Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • promagus00

    tag

    válasz Met #89792 üzenetére

    Köszönöm :R

    Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

  • LámaZ

    addikt

    válasz Met #89792 üzenetére

    Ja, értem!
    Akkor tényleg sima szilikon tömítő mehet oda szép komótosan. (Az egy külön téma lenne, hogy mitől lett oda rés, ha eddig nem volt.)

    @Veron
    A gépészeti strangot lecsempézni eléggé elítélendő dolog. Nyilván kell a jó - adott esetben víz- és bűzzáró - szigetelés, de ezt csavarozott panellel kellene kialakítani, amely szükség esetén eltávolítható.

    Amit én láttam, legtöbb helyen gipszkartonnal oldották meg, de ott is négy csavar levétele után kiemelhető volt a panel, mert ugye ott vannak az elzárócsapok. Sok helyen a vízóra is ott van, annak külön betekintő ablakot kell készíteni. Én - amikor panelban laktam - plexivel oldottam meg. A strang borítása - csavarozott, tehát kivehető - fémlap volt, ebben kivágva a hely a két vízórának. Készíttettem polikarbonátból fedőlapot (2 db-ot), amelyek széleire öntapadós mágneses csíkot raktam, így gyorsan és könnyen rá lehetett rögzíteni a fémpanelre. Ott amúgy a nálad láthatónál is kisebbek voltak ezek a lyukak (szerintem nálad is kettő lehetett eredetileg, csak egybe lett „nyitva”).
    Az alattam lakó öreg néninél ez a két kis nyílás fedetlen volt. Kérdeztem tőle, hogy nem fél az egerektől, hogy bemásznak hozzá? Azt mondta nem, mert zárt a rendszer. :-D Felajánlottam, hogy készíttetek neki is a nálam lévőkhöz hasonló plexiket, de 3000 Ft-ot sajnált érte.
    Ez volt a sztori. :-)

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák