Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz st6969 #124729 üzenetére

    "Az ikeás Metod konyhával mi a gond?"

    Például az, hogy egy ikeás Metod konyha már önmagában is milliókkal képes leértékelni a lakásodat egy tisztességes konyhához képest (ez forintosítható is és esztétikailag is igaz). Az ingatlanok között keresgélő nők többsége unottan továbblapoz, mert minden második lakásban ugyanezt az egyengagyi világot látja. Korábban leírtam már a véleményem erről: az Ikea alapvetően a fantáziátlan háziasszonyok raktáráruháza.

    #124730 AxBattler

    "Mekkora lakást tudsz 4 felé osztani? Gondolom az min. 100nm."

    Igen, 127 négyzetméteres, igazi belvárosi, nagypolgári lakás.

    "A kiadással járó intéznivalókat magad rendezed, vagy ingatlanos közvetítőt bízol meg?"

    Egyik sem, alkalmazottaink foglalkoznak vele. Mi vállalkozók vagyunk, de alapvetően mással foglalkozunk.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz st6969 #124729 üzenetére

    Semmi. Ha többezer embernek megfelelt, neked is jó lesz. ;] Ezt úgy értem, hogy nem az egyéniség kifejezésének csúcsa. Mintha minden egyes ember csak a C&A-ból öltözködne. Ott is van alkalmi ruha, zakó, macinaci, pizsama, szóval megoldható lenne.

    Én is Metod elemeket vettem. A tárolóba barkács pultnak. 176 cm széles a hátsó fal, alulra 1db 40 cm és 1 db 60 cm fiókos elem, rá a pult, közte szék. Felül 2 db 80 cm széles felsőszekrény polccal. Még hátra van a szekrény alá a ledszalag (máshonnan vásárolva) és Legrand falon kívüli szerelvényezhető kábelcsatorna 3 db 3-as konnektoraljzattal, 1-1 kapcsolóval.
    178 cm, nehogy elférjen 2 db 90 centis elem. Így legalább van annyi hely a két felső elem közt, hogy 1-2 polcot bevágva lesz hely a magasabb flakonoknak.

    Amúgy a fiókok elég erősek: a 60 centis magas fiókban van egy flex, ütvefúró, fúrókalapács, akkus csavarozó, 3 db nagy szortiment és a fúrókalapácshoz egy közepes készlet szár a hosszabbakból. Egyben nem szívesen emelgetném.
    A fiókos elemek aljára vettem görgőket, a tetejére vágattam egy-egy bútorlapot, a pultot pedig a falra csavart keretre fogom rakni, így az alsó elemeket bármikor ki tudom gurítani.

    A konyhabútort persze asztalossal csináltattam, méretre, nagyobb színválasztékból. 760 k-ból beépítve, ledvilágítással megvolt a 2,2×2,2 m sarokbútor szintén csillapítós Blum vasalatokkal, kétmedencés fém mosogatóval. Plusz sütő, főzőlap, a többi költözött velünk.

    A tárolóba az 1,8 m volt 190k. Plusz görgők, fiókos elemre a tető, led (sín, szalag, táp), összerakni, elhozni, felszerelni (a pult nincs a végleges helyén), nem méret, a fogantyúkat marketplace-n lőttem 2 hete (a tárolóbútor már költözés előtt állt).

    razorbenke92: külön kell választani az esztétikát a műszaki tartalomtól.
    A korpusz határozza meg a praktikumot: fiókok, polcok mérete, elhelyezkedése, merre, hogy nyílnak a dolgok, milyen vasalatok benne.
    A front, pult öltözteti fel a konyhát. Lehet sima laminált forgácslap, MDF, fa, egyéb. Festett, mart, kazettás, platolt, stb. Fényes, matt, átlátszó, egyszínű, vagy többszínű. A pult is laminált, kő, fém, fa, egyéb.
    Egy asztalos által gyártott konyhabútor mindenképpen méretre szabott, jobb helykihasználása van, biztos, hogy befér a kukta a polcra, nem áll keresztben a fiókban a merőkanál, amitől esetleg nem tudod kinyitni, stb.

    A korpusz a lényeg: le legyen leélve, sérülve, felázva. Ha ez megvan, akkor az új tulajdonosnak elég csak a frontokkal kezdeni valamit. Lógó szekrényajtót mindenestül kidobja, új pántok, új ajtó akár fából, korpusz élére fa élléc, meg egy új pult akár a régi mosogatóval, csappal. De mégsem egy teljesen új bútor, az átmeneti időszakra egy használhatatlan konyhával.
    Nálunk is volt konyhabútor, amivel vettük a lakást, szétszedéskor derült ki, hogy szintén ikeás. Alul volt szabadonálló gáztűzhely, mosógép, mosogatógép, kétmedencés mosogató, egy fiókos elem és kb el is fogyott az alsó szekrény. Polc csak felül volt.
    Mosogatógépre nincs igényünk, a mosógép bekerült a fürdőszobába, a beépített sütőt felemeltük a pult szintjére és még a rátett mikró is Párom vállmagassága alatt van. Felül nincs páraelszívó, mert az ablak alá tettük a főzőlapot, ezzel is teret nyertünk. És az egészet külön légtérként elszeparáltuk, de optikailag mégis egy.
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
    Ezúton is köszi az elkövető fórumtársnak! :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák