Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz attiati #51784 üzenetére

    Lesz pakoló ember, vagy nem? A sofőr csak a kocsin pakol.
    Budapest lokálban esetleg hamarabb kapsz segítséget.
    Egy barátomék tavaly ősszel költöztek liftes házban elsőről a hatodikra Moszkváról Kőbányára, 50-60k volt pakolós emberekkel együtt. Mérsékelten voltak gépesítve.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • föccer

    nagyúr

    válasz attiati #51784 üzenetére

    Nem a gépesítés a neheze a dolgoknak, hanem az, hogy sokan nem készülnek elő a költözéshez. Ezért is vállala a legtöbb költöztető órabérre a pakolást.

    ___ Minden ____ bedobozolva, a bútorok lehetőleg szétszedve, amennyire biztosnággal lehet, körbefóliázva, esetleg minden feliratozva, hogy mit hová. Lehetőség szerint a várható pakolás sorrendjáben bekészítve. Mindezt előző napokon, heteken. Megelőző nap legyen kész minden, reggelre csak a felveendő ruha és a törölköző, fogkefe, tüsfördő maradjon, ami használat után egy dobozba be, és leragaszt. Zacskóba/szemeteszsákba lehetőleg semmit, lehetőleg legyenek egység méretű a dobozok. Dobozok 20 kg-nál lehetőleg ne legyenek nehezebbek.

    És minden, de tényleg minden legyen összekészítve, és összepakolva. Ha tényleg csak meg kell fogni a dobozokat/bútorokat és szaladni kell vele, akkor egyébként nagyon gyorsan megy egy költözés. Én 14x költöztem az utóbbi 30 éven, szóval már rutinos vagyok. :)

    ps: jah és legyen 1 irányító ember, aki fogadja a brigádot, megmondja, hogy mikor, mit figjanak meg és kipakolásnál melyik dobozt melyik helyiségbe rakják. Ezért kell sorszámozni, feliratozni a dobozokat. Egyrészt, hogy mi van benne, másrészt, hogy melyik holyiségbe kell berakni, az érkezési oldalon. Az előkészítésre viszonylag ráér az ember, akár napokat is elszórakozni. A költöztető bandát viszont órára kell fizetni. Egy jól előkészített költözés reggel 7-11-ig le lhet zavarni egy nagyobb pakk esetén is. Ha nincs előkészítve még éjszakába is belenyúlhat, és akkor sokkal több minden fog eltörni. :)

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • Melack

    veterán

    válasz attiati #51784 üzenetére

    Nálunk is volt pár költözés, szingli koromban kombi taxival költöztem 8k volt. Utolsó kettő: Érd - Nagykáta, itt a költöztető csóka egy segítővel jött, mi voltunk hárman, meg aki Picúrra vigyázott. Minden dobozolva, így 1,5 óra alatt kipakoltunk mindent a kocsira. Ők előre, én majdnem megvertem a tulajt, majd utánuk. Egy óra alatt lecuccoltunk. Ez volt 52.400 Ft + félt liter pálinka. A második már Kátán belül 5.000 volt, de előtte a Nubira kisteher lett, 7x fordultunk. Ahogy a többiek is írták, a dobozolás a kulcs, ha minden pakolásra készen van, akkor gyorsan megy. Először a nagy- és műszaki cuccok, majd a többi.

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Új hozzászólás Aktív témák