Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz blakey #20695 üzenetére

    A 78-as kontraszt úgy jött ki, hogy filmen néztem meg pl. felhőket, hogy mennyire részletes ill. korábban a fényerőt állítottam be sőtétebb képeken, hogy a fekete azért fekete maradjon, de azért árnyalatok is látszódjanak valamennyire.

    Szóval így be tudom állítani ill.a W7-nek is van kalibrációs programja, azzal is ezeket az értékeket kapom, kontrasztot magasabbra 82-88.., mindezt 2,2 gamma mellett.

    Azt lenne jó tudni, van-e erre vmi szabvány, vagy minősítés (pl. THX), ami megmondja, hogy egy szürkeskálán 0-255 árnyalattal honnét kell a feketének és fehérnek szétválnia... Ezekkel az IRE beállításokkal nagyon nehezen boldogulok, gyakorlatilag semmi szemmel láthatót nem látok amikor állítom, csak film közben válik kissé más élménnyé a látvány.

    Sok helyen olvastam, hogy a színprofilok közül a különböző TV-ken a mozi ill. THX profilok a legszínhűbbek. Ez most vajon tényleg igaz lehet? Mármint a THX az színhű? Én úgy tudtam, hogy az George Lucas "agyszüleménye", mozi-feeling. Nem merném állítani, hogy a moziban minden szín a megfelelő (mondjuk lehet mozi válogatja...)

    IRE manuális próbálgatására tudsz vmi applikációt vagy vmi tesztképet amivel lehetne próbálkozni?

Új hozzászólás Aktív témák