Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arcsin

    senior tag

    válasz st6969 #125395 üzenetére

    Nálunk hasonló volt a szitu, csak nem volt óra, így lophattuk volna a gázt ha nagyon akarjuk. Kihívtuk a gázműveket hogy dugózzák, plombázzák le az egészet, mert nekünk nincs rá szükségünk és nem akarunk gyanúba se keveredni. Nem fizetünk semmit feléjük, nem volt benne az előző tulaj sem a rendszerükben :D
    Fi relét nekünk tettek a kismegszakítóhoz, nem baj ha van, sőt.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz st6969 #125395 üzenetére

    Ha átalányt fizetsz a gázért, akkor a legrosszabb megoldás elektromos sütőt és főzőlapot beépíteni.

    Az átalányban fizetett gázzal akár minden nap megsüthetsz egy pulykát, akkor sem fizetsz többet.

    Egyébként én is azok közé tartozom, akik egyáltalán nincsenek elragadtatva az indukciós főzőlap előnyeitől, ha mégis olyat vennél, akkor drágát vegyél, mert az olcsóbb lapoknak van egy pár hátránya.

    A mi olcsóbb lapunkkal kapcsolatos negatív észrevételeimet itt foglaltam össze, de ezek a kifogások gyakorlatilag az összes olcsóbb indukciós lappal kapcsolatban leírhatók.

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz st6969 #125395 üzenetére

    Az a gázvezeték nem a tied, hanem a társasházé. Mágnesszelep és Fi-relé kell a gázfogyasztóhoz. A Fi-relét ki lehet rakni a többi kismegszakítóhoz az előszobába. A mágnesszelep lekerülhet, ha plombáztatod.
    Az átalányt fizeted, ha használod a szolgáltatást, ha nem. Amennyiben a lakóközösség hozzájárul, hogy leválhatsz, akkor nem kell fizetned, de akkor a többiek fizetik a rád eső díjat, így a többieknek drágább lesz. Na, ezt verekedd át a lakógyűlésen!

    Donki Hóte: annyi még a tanácsom az indukciós lapokkal, hogy fém kereteset nem suabad megvenni. A fém keret kiáll az üveglap síkjából és egy nagyobb edény felfekszik rajta, romlik a hatásfok, esetleg be sem kapcsol a zóna.
    Forraláshoz amúgy mindig maxon tolom, majd ha felforrt, visszább veszem a főzéshez. Főzésnél előfordul, hogy az adott zónán jó lenne egy köztes fokozat, mert vagy kifut, vagy nem fő. Ekkor áthúzom egy másik teljesítményű zónára és egy szomszédos fokozatra kapcsolva jó.
    Kotyogós kávéfőzőből pedig ilyenre váltottunk.
    Engem az zavar, hogy ha nem csak fém edények vannak rajta, képes kikapcsolni az egész főzőlap. Mikrós edény, konyharuha, eldőlt fűszeres zacskó tipikusan ilyen. A mostani konyhában van 20-30 cm széles hely a lap mindkét oldalán, de az előzőben nem volt. Ott egy kis méretű fém tepsit, vagy tálcát vettem elő alátétnek, amire pakolhattam a fűszereket, kóstoló, keverő eszközöket. Bosszantó apróság.

    Hogy jók-e a radiátoraim, szelepeim, majd elválik. :R 4 hónapja költöztünk, egyelőre minden szép, minden jó.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák