaja is azt mondta, hogy teljesen rendbe van ez a kamera. Így télleg érdekes dolgokat állítassz. De mostmár tényleg keresek egy kék medencét meg rózsaszín házat, és jöjjön pár kép. Utánajárok hogy lehet monitoron leutánozni azt, amit a HDTV ad ki, meglátjuk fakó lesz-e még a kép.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Tomix24 #8434 üzenetére

    Meg erre válaszolj már még:

    ezt váltottsorosban vetted?: http://kepfeltoltes.hu/120512/3959917653_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Gondolom p-ben, nyilván az SD90-eddel nem i-ben veszel. Szóval ennyit a körültekintő összehasonlításról. Mutass nekünk fotókat váltottsoros kamerából.

    Egyébként ha Pesten járok, összevetem már egy 5 és 4 éves kamerám felvételét a Panasonic boltban az SD90-nel. Komolyan, megnézem már, hogy mi igaz abból, amit linkelgetsz, aztán belinkelem én is ide, amit találok, mert megdöbbentő azért, hogy itthon nálam jó a képe a kamerámnak, de érthetetlen módon Prohardveren mindig csúnya. A fene ezt a fránya kamerát... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8444 üzenetére

    Ember, te kész vagy.... :W

    Amit itt linkelgetek? Majd te összeveted a boltban? :F Menj át Lidl-be, ha javasolhatok "boltot" :W

    Az összehasonlításról meg annyit, hogyha a lényeg, bár mégsem fogtad fel, ahonnan indúlt ez az egész, hogy 1080i-s kamerát nem ajánlok 120K körül legyen az JVC-Sony-Vagy Pana-Canon. Ez csípi a csőröd? Ez egy szakmai fórum, és csak egy felhasználó vagyok. Mit érdekel téged hogy én mit ajánlok. Főleg úgy hogyha én is írok valamit, videóval, videóból kiszedett képpel alá is támasztom. Fals képet nem adok, maximum túlságosan összetömörítettet, ami rondább már mint a valóság. Ezért is linkelek RaW film részleteket is ,amire teszel nagy ívben.

    "Mutass nekünk fotókat váltottsoros kamerából."
    120K-s kamera a 120K-s ellen volt... És még neked áll feljebb hogy véletlenül ott egy Progresszív kamera a kínálatban(De van már Sony is azon ársávban)??? :Y
    (Ezek a kamerák 1080i-ben is vesznek fel, de olyat miért linkeljek)
    Bár tegnap jött meg após Osztálykirándulásról. A kártyán lévő hely miatt 1080i-re állítottam. Mutatok azt is akkor ma estig, az jó? ... :W

    "mert megdöbbentő azért, hogy itthon nálam jó a képe a kamerámnak, de érthetetlen módon Prohardveren mindig csúnya. A fene ezt a fránya kamerát..."

    Melyik kamerádról írsz most hirtelen? Amelyiknél a virágot filmezted? Oda írtam hogy csúnya? Mert nem.
    Amikor még 2-5 féle HD kamera volt a piacon összesen a már megvehető 150.000Ft-os áraktól felfelé, akkor nálam egy Aiptek gép volt. Jelenleg az Aldi árulja max 10-20K-ért. A Képe nekem a legszebb volt, és nem értettem hogy a rákba írja valaki hogy van szebb is,valami 1080i-s kamerák képében...
    De eladtam mindenemet, és vettem 100K-ért egy Samsung Hmx-200-at mert valaki tett fel szakmai fórumon sample-t, és én meg is néztem amit linkelt... Ezután úgy éreztem nekem van a legjobb kamerám, mert végre optikai stabi volt benne, "nagy" zoom, és igazi 1080-as felbontás, na jó 1080i. HD-ready TV-n gyönyörű volt, és nem hittem hogy kellhet ennél több.
    Itt, ezen a Fórumon egy srác Tigrises,állatkertes Panasonic SD90-es felvételt tett fel Raw-ban, amit még megnézni is nehéz volt, hisz gépileg nem voltam felkészülve. De elvarázsolt azonnal.
    Eladtam a Samsungot és 65K-ért vettem az E-bay-en karcosat, persze használtan Itthon 120K volt akkor. A Full-HD-s TV-n a különbség zongorázható, és megdöbbentő a mai napig számomra. A stabija rettenetesen jó, a Zoom elég nagy és kitartható kézzel 1000xig nagyobb remegés nélkül. A képének részletessége, a színek(x.v colour) , a rengeteg beállítás lenyűgözött. De most hogy láttam az X900-at RAW-ban, azt mondom ilyen kell nekem egyszer... De az ára miatt nem tudnék annyi mindent eladni itthon.. Egyenlőre várok 1 évet.

