Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pttypang

    veterán

    válasz macilaci78 #72444 üzenetére

    Egyébként a házporszívó hosszú távon nem problémásabb egy sima porszívónál? Azt hittem, ez csak úri mulatság :N

    Everybody lies.

  • varsam

    őstag

    válasz macilaci78 #72444 üzenetére

    köszi a válaszokat.

    Pince födém szigeteléshez EPS/XPS-re gondolsz? Nem lesz lakrész amúgy, a gépészet lesz lent illetve mosógép/szárítógép + egyéb tárolók. A szomszéd kis saját kocsmát alakított ki lent, az is lesz :D

    A tető sajnos neccesebb, azon kb 6 éve lett cserép cserélve, viszont a gerendák nem és anno 10 évet mondott még neki a szaki. Plusz ha beépítjük, akkor albak kivágás stb, kicsit zsebbenyúlósabb, szóval még kérdéses a dolog, de értem amit mondasz.

    Milyen fűtéssel tudom megoldani, hogy padlófűtés pl + radiátort is kiszolgáljon? Arra gondolok, hogy padlónak elég a 35fokos víz, radiátornak viszont kell a 60 körül.
    Padló + mennyezet fűtés együtt nem játszhat? Akkor nem kellene radiátor + meleg víz. Igaz elvesztenék 15cm-t minimum, de még maradna 260 ami még oké lehet szerintem.
    Padlófűtés belefér 5cm-be mondjuk? Mennyezet 10? Illetve mennyezetnél úgy is kell szigetelés, hogy a felső emeletet is fűteni akarom?
    Egyelőre nem akarom elvetni a hőszivattyút, jókat olvasni azért róluk. Pl az új Panasonic Aquarea -28 fokig működik, -15-ön pedig 100% teljesítmény. Mondjuk a lakás Kőszegen van, ahol tud hideg lenni azért...

    Kívülre mennyi szigetelés lenne ajánlott? 10-15cm? Milyen fajta?

    Itt az elektromosnál arra gondolsz, hogy a 230volt, illetve az UTP/Coax/optika (igen ezeket én is akarok) külön kábelcsatornában legyenek elvezetve ugye?

    HMV-nél milyen problémát látsz?

    Nagyon köszönöm válaszaid. Láthatod, totál kezdő vagyok, egyelőre szívom magamba az infókat és próbálok okosodni. Szerencsére édesapám 20+ éve víz/gáz/fütésszerelő de sajnos az ilyen újabb hőszivattyúkat nem ismeri, illetve van teljes gépészettel foglalkozó barátja, vele és fogok majd beszélni.

Új hozzászólás Aktív témák