Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lewtsch

    újonc

    Sziasztok!

    Laci vagyok, éppen egy 80 éves házat újítunk fel a párommal és most tartunk a fűtés és a villamos rendszer korszerűsítésénél. Gépész vagyok, nagyjából már megterveztem mindkettőt, de azért lenne még pár dolog, amit meg szeretnék kérdezni. Először is, jó helyen járok ebben a topikban? :)

    Köszi: Laci

  • lewtsch

    újonc

    válasz csemberlen #88152 üzenetére

    Szuper :)

    Padlófűtésnél tud valaki olyan táblázatot/kalkulátort, amiben a szokásos betonvastagság és burkolat mellett kifejezetten vastag szőnyeggel + parkettával is lehet számolni? Épületek fűtő- és légtechnikai berendezései III.-ban lévő példákat már néztem, de valószínűleg azoknál vastagabb "szigetelő" rétegre lesz szükségem, mert a ház komolyabb külső szigetelése csak évek múlva lesz esedékes, anélkül addig a padlófelületre túl magas hőmérséklet adódik a szükséges teljesítményhez.

    A másik, hogy lenne itt valaki, aki meglévő, legális, ingyenes WinWatt / Meditherm (vagy bármelyik másik erre alkalmas) progi használatában segítene elindulnom? Természetesen nem ingyen gondoltam és tényleg csak egy elindításra lenne szükség (hogy kezdem el felépíteni a projektet stb.), utána már finomítgatom én otthon. Gondolom ez kb. egy óra vagy annyi se. Én közben most is keresek oktatóvideókat meg ilyesmit, valószínűleg nem 0-ról kell majd indulnunk, de azért szóljon légyszi aki ráér, hátha nyernék azzal is 1-2 napot, a Zasszony már nagyon gyötör hogy készüljön a pecó... :)

    A harmadik csak annyi lenne, hogy pf. osztó-gyűjtőn 1-1 körre van olyan legnagyobb/legkisebb térfogatáram, amin kívül már zajosság vagy egyéb probléma lehet a szelepeknél, vagy pl. "nem enged át" az áramlásmérő? Nálam inkább kisebb térfogatáramok várhatóak pár helyen, mert nem lehet egyforma hosszúságú köröket letekerni és az egyes helyiségekben még a megengedett padlóhőmérsékletek is mások (gyerexoba vs. fürdő), ezeket kellene az eltérő térfogatáramokkal kompenzálnom.

    Köszi szépen: Laci

  • lewtsch

    újonc

    válasz Misi1980 #88160 üzenetére

    Kedves Misi,

    Köszi a választ! A csövek már le vannak téve, le is betonozva, de jó hír hogy azok a dolgok nagyjából stimmelnek amiket mondtál, csak 20-as a cső és hogy a padló alatt a szigetelés csak 5 cm nikecell, azon hőtükörfólia (akkor a "szaki" mondta, bőven elég, a hő úgyis felfelé megy, én meg akkor nem is gyanakodtam).
    Látom, eléggé képben vagy, esetleg így erre a meglévő konfigurációra (nyilván a többi szükséges adatot is ismerjük) annyit ki tudnánk számolni, hogy mi lenne az optimális padlószőnyeg (+parketta) vastagság, amivel már le tudná adni a szükséges hőmennyiséget, de még nem lenne túl meleg a padló? Ez csak a gyerekszobában lenne érdekes, ott ugye 24°C padlóhőm. a max, a többi helyiségben meg a hidegburkolattal szinte magától is beállna a megengedett, kicsit magasabb padló hőm. (ha kicsit még szabályzunk a körök térfogatáramán). Természetesen nem lennék hálátlan :)
    Mailem elvileg publikus, de még új vagyok itt, szólj ha mégsem látható.

    Köszi szépen: Laci

  • lewtsch

    újonc

    Sziasztok!

    Lenne itt valaki, aki meglévő, legális, ingyenes WinWatt / Meditherm (vagy bármelyik másik erre alkalmas) fűtéstervező progi használatában segítene elindulnom?

    Természetesen nem ingyen gondoltam és tényleg csak egy elindításra lenne szükség (hogy kezdem el felépíteni a projektet stb.), utána már finomítgatom én otthon. Gondolom ez kb. egy óra vagy annyi se. Én közben most is keresek oktatóvideókat meg ilyesmit, valószínűleg nem 0-ról kell majd indulnunk, de azért szóljon légyszi aki ráér, hátha nyernék azzal is 1-2 napot, a Zasszony már nagyon gyötör hogy készüljön a pecó... :)

    Köszi: Laci

Új hozzászólás Aktív témák