Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam67

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vásárlás előtt állok, és az alábbi készülékek között vacillálok:
    [LG 47 LA6608]
    [LG 47 LA660s]

    Ezekkel kapcsolatban van néhány kérdésem:
    - Szeretném megkérdezni, hogy mekkora a tényleges (nem a "laboradat") válaszideje a kijelzőknek, illetve a talp csak forgatható, vagy dönteni is lehet a talpukon a készülékeket?
    (PC is lesz rákötve, ezért fontosak ezek az információk.)

    - Valóban IPS panellel vannak szerelve a készülékek, vagy ez is egy marketing trükk?

    - A 400Hz-es kijelző az egy valós 200Hz-es panel szoftveres feljavítása, vagy egy 100Hz-es extrém túlhúzása?

    - Mekkora a valós fényereje a kijelzőknek? (Világos szobába kerül, így fontos, hogy napközben is jól látható legyen.)

    - A 400Hz ellenére a gyors(abb) mozgásokat már rendesen leköveti, vagy még ezeknél a típusoknál is homályos lesz pl.: egy film esetén a szereplő körvonala a gyors mozgás közben, annak ellenére, hogy be van kapcsolva a "film mód"?

    - A New Cinema 3D technológia valóban hozott annyi változást, hogy nappal is jól látható lett végre (nem sötét a kép, még max. fényerőn is) a 3D kép, vagy ismét csak egy marketing trükkről van szó?

    - Mi az általános vélemény a két készülékről? Van valakinek felhasználói tapasztalata bármelyikről is?
    Sajnos a 6608-ról nem találtam tesztet :(

    A segítséget, és az információkat előre is köszönöm.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz LucasGrant #38706 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ neked is, és szunya1 fórumozónak is.

    A 740S eddig nem volt a "listámon" így most olvasgattam róla egy kicsit.
    Kezdésként jó volt látni, hogy a vélemények / tapasztalatok többsége pozitív, a megelégedettség szintje bőven 95% feletti, a PH teszt kicsengése is biztató, ezért elgondolkodom rajta, viszont a panel kivételével, legalábbis így első blikkre nem sok különbséget látok a 660s, és a 740s között. Gyakorlatilag ugyanaz a két készülék.....

    Ebből adódóan szeretném megkérdezni tőled, mint 740s tulajtól, hogy a 800Hz-es panel látványban nyújt-e annyival többet otthoni környezetben, normál TV nézést feltételezve, mint amennyivel többe kerül a 660s típushoz képest?
    Nem elhanyagolható, hiszen a 660s jelenleg 164.000Ft, míg a 740s alsó hangon is 245.000Ft.

    Egyébként milyen panel van szoftveresen felhúzva 800Hz-re a 740s-ben?

    (A normál TV nézést azért emelem ki, mert HD, illetve Blu-Ray tartalmak a korábbi (660s) modellen is nagyon szépek.)

    A válaszokat ezúton is köszönöm.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz @matthew@ #38713 üzenetére

    Nagy valószínűséggel ugyanaz a két készülék, csak a 6208 a német, míg a 620s a hazai forgalmazásban lévő típusazonosítót jelöli.

    Ugyanebbe futottam bele én is, csak a 47 LA660s típussal kapcsolatban.
    Mint azt néhány hozzászólással korábban feltett kérdésemre válaszként megtudtam a 660s, és a 6608 ugyanaz a típus, csak a 660s a hazai, míg a 6608 a német típusazonosítót jelöli.

    Ebből következtetek arra, hogy a 620s vs. 6208 esetében ugyanez a helyzet, de ha tévedek, akkor valamelyik guru úgyis kijavít :)

  • Sam67

    csendes tag

    válasz pgemil #38717 üzenetére

    Szia!

    Elnézésed kérem, elírtam az árat.
    A 47LA660s valóban 190 környékéről indul.

    Szimultánba nézelődöm a 42" / 47" kategóriában, és véletlenül a "nagy összehasonlítások" közepette 47"-os 660s helyett a 42"-os változatának árát írtam be.

    Időközben az általam korábban beírt árnál találtam olcsóbban is (154.450Ft) 42" méretben 660s típusú készüléket, ami szintén nem rossz ár, csak hát mégsem 47".

    Ha gondolod, és járható alternatíva lehet a kisebb, 42" is, akkor íme a link:
    [LG 42 LA660s]
    (Az áruházat nem ismerem, nem vásároltam még tőlük, így nem tudom mennyire megbízhatóak.)

    Még egyszer elnézést az elírásért, nem szándékos félrevezetésnek szántam.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz Real Ghoost #38729 üzenetére

    Köszi a választ.

    Én is arra következtetésre jutottam, hogy maradok a 47"-os 660s típusnál.
    Sokan dicsérik, a tesztek is többnyire pozitív kicsengésűek, kevés felhasználónak van gondja vele, ami mindenképp a típus mellett szól.

  • Sam67

    csendes tag

    Sziasztok

    Van egy LG 55 LB 671V készülékem, amin szeretnék külső adattárolóról (2,5" Tevon 1TB HDD NTFS-re formázva) filmeket nézni.
    A problémám, hogy a készülék nem ismeri fel a vinyót, holott az asztali gép, és a laptop is "látja", tehát nem a vinyóval van a gond.

    Először arra gondoltam, hogy kevés az USB-n elérhető feszültség a vinyó számára, ezért a hozzá kapott tápkebelt,
    (amit a leírás egyébként laptopokhoz javasol, de érdekes módon oda nem szükséges) is csatlakoztattam a TV leírása szerint.
    Így a vinyó az 1-es USB portba, míg a tápkábel a 3-asba lett bedugva, de így sem ismeri fel a készülék a HDD-t.
    Próbáltam variálni a portkiosztásokat, de szintén kudarc.

    Van egy TP-LINK 842ND típusú USB-s Wi-Fi routerem. Alternatívaként arra gondoltam, hogy csinálok egy média szervert, és annak segítségével próbálkozom.
    Kérdésem a következő....
    Érdemes vacakolni vele, vagy van más megoldás is?
    Milyen megoldás / beállítás jöhet szóba, hogy a TV felismerje a vinyómat?

    A fórumon olvastam különböző szoftveres, meg ilyen-olyan átjátszásos módszerekről, konverterekről stb, de mivel nem értek hozzá, ezért valami "hagyományos"
    (elindítom, és nézem a filmet különböző szoftverek, meg konverterek, meg tudom is én mik nélkül) megoldást szeretnék, ha létezik.

    Van több USB pendrive-om (szintén NTFS-re formázva), amiket próbaképp csatlakoztattam a TV-re. Azokat gond nélkül látja.

    Egy utolsó kérdés így a végére....
    Mi annak a PC-s programnak a neve, amivel tetszés szerinti sorrendbe lehet rendezni a csatornákat?

    A segítséget előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák