Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Igel

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nemrég vettem egy 64nm-es erősen lelakott panellakást. Mivel fel kellene teljesen újítani és nincs időm munka mellett külön-külön szakembereket hívogatni és összeszervezni (noha tudom, akkor olcsóbban kijönne), ezért generálkivitelezőktől kértem ajánlatokat. Viszonylag széles körű merítés (7db) után sem találtam olyan csapatot, aki 2 misi alatt vállalná, igaz ezekben benne vannak a segédanyagok (tehát maga a parketta, csempe, stb. nem) és a nyílászárócsere is (4 db redőnyös-lehúzható szúnyoghálós ablak+erkélyajtó, össz. átl. 600 békacombért), de a radiátorok már újak, úgyh azok nem.
    A kérdésem Hozzátok az lenne, hogy nagyjából ez a reális ár-e a tapasztalatotok szerint, vagy még megéri kutakodni, hátha találok egy aszkéta-mártír csapatot...

    [ Szerkesztve ]

  • Igel

    csendes tag

    válasz föccer #10802 üzenetére

    Nos, a sima bontás-burkolás-festés-gépészet négyesen túl azért ebben még van egy kb. 6 cm-es válaszfal kitépése, meg egy teherhordó falban háromszor egy-egy 210x15 cm-es, illetve egy 210x45 centis falszakaszok kivágás (ajtónyílás szélesítés). Igaz, ezekre pár független falvágótól is kértem ajánlatot, olyan 80-120 között mozogtak sittelszállítással. Ha ezt, meg az ablakokat lehúzom, elvileg "csak" 1,2-1,3 millió.
    Először én is arra gondoltam, hogy megcsinálom a dolog egy részét magamnak (festés, burkolás, bontás), de elsősorban az idő, másodsorban (főként burkolásnál) a tapasztalat hiányzik, így voltam kénytelen a drágább, de kevésbé stresszes megoldás mellett dönteni.

  • Igel

    csendes tag

    válasz adm #10805 üzenetére

    Üdv adm,
    bocs a késői válaszért, egy ideig nem voltam netközelben.
    Statikai szakvéleményem már van (írásban, drága volt...), annak alapján szedethetünk ki csak falat. Az önkormányzati/lakásszövetkezeti hercehurca meg az építésszel az előtte/utána terv rajzoltatása még hátra van. Igaz, a lakszöves dologtól jobban félek (ritka egy vasorrú banya az elnöke, és amióta meglátott utál, fogalmam sincs miért).
    Azt hallottam, hogy van, akinél kiraktak egy papírt a lépcsőházba, s ha valaki megvétózta, akkor annyi volt a történetnek. Mások azt mondták, hogy náluk csak egy egyszerű lakszöves hozzájárulást állítottak ki, a lakók megkérdezése nélkül az önkormányzatos papír alapján.
    Szóval először az önkormányzathoz megyek, hogy ők milyen doksikat kérnek, aztán meglátjuk. Mindenesetre tudtommal hatósági engedély+szakvéleményeztetés meg egyebek csak teherhordó falhoz kell, válaszfalhoz nem. (Btw, volt olyan generálos, aki kézi erővel akarta bontatni a beton válaszfalat - nem tudom, ez csak vicc, vagy elképzelhető?)

Új hozzászólás Aktív témák