Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lukgab

    tag

    Sikerült összehozni kelepce kollégánál egy 55UB850V tesztet, ahol arra voltam leginkább kíváncsi, hogy játékok alatt hogyan teljesít a TV, vagyis egy magamat profibb gamernek tartó személyt valójában mennyire zavar a tesztekben leírt, az átlagnál magasabb input lag ( 30+ ).

    Számotokra bemutatásként, az én ott megélt tapasztalataim alapján, 4 különböző szinten jellemezném a TVt, a következők szerint ( nem jó=1 / jó=2 / nagyon jó=3 / tökéletes=4 ) illetve időrendben számolok be az élményeimről.

    Teljesen más érzés volt nem boltban – abszolút váóó hatás volt :Y – hanem egy szoba falára felszerelve látni az LG 55UB850V TVt. Első körben a TV számomra meglepően gyorsan bekapcsolt, majd miután beléptünk a menüben és betöltött minden, már gyorsan tudtunk ide-oda lépkedni, és bármire is kattintottam azonnal láttuk is az eredményt. A SMART részére csak azért adok 3 ast, mert én azt vártam, hogy ha betölt minden, itt is úgy fogok kattangatni a menüben, mint mondjuk egy gépen vagy iPhoneon. Minden féle formátumú filmet azonnal és gond nélkül lejátszott vinyóról – tudtunk mkv filmben hangcsatornát váltani és tudtam Twitch TVt is nézni full screenben app nélkül a böngészőből ( twitch.tv/ceh9/popout ), de minőséget nem tudtam állítani. :F

    Kép minőségre én simán 4 est adtam, mert SD, HD, FHD vagy UHD videót néztünk tökéletes képet adott. Azt kaptam vagyis láttam, amit vártam, szerintem minden adás szép volt ( UPC adás ). Furcsa volt látni, hogy a TV képet milyen tág keretek között lehetett állítani és bár páran panaszkodtak, hogy alapból nem jó a képe ( Eredeti képmód ) és csak más egyedi paraméterek beállítása után kapott szép képet ( link ). Miután kipróbáltuk ezt és sok más beállítást, konkrétan egyikünknek sem tetszett a TV képe – borzasztó volt - , nézhettünk rajta bármilyen műsort. Úgy gondolom, hogy eredetin beállításon fogom majd használni én is, maximum focinál állítok egy Sport üzemmódot, de ha játszani szeretnék rajta, akkor viszont biztosan állítok egy Game mode-ot.

    Játék: A ma létező leggyorsabb FPS játékot, a Quake Live ot játszottam rajta ( 800x600 r_picmip 5 és fix 250 FPS beállításokkal ) és egy Crysis 3 at próbáltam ki ( full hd ba very high beállításokkal 45 és 65 FPS ) sima illetve Stereo 3D üzemmódban. HDMI1 porton csatlakozott a PCm ( i4790X+970GTX ) a TVbe és ha a bemenet nem PC és a kép nem Game módban volt, akkor egyes alát adtam volna rá. PC helyett Konzol beállítással a hatás még ennél is rosszabb volt. Viszont ami számomra nagyon fontos volt, hogy PC/Game üzemmódban történő játék élmény minőségre 3 ast adok. Nálam itt a 4 est egy 144 Hz es 24 es Acer monitor kapott. Viszont ha Crysis 3 alatt bekapcsoltam a stereo 3D vagy másik 3D módot, akkor már csak az élményt 1 es re mondanám. Azt éreztem egérmozgatás közben, mintha csak 15 FPS em lenne, holott 55 FPS em volt éppen (MSI Afterburner OSD), képtelen lettem volna így játszani. Lehetőségem lett volna még ezt azt állítani a játékban, de a Crysis 3 menüje szétesett folyton. Ez a játékot amúgy is kölcsönöztem az internetről a tesztelés miatt. Kikapcsolva a 3D-t az élmény újra 3 as lett. Ezeket úgy tapasztaltam, hogy a TV vel teljesen szemben ültem és kb 1 néha 1,5 méter távolságból néztem a TVt. :DDD

    Olvastam itt olyanokat, hogy a fekete nem fekete, illetve hogy látható felhősödés van a TVn. Erről, mint nem színvak, és mint műszaki ember az a véleményem, hogy a fekete az fekete, sőt szép fekete és igen, mikor a TVn nem megy adás akkor volt egy apró felhősödés a jobb sarok fele, ami film nézés közben nem volt látható – nagyítóval sem találtam eltérő színeket azon a területen, mikor meg lett állítva a film. Világosban, illetve lehúzott redőnyöknél sem találtam szürke színt a feketében, pedig tényleg kerestem. :W

    850V lesz, már csak a budgetől függ, hogy 49 vagy 55 és hogy honnan. Amire még kíváncsi lennék, hogy egy itt bedobott, külsős kalibráló cég mit mondana / állítana ezen a TVn, mert ennél szebb képet, nem hiszem hogy ki tudna hozni. Köszi még egyszer a lehetőséget kelepce. :))

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

Új hozzászólás Aktív témák