    Tehát itt azt akartam leírni hogy járj nyitott szemmel, és fogadd el ha jobb valami, nem gáz. Pár év múlva a 4K-s kézikameráknál csak nevetnek majd a mostani 2-300 ezer forintos kínálaton. És ez így van rendjén.

    Én pedig nem változtatok, ha valakit érdekel hogy a pénzéért mi a legjobb kamera, annak megírom ha épp itt fent vagyok, és vagy elfogadja vagy nem. Amiért nekem is segítettek itt fent a jót választani, úgy viszonzásképp én is segítek.
    Ezek csak tanácsok. Nem az élet biztos igazságai.

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8443 üzenetére

    "Egyébként meg azt sem értem, hogy még miért mindig képen akarod szemléltetni egy váltottsoros felvétel kinézetét. Mint már mindketten utaltunk rá, ugye az ilyen felvétel nem egy képkockából áll, hanem kettő összemosásából."

    Mert gondolom hiába linkeltem neked 1-1 samplet, 110% hogy meg sem nézted, és csak a levegőbe beszélsz. 1080i vs 1080p [link] Maga a technikai oldalát próbálom neked elmagyarázni, akár képekkel, akár videóval.

    "Viszont ennek épp az ellenkezője van. Képzeld el ez a kamera, aminek a felvételét leszólod, együtt le lett Canon EOS 550D vel tesztelve mozgóképet felvéve." Nem szóltam le, csak maximum a szövegértésed gyatra. 17 másodpercből amúgy sem tudnék megállapítani semmit, max a szineket néztem. Ha linkelsz fel többet, vegyesen innen onnan azt is megnézem.

    "És az a Canon többe kerül, mint a (egyébként nem alaptalanul) méltatott Panasonic SD90-ed. " Azt elhiszem hogy az a fényképezőgép többe kerül, de elárulom néhány mosogatógép, és sport autó is.. :P Hogy jön ide az ár most, meg egy fényképező. Ár az Ár ellen, én sem az X900-al versenyeztetem a kamerád..

    "Hát erre annyit tudok mondani, hogy ha TV-n ilyen szarul nézne ki ez a virág, mint a JPG-de, nem használnám ezt a kamerát." - Hát ja, ne is használj ilyet, bár nem fogsz már nagyon ilyet találni.

    "De mostmár tényleg keresek egy kék medencét meg rózsaszín házat, és jöjjön pár kép. "
    .....

    "Utánajárok hogy lehet monitoron leutánozni azt, amit a HDTV ad ki, meglátjuk fakó lesz-e még a kép." :Y Most esett le itt valami...
    Tudod miért színes jobban amit felveszel, mint ahogy ide belinkeltem? Gondolom PC-vel nézted vissza, és nem jöttél rá, hogy a TV-den fel van nyomva a szín, be van kapcsolva a dinamikus kontraszt, meg még kitudja hány szarság, amikhez szintúgy nem értesz... Ez a valóság, ilyen színekkel dolgoznak a kameráink. Én is tudok ám ráadni még, sőt levenni is..tyű ha.

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8442 üzenetére

    "mikor megszereztem pár kamerámat, aggódtam is, hogy igazad lesz, és télleg ilyeneket tapasztalok a színnel kapcsolatban, amiket itt szemléltetni próbálsz."

    És végül igazam lett, csak max kalibráld be a TV-d végre, és láthatod hogy gyári beállításnál a Sony a legélethűbb színekkel operál, a Samsung rikító, de meleg nagyon(én imádtam), a Pansonic meg nagyon színes egyes szineknél(ok nélkül). De manualban mindhárom kamera lehet bármilyen színű, csak beállítás kérdése. JVC kameráról nem adtam jellemzést soha, hisz nem volt olyan kamerám pl.

    -------------------------
    "Hát nagyon megörültem, mikor nem lett igazad, és ledöbbentem, hogy az általad degradált kamerák felvételei is milyen jók."

    Amiket degradáltam azok a HP/Aiptek/ és hasonszőrü Aldis társaik amikre ráírják hogy HD, és utánna nem lehet eladni.... Nagyobb értékeknél kemény magyarázatot adok mindig, és videót linkelek bizonyításképp, megóvva a vásárlókat a csalódástól. Ha nem érzik rossznak így sem a kamerát, úgy is megveszik, de legalább a vásárló/fórumtárs is körbejárja a témát. A mai világban nagyon meg kell gondolni mire adja ki a pénzét az ember.

