Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabjan

    tag

    válasz biker #18696 üzenetére

    Őőő, nem biztos, hogy egyre gondoltunk.
    Itt az időintervallum alatt azt értem, hogy ha szobatermosztáttal fűtesz akkor az szakaszokból áll.
    Ezeknek a szakaszoknak a hosszabbításáról van szó. Már ha lehet. Sok lakásban találkozok azzal a gonddal, hogy a túl nagyra méretezett nappali radiátor miatt - mikor ott van a termosztát is - megy 10-20 percet a fűtés majd áll megint tizet. Ez alatt pedig az egyébként nagyobbra méretezett radiátor sem képes felfűteni a hidegebb szobát. Ezekre tesz még rá egy lapáttal, ha gond van a beszabályozással, besüt a nappaliba a nap erősen, elavult termosztát, stb... Tudnátok hány lakásban jártam már ahol a nappali néha 2-3-4 radiátorából egyet végleg kizártunk, vagy megpróbáltuk mindet leszabályozni. De hát ugye ennek vannak macerái... Ezért fontos a pontos számítás a radiátoroknál. Persze sok szerelő átesik a ló másik oldalára is. Rögtön túlméretezi vagy másfélszeresére az összes többi radiátort a mérthez képest. Majd felkerülnek a termofejes szelepek, mint a zónavezérlés legegyszerűbb fajtája. Tulajdonképpen csak a teljes zónavezérléssel lehet ezeket a problémákat teljesen kikerülni. Ez nagyobb lakásoknál már jelentős javulás lehet a komfortérzetben, de akár a pénztárcán is. A csúcs nekem eddig egy 200 nm -es lakás. Egy társasház teteje - egy lakás. Itt a 14 körös padlófűtés rendszerre felkerült 10 szobatermosztát. Egy-kettő gyakorlatilag feleslegesen. :D

    [ Szerkesztve ]

    a vizesember

Új hozzászólás Aktív témák