    -------------------------
    "túl sok jó cucc megy a "szar kategóriába""

    És menni is fog, amíg hülyének nézik a gyártók az embert.

    -------------------------
    "Azt mondom, ne géphez hasonlítsd, hanem HDTV-hez. Nem véletlen adták annak az eszköznek azt a nevet, hogy :HD. A kamerának meg, hogy HD kamera. "

    Technikailag a kőkorban vagy hozzám képest. Főleg ha azt hiszed hogy egy Pc-t a tv-re kötve nem kapok olyan képet, mintha a kamerát kötném közvetlenül rá. (Sőt elárulom kaphatok, hála a 3 féle hardveres képjavításnak, ha van rá igény is) .

    --------------------------
    "de egyenlőre a kamerák fő célpontja a TV, és nem a gép, amiről én egyébként személy szerint nem szeretek filmet nézni, mivel szerintem nem a legjobb céleszköz rá."

    Hát mi a rákról nézzem akkor a 40Mbps-es MVC 3D-t pl? Vagy 150Mbps-es Hubble demonstrációt, vagy BD50-es filmeket ha nem PC-ről? AVCHD2.0-hoz már erős gép kell vagy jó beállítás/jó program pl.
    ---------------------------
    " A gép az gép, való internetre, munkára, stb. a vizuális élményé meg még mindig azért a TV."

    Igen, de képzeld feltalálták a HDMI kábelt, és lehet összekötni TV-PC-t már veszteségmentesen.
    ---------------------------
    "És mint HDTV tulaj, én biztos nem is tenném, mert sok a különbség gépmonitor és TV között."

    Ott a kép eredetije amiket letölthetsz. Garantáltan nincsenek buherálva(csak kisebb a méretük) Jobb egérgomb/letöltés, és vidd át valahogy a TV-d-re, ott nézd meg. A te kertes képed is színes lesz, sőt olyan mint ahogy eddig is láttad, majd ezután nézd meg az enyémeket ugyanígy. Az is valós, erős napsütésben rikító színü gyerekjátékokkal, illetve x.v.Colour modban felvett virágokkal. Az x.v.Colour-t nem magyarázom mert már lemerül lassan a billentyűzetem. Bár lehet a TV-den nem is jön ki majd az eredménye.
    -----------------------------------
    "De egyébként ezek az általad fakónak titulált videók nálam gépen sem néznek ki rosszul" Az a fakó nem ronda, csak nem ráeső nappal lett felvéve, hanem szort fénnyel) És inkább színhű mint rikító, jelzem a TV-men vissza véve a szín. :DDD

    -----------------------------------
    "HDTV-n egyáltalán nem így néz ki. Igen, van olyan kamera, aminek HDTV-n is így néznek ki a felvételei, de ezeken az "igazolni próbálásaidon" csak röhögök, ha rágondolok, hogy itt nálam hogy fest a felvétel, és sajnálom, akit ezekkel egyéb jó kameráktól elriasztassz."

    Tegyél még fel felvételeket vegyesen. Ne miattam, hanem hátha valaki ezt a kamerát szeretné, és RAW-ban mégis többet mutat nekik. Én itt lezárnám a dolgot. Úgyis a leendő vásárló dönt, ezek csak tanácsok..

    Ui: nyugi én is TV-n nézem őket. És ugyanazon beállítások mellett, a részrehajlás elkerülése miatt..

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz Chrystall #8444 üzenetére

    Itt az eredeti felvétel amiből a képkockákat kinyertem: [link]
    jobb alúl regular download. Virágok/kék kád, kiscipő...

  • pinnacle

    nagyúr

    Nyugi, nehogy felrobbanjál. :))
    Most vettem észre, hogy a korábban linkelt felvételemen, amikor a fák mellett haladunk el, a kép egy kicsit szaggat. Akkor is, ha az XMBC 50 fps-el játssza le. Nektek simán megy? A kameráról lejátszva semmi gond.

    Ha a HIBRID O.I.S be van kapcsolva, akkor az elektronikus+optikai, ki állásban csak optikai stabilizálás van?

    [ Szerkesztve ]

  • Tomix24

    addikt

    válasz pinnacle #8449 üzenetére

    Áhh, ez csak egy egészséges vita. Vagy nem :D

    Megnézem az akadást, elindult lefelé. Ha kikapcsolod, akkor max elektronikus/digitális szerintem(kikapcsolva nagyon remeg)

    Viszont ha érdekel van új XBMC, érdemes megpróbálni.
    XBMCSetup-20120513-240b7a9-master.exe [link]
    Kicsit szebb, talán gyorsabb is mint eddig, érdemes megpróbálnod